SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan Belediyesi seralarında 32 bin kök ürün hasat ediliyor

Keşan Belediyesi seralarında 32 bin kök ürün hasat ediliyor
Bu haber 16 Kasım 2022 - 15:23 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

Seralarda emekler gelire dönüşüyor, yüzler gülüyor

· Mustafa Helvacıoğlu; “Projemiz dökülen her damla terin karşılığını veriyor.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu önderliğinde Trakya Kalkınma Ajansı’ndan alınan hibe desteği ile İzzetiye Mahallesi’nde kurulan seralarda üretilen ürünler gelire dönüşüyor.

Keşan Belediyesi’nin tarım belediyeciliği anlayışıyla hayata geçirdiği projelerden biri olan, üretim kaynaklarını çeşitlendiren seralar, ekonomik değere ve aile bütçesine katkı sunuyor.

Doğal olarak üretilen, günlük ve taze ürünler yapılan hasadın ardından bölgede işletmelere veya vatandaşlara sunuluyor.

Seralarda yetiştirilen 21 bin kök marul, bin adet Akdeniz marulu, 5 bin adet maydanoz ve 5 bin adet roka hasat edilmeyi bekliyor.

Verilen her emeğin, dökülen her damla terin karşılığını almanın gururunu yaşadıklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Toprak o kadar cömert ki, dökülen her damla terin karşılığını veriyor. Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmak demek değildir. Belediyeler; tarımla da sosyal etkinliklerle de ilgilenmeli, istihdama da katkı sunmalı. Çağa ayak uyduran bir belediye olarak bunların tamamını gerçekleştiriyoruz. Günümüzde üretimin değerini çok daha iyi anlıyoruz. Bugün 21 bin kök marul, bin adet Akdeniz marulu, 5 bin adet maydanoz, 5 bin adet roka hasada hazır durumda. Geleceğimiz tarım ve enerjiden geçiyor. Keşan Belediyesi olarak biz de bu doğrultuda yatırımlara devam ediyoruz. Belediye olarak üretimi teşvik ediyor, destekliyoruz. Vatandaşımızın refahı için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya çalışıyoruz. İzzetiye Mahallemizde kurduğumuz 20 adet serada verilen her emeğin dökülen her damla terin karşılığını almanın gururunu yaşıyoruz. Hizmet üretmeye ve şehrimize artı değer katmaya devam edeceğiz. Çalışmaya ve üretmeye devam.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA