SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Keşan Belediyesi hem doğayı hem de insan sağlığını koruyor

Keşan Belediyesi hem doğayı hem de insan sağlığını koruyor
Bu haber 13 Ekim 2022 - 21:11 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi atık ilaçları geri dönüşüme kazandırmaya devam ediyor

Sürdürülebilir bir çevre için doğa dostu çalışmalar yürüten Keşan Belediyesi’nin, “Atık İlaç Toplama” projesi başarıyla devam ediyor.

Keşanlılar, belediyenin hayata geçirdiği proje kapsamında kullanmadıkları ya da son kullanma tarihi geçen ilaç atıklarını, ilçe merkezindeki 10 aile sağlığı merkezi ve Keşan Belediyesi hizmet binası girişinde oluşturulan atık ilaç toplama noktasına götürerek hem doğayı hem de insan sağlığını koruyor.

Proje hakkında bilgi veren İklim ve Çevre Değişikliği Müdürü Arzu Kirezli, Keşan Belediyesi olarak çevre konusunda farkındalık yaratan çalışmalara devam ettiklerini belirterek, “Atık İlaç Toplama projemiz devam ediyor. Atık ilaçlar nedeniyle oluşan kirliliğe ‘Dur’ demek için başlattığımız projemize vatandaşımızın büyük destek veriyor. Proje kapsamında vatandaşlarımızın kullanmadıkları veya tarihi geçen ilaçları atabilmeleri için Keşan’daki 10 aile sağlığı merkezimize ve Keşan Belediyesi hizmet binamızın girişine atık ilaç toplama kutuları yerleştirdik. Keşanlılar atık ilaçları bu toplama kutularına atıyor. Toplanan ilaçlar müdürlüğümüz ekiplerince atık ilaç toplama depomuza götürülüyor. Toplanan ilaçlar geri dönüşüme kazandırılarak çevre ve insan sağlığı korunuyor.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA