SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İYİ Parti  23 Nisan açıklaması

İYİ Parti  23 Nisan açıklaması
Bu haber 22 Nisan 2021 - 21:30 'de eklendi ve 148 kez görüntülendi.

İYİ Parti Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı’ndan 23 Nisan açıklaması

İYİ  Parti Keşan İlçe Kadın Kolları , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle yazılı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle;

 

23 Nisan 1920 tarihi, yüce Türk Milleti ve dünyada ki sömürge halinde olan birçok ulus için güç ve cesaret veren bir dönüm noktasıdır. Düşman işgali altında ki kutsal vatan toprağımız Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK önderliğinde başlayacak kurtuluş savaşının ve cumhuriyete gidecek yolda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı en önemli adımdır.

23 Nisan 1920 tarihinde devletimizin ilk defa Türkiye olarak zikredilmiştir. Bu çok önemli bir husustur. Bu tarih itibariyle Türkler’in 1400 yıl sonra devlet hayatında ilk defa Türk ismi kullanılması anlamına gelmektedir. Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve yüce meclisin bu önemli günü çocuklara hediye etmesi sadece Türk çocuklarına değil tüm dünya çocuklarının günü olarak anılmasını istemesi onun ne kadar büyük düşünen ufku engin bir lider olduğunu bize göstermektedir.

Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK “Çocuklar yurdun temelidir. Bu ülkenin geleceği çocuklarımızdır.” diyerek çocuklara verdiği önemi ve değeri belirtmiştir. Çocuklarımız Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, barışın ve umudun simgesidir. Bizlerin de bu doğrultuda vatanına, milletine, bayrağına ve Cumhuriyet değerlerine bağlı nesiller yetiştirmek tek görevimizdir. 23 Nisan Ulusal Egemelik ve Çocuk Bayram’ı ilk ve tek çocuk bayramıdır. Dünya çocukları arasında dostluğu, kardeşliği ve sevgiyi öğreten ve pekişmesine katkı sağlamaktadır.

Çocuklarımız Türkiye Cumhuriyet’inin geleceği ve teminatıdır. Bizim görevimiz çocuklarımıza yaşanabilir bir ülke bırakmaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile İYİ Parti Keşan ilçe Kadın Kolları olarak başta Ulu öner Mustafa Kemal ATATÜRK’ü sevgi, saygı ve minnet ile anıyoruz. Yüce Türk Milleti’nin sevgili çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ını en içten dileklerimiz ile kutluyoru

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA