SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

KANADA  BULGARİSTAN VE ROMANYA’YA VİZEYİ KALDIRACAK

KANADA  BULGARİSTAN VE ROMANYA’YA VİZEYİ KALDIRACAK
Bu haber 23 Kasım 2016 - 19:51 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.

Avrupa Birliğinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vizesiz geçiş uygulaması yılan hikayesine dönmüşken , Bulgaristan’ın Türkiye’de yaşayan Bulgaristan doğumlu göçmenlere halen vize uyguladığı günümüzde , Kanada Bulgaristan ve Romanya vatandaşlarına vizeyi kaldırmayı planlıyor. Kanada Vatandaşlık Ve Göçmenlik Bakanı John Mccallum’un ifadelerine göre bunun 1 Aralık 2017 tarihinde olması bekleniyor.Gelecek yılın Mayıs ayı itibariyle vizeler kısmen kaldırılacak ve son 10 yılda ikamet için geçici vizesi olan kişiler veya ABD için göçmenlik vizesi olmayan bir vizeye sahip olan kişiler Kanada’ya vize yerine elektronik yolculuk izni ile girebilecek. Vizelerin kaldırılmasından sonra Kanada, eğer iki ülkeden düzensiz göç eğilimi ciddi bir şekilde pekişirse vizeleri yeniden yürürlüğe koyma hakkını koruyacak.

Bulgaristan ve Romanya, Kanada ile serbest ticaret anlaşması imzalaması için koşul olarak vize rejiminin uygulanmasının kaldırılmasını ortaya koydu.
Anlaşma dün Brüksel’de imzalandı.
Bu anlaşma son iki hafta kafalarda soru işaretleri yarattı. Son ana kadar Belçika’nın küçük Valonya Bölgesi halkı anlaşmanın garanti edilmesini ve bölgesel çıkarların savunulmasını ısrar etti.Vizelerin kaldırılmasından sonra Kanada, eğer iki ülkeden düzensiz göç eğilimi ciddi bir şekilde pekişirse vizeleri yeniden yürürlüğe koyma hakkını koruyacak.
Zor müzakerelerden sonra bir kereliğine anlaşmayı iptal etme hakkı tanıyan maddelerin eklenmesiyle önlemler alındı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA