Keşan DOÇEK “Çanakkale Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”na katıldı.

fo

Çanakkale Valiliği ve Eceabat Belediye Başkanlığının desteğiyle 18 Mart Bisiklet Grubu tarafından organize edilen “Çanakkale Şehitlerine Saygı Bisiklet Turu” geçtiğimiz hafta sonu Eceabat’ta yapıldı. Keşan DOÇEK  Bisiklet Ekibinin de 38 kişilik bir bisikletçi grubu ile katıldığı etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 700 bisikletçi vardı.

 

 

 

24 Mart 2013 Pazar günü Eceabat İskele Meydanında toplanan bisikletçiler Eceabat Belediye Başkanının konuşması ve katılımıyla kentte kısa bir bisiklet turu yaptıktan sonra Bigalı Köyüne doğru pedal bastılar. Büyük Anafartalar üzerinden Anzak Koyuna gelen bisikletçiler burada dağıtılan kumanyaları yedikten sonra Alçıtepe üzerinden Çanakkale Şehitler Abidesine geçtiler. Buradaki saygı duruşu ardından Eceabat’a geri dönen bisikletçiler yaklaşık 85 kilometrelik parkuru başarıyla tamamladılar.

 

 

 

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan EŞME, “ bir önceki hafta 27. Alay Yürüyüşü nedeniyle yürüdüğümüz yollarda bu kez yine şehitlerimiz adına pedal basmak bizler için onur ve gurur verici bir olay. Tüm bunları vatan için göz kırpmadan canını vermiş şehitlerimize borçuluyuz. Bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz, dedikten sonra  böylesi kalabalık bir organizasyonda gerek grup disiplini, gerek örnek davranışları, gerek takım ruhu ile Keşan ve DOÇEK adını tüm ülkeye duyurmanın gururu içinde faaliyetlerine devam edeceklerini; Keşan Belediyesine böylesi anlamlı etkinliklerde vermiş olduğu destek için teşekkür etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir