SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KERMAN ANLATIYOR 2. BÖLÜM

KERMAN ANLATIYOR 2. BÖLÜM
Bu haber 25 Ağustos 2018 - 21:18 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

İpsala   Belediye Başkanı Mehmet  Kerman’ın açıklamalarının son bölümü de şöyle:

Bizde gün sabah namazı başlar.Mesai başladığında görev bölümü yapılır. Gün içinde çalışmalar bizzat denetlenir.Akşam olunca da birim amirleri tekrar toplantı yaparız. Mesai saati dışında da yapılabilecekler tartışılır.Benin için günün ikinci mesaisi başlamıştır. İnsanlar dinlenirken benim için ikinci bir gün başlar. Gece saat ikiden önce yatmam.

İlçede şu anda 13 tane çalışan şantiye var.Bunların yarın yapacaklarını görüşürüz.Bu arada ziyaretler yaparız.

Cumartesi Pazar yok benim için. Ama bu arada belediye çalışanlarını da unutmamak gerek. Onlar da çalışıyor.Bazen fazla yükleniyoruz ama bu şahsi işimiz değil.Vatandaşa hizmet için  yapıyoruz bunu.Cumartesi Pazar bile çalıştıkları oluyor.

40 tane araç aldık belediyeye.Yani bunları ilçe halkına hizmet için aldık. Bunlar yetmediği zaman dışarıdan da araç kiralıyoruz.

Herkes tatil yaparken ben çalışıyorum. Şu anda  işçilerimde çalışıyor görüyorsunuz.

Şu anda fuar alanımızı düzenliyoruz gördüğünüz gibi.

Bu sene bizim için önemli bir festival. 30 Ağustos Zafer Bayramı da fuar etkinliği içinde kutlanacak. Bu yıl benim 5. Festival ve fuarım.

Her mahalleye bir tane muhtarlık yaptık.

Biz bu kadar hizmeti mesai saatleri içinde yapamazdık.Cumartesi Pazar dahil çalıştık.

Vatandaşın hizmeti geçikmez. Hizmet için geldik. Tatıl yapmak isteyen bu işe talip olmasın. Ben geçmiş dönem belediye başkanlarını kötülemedim. Biri az yapmıştır, biri çok yapmıştır. Bir vatandaş alo dediğinde başkana ulaşıyorsa onunla muhatap  oluyorsa işi oluyorsa sonraya da razı oluyor. Benim günlük telefon görüşmem 300-400.

Bizde zaman mefhumu yok iİçe halkı yeniden seçerse İpsala’yı Trakya’nın incisi yapacağım.Bizim Türkiye’ye karşı da sorumluluğuz var.Ben bunun bilincindeyim. Biz sınır kapısıyız. İpsala’nın giriş kapıları,yolların düzgün olması yoldan geçenleri de  ilçeye çağırıyor adeta.

Esnaf bunu söylüyor. Bu yıl ilçeye giren çıkan fazla. Almancılar giriyor. Esnaf iş yapıyor.İnsana güven veriyor. Kocaman bir Türk bayrağımız var.

Girişe döner kavşağa İpsala yazısını yazdık

Şehitlik yapıyoruz 8 katlı.Her katın ayrı bir önemi var.

Şu anda İpsala’da ecdat yadigarı Alaca Mustafa Paşa Camisi var.Bir de hamam var. Bunu da restore ettik.Tarım müzesi yapıyoruz. Halk sağlığını hizmete açtık.176 vatandaşa TOKİ’den ev vermeye vesile olduk.. Ana caddeleri 5 kat yaptık. Vatandaş kazansın diye.Herkesin arsası kıymetlendi.

İlçemizde tüm kamu kurum kuruluşlarında çalışan personel Keşan’da oturuyor. Bu bizi biraz üzüyor.

500’e yakın kişi Keşan’a gidiyor mesai bitiminde.

İpsala’ya fabrikalar getirdik. Doğalgaz geldi. İlçe güzelleşti.saat Kulesi yaptık. İnsanlar önünde fotoğraf çekiliyor.

Biz Atatürk çocuğuyuz ama Osmanlı torunuyuz.Bizde atalarımızın bıraktıklarına ne ilave edebiliriz. Bizde gelecek nesillere bir şey bırakmak istiyoruz.bunun için de gece gündüz çalışıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA