SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Kadınların Nafakasına Dokunmayın

Kadınların Nafakasına Dokunmayın
Bu haber 15 Ocak 2022 - 20:44 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

Ekonomik Krizin Faturasını Yoksul Ev Kadınlarına Çıkarmayın

Sosyal Devlet, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlayan Devlettir

EŞİK-Eşitlik İçin Kadın Platformu olarak AKP iktidarının boşanan kadınlara bağlanan yoksulluk nafakası dahil olmak üzere ve Medeni Yasa’da yapmak istediği değişikliklere karşı çıkmaları için muhalefet partileri genel başkanlarına ve TBMM’deki tüm milletvekillerine bağlantıdaki mektubu göndermiş bulunuyoruz.

  • EŞİK Platformu olarak “Yasalara Dokunma, Uygula” Tüm devlet otoritelerini, milletvekillerini ve siyasetçileri, kadınların kazanılmış haklarına saygı duymaya davet ediyoruz.
  • Özellikle muhalefet partilerini iktidarın nafaka hakkı başta olmak üzere Medeni Yasa ile oynama girişimlerine karşı çıkmaya çağırıyoruz.
  • Herkesi, milyonlarca kadını ve çocuğu ilgilendiren bu yaşamsal konuda kamuoyuna net açıklamalar yapmaya, kadın hareketinin yanında yer almaya çağırıyoruz.

Tüm medyanın bu çağrımızı kamuoyuna iletmek konusunda desteğini bekliyoruz. Sayfalarında, yazılarında ve ekranlarında sadece erkeklere yer vermekten vazgeçmeye; kadınların taleplerini, bilgi ve deneyimlerini kamuoyu ile paylaşmalarını mümkün kılacak bir gazetecilik ve yayıncılık yapmaya davet ediyoruz.

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA