SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İYİ PARTİ ÇOCUK DOĞUM SKANDALININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR

İYİ PARTİ ÇOCUK DOĞUM SKANDALININ PEŞİNİ BIRAKMIYOR
Bu haber 20 Ocak 2018 - 15:12 'de eklendi ve 163 kez görüntülendi.

… İYİ PARTİ GENEL SEKRETERİ VE PARTİ SÖZCÜSÜ AYTUN ÇIRAY SKANDALI VE UTANCI MECLİS’E TAŞIDI..

İYİ PARTİ SKANDALI KARARLILIKLA ARAŞTIRIYOR…

İYİ PARTİ BASIN BÜROSU

İYİ Parti, İstanbul Kanuni Sultan Süleyman Araştırma ve Eğitim Hastanesinde 115 Kız Çocuğunun doğum yapması skandalının her düzeydeki sorumlularını ve gerçek boyutlarını ortaya çıkarmak için dört koldan harekete geçti.

İYİ PARTİ EVLATLARIMIZIN HER TÜRLÜ AHLÂKSIZ İSTİSMARINA SON VERECEK!

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, Partisinin olayın kamuoyuna aksetmesinden itibaren gösterdiği sert tepki çerçevesinde bir adım daha atarak Meclis’e taşıdı.

Aytun Çıray, konuyla yaptığı kısa açıklamada ‘İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in her vesileyle belirttiği gibi kadınları iktidara getirecektir. Bunun Türkiye’nin saray tarafından bilinçli olarak yaratılan sosyal ve siyasi kutuplaşmanın şefkat ve iyilik diliyle aşılmasının ve sürekli kanatılan yaraların şifa bulmasının yegane ilacı olduğu açıktır.

Ancak Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığının kadınlarımız için ayrı bir anlamı daha vardır. Bu da kadınlarımızın AKP iktidarları tarafından sürekli kötüleştirilen durumunun Akşener’in Cumhurbaşkanlığıyla birlikte kökten bir iyileşme yaşayacak olmasıdır.

İki kız evladı olan bir baba olarak, 16 yıllık AKP iktidarları döneminde olduğu kadar çocuklarımızın sapkın din anlayışlarıyla böylesine utanç verici istismarlara ve ruhi yaralanmalara maruz bırakılmalarından büyük ıstırap çekiyorum. Eşim Selmin hanımla birlikte bazen adeta uykularımız kaçıyor.

Ama siyaset üzülme ve ağlama etkinliği değildir. Çözüm getirme faaliyetidir. Biz Genel Başkanımız Meral Akşener liderliğinde Türkiye’nin hayati tüm sorunlarına çözüm getirme kararlığındayız.

Kız çocuklarının doğum skandalını da kız çocuklarımız başta olmak üzere çocuklarımızın ve kadınlarımızın 16 yıldır AKP iktidarları döneminde gitgide ağırlaşan istismarların bir tezahürü olarak görüyoruz. Tek adam devletine hakim zihniyetin ürettiği bu sorunların çözümü Meral Akşener Cumhurbaşkanlığında İYİ Parti iktidarıdır.

Şimdi görevimiz iktidarı devralıncaya kadar saray uzantısı AKP iktidarının bütün bu vahim sorunların baş sorumlusu olduğunu Türk Milletine anlatmaktır. İşte bu amaçla aslında buzdağının ancak görünen küçük kısmı olan 115 kız çocuğumuzun doğumuyla ilgili şu hayati soruları Sağlık Bakanına yöneltiyor ve bu soruları acilen cevaplamasının Türk Milletine sadece siyasi değil ahlaki ve vicdani borcu olduğunu kendisine hatırlatıyorum:

BU SORULARI YANITLAMAK SADECE SİYASİ DEĞİL AHLAKİ VE VİCDANİ GÖREVDİR

*Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma hastanesinde kız çocuklarıyla girilen ahlâkdışı ilişkileri tespit ederek görevini yerine getiren personel hakkında soruşturma açılmış ve yerleri değiştirilmiştir. Bunun gerekçesi nedir?

*Kız çocuklarını korumak için görevlerini yapan sağlık personeli hakkında soruşturma başlatanlar ve onları tayin edenler kimlerdir? Bu şahıslar hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmamışsa bu esasen bir ört-bas ve dolayısıyla suça iştirak etmek değil midir?

*Bu ahlâk dışı muameleye tabi kalmış 115 kız çocuğu hakkında adli makamlara bildirim yapılmadığı doğru mudur? Doğruysa neden yapılmamıştır?

*Adı geçen hastanede son beş yılda doğum yapan 18 yaş altı kız çocukları hakkındaki istatistikleri yayınlamayı düşünüyor musunuz?

*Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 2017’nin sadece ilk beş ayında 115 kız çocuğu hamilelik ve doğum olayı kayıtlara geçip, gerekenler gerektiği şekilde yapılmadığına göre Türkiye genelinde durum nedir? Bu konuda Bakanlığınıza ulaşan resmi rakamlar nelerdir? Bunların ne kadarı için adli süreçler başlatılmıştır?

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA