SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kemal Şahin’den bölgemize üç bin istihdam

Kemal Şahin’den bölgemize üç bin istihdam
Bu haber 16 Aralık 2015 - 21:05 'de eklendi ve 190 kez görüntülendi.

Toroslar’ın küçük bir dağ köyünde doğup büyüyen,
“Devlet bursuyla okumak için gittiği” Almanya’da “sıfırdan” başlayarak üstün başarılara imza atan Kemal Şahin’i Tek Rumeli ekranlarından yeni bölümde bir kez daha izledik bu hafta…
Kemal Şahin; Türkiye, Avrupa ve ABD’de kurduğu şirketlerle milyar dolarlar seviyesini bularak büyük yatırımlara imza atmıştır.
1997′de Almanya’da “Yılın İş Adamı”,
1998′de “Avrupa Onur Girişimcisi” seçilen Kemal Şahin’in hayatından örnek alınacak, ilham olacak ve farklı açılardan bakılacak olaylar ve fikirler bulduk gerçekten.
*
Hatırlanacağı gibi Ahmet Eler’le “ALTERNATİFSİZ GÜNDEM” 10 Ocak 2015 Cumartesi akşamı Tek Rumeli ekranlarında Kemal Şahin’i ağırlamıştı.

Bu defa 13 Aralık Pazar akşamı Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin’le ikinci program gerçekleştirildi.
*
Edirne’de, “Modavizyon” fabrikasında yaklaşık 2800 kişi istihdam eden ve moda markası ZARA’NIN stratejik ortağı olarak faaliyetlerini sürdüren Kemal Şahin ve ŞAHİN HOLDİNG, aynı zamanda Türkiye’nin en çok “kadın eleman” çalıştıran işletmeler bütünüdür.
*
Merhum Süleyman Demirel der ki; “Kemal Şahin, Toroslar’ın küçük bir köyünden çıkıp Almanya’ya okumaya gitti. Ama o, tahsil yapmakla kalmadı. Almanya ve Türkiye’de kurduğu şirketlerle on bin kişiye iş ve aş verdi. Ben onun köyünü bilirim. Benim eli saban tutan Anadolu insanımın neler yapabileceğini herkese göstermiştir…”
*
Kemal Şahin, Tarlada çalıştığı bir gün Konya Lisesi yatılı sınavlarını kazandığı haberini alır ve bu okula kayıt yaptırır. Aradan yıllar geçmiş, genç Kemal liseyi de başarıyla bitirmiştir. Sıra üniversite sınavlarına geldiği vakit, “Benim oğlum paşa olacak…” diyen baba Osman Şahin’in net tavrı karşısına çıkar.

Genç Şahin’in düşüncesi ise oldukça farklıdır.
Kemal Şahin o günleri şöyle anlatır:
“Üniversite sınavları için Konya’nın Taşlıpınar’ından Ankara’ya yola çıktığımda 350 lira param vardı. 300 lirasını babam vermişti. Bu paranın Ankara ve İstanbul’daki on beş günlük sınav maratonunda bana yetmeyeceğini anlamış ama babamı bir türlü ikna edememiştim. Babam, Ankara’nın otel ve yemek fiyatlarını Beyşehir ile mukayese ediyordu. Annemin gizliden verdiği 50 lira da fayda etmemişti. Üzerimdekiler dışında yedek bir elbisem dahi yoktu. Karışık duygular içinde Ankara’ya doğru yola çıkmıştım.”
* * *
Onun bir diğer önemli özelliği de farklı kültürlere yaklaşımı:
Farklılığın; kıskançlık, ön yargı, kompleks gibi sebeplerin değil, olsa olsa birlikteliğin sebebi olabileceğini belirten Kemal ŞAHİN, Alman Parlamenter Martin Schults’un deyimiyle, “Türkiye ile Avrupa ve farklı kökenler arasında gerçek anlamda bir aracıdır.”
*
Görüldüğü gibi Kemal ŞAHİN hayat hikâyesi ve fikirleriyle Türkiye insanı için çok iyi bir örnektir.
Zirveye uzanan yolda inanç ve kararlılıkla yürüyen bu insanın başarıları kesinlikle tesadüf değil!
Çağdaş bir insan olmakla beraber, geleneksel değerlerden de asla kopmamış, her zaman aklı öne almış, inançları sayesinde hep güçlü kalmış.
Bu değerler onu, bugün Türk tekstilinin zirvesinde, Avrupa’nın saygın şirketleri olan binlerce kişinin istihdam edildiği bir şirketler topluluğunun sahibi konumuna taşımış.
*
Keşanlı Yöneticiler ve İşadamları Derneği (Keyiad), umut arayan toplumun her kesiminden insana Kemal ŞAHİN’in hayat hikâyesini bir kez daha taşıyarak, bir görevi daha yerine getirmiş oluyor.
Edirne’nin resmi anlamda da fahri hemşerisi olan Sn. Şahin’e “Yöremize yaptığı yatırımlar ve yarattığı istihdam nedeniyle” gönül bağımız vardır.

__________ o _________

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA