SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İTİRAF EDİYORUM BEN SUÇLUYUM

İTİRAF EDİYORUM BEN SUÇLUYUM
Bu haber 03 Ocak 2024 - 23:10 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

Öncelikle Fenerbahçe ve Galatasaray’ın dik duruşlarından dolayı tebrik edelim. Sezar’ın hakkını Sezar’ a verelim. Takımlarımızın istekleri son anda bildirilmiş olsa da yinede Milli değerlere gösterdikleri hassasiyetten dolayı kendilerini takdir ediyoruz.
Suudi yetkilerinin kabul eteği takdirde Suudilere FİFA dan bir yaptırım gelecekmiydi? Ona kuralları bilmediğimizden yorum yapamıyoruz. Bu uluslar arası bir maç değil iki Futbol Federasyonu tarafından yapılacak bir organizasyon FİFA kuralların dışına çıkılmadığı sürece bir sakıncanın olmayacağını düşünüyorum.
Suudilerin bu kadar dayatması nedir anlamıyorum. Zannedersem onların bilmedikleri Türklerin Milli ve manevi değerlerine dokunulduğunda hiçbir şeyi gözü görmediğini , konularda asla taviz vermeyeceklerini sonuç ne olursa olsun verdikleri karardan dönmeyeceklerini tahmin edemediklerini düşünüyorum.
Acaba diyorum bu iki kulübün arası gergin nasıl olsa birleşemezler sahaya biri çıkmasa da biri çıkar. İhaleyi ona yıkar. Maça çıkan takıma da kupayı veririz diye mi düşündüler aklıma gelmiyor da değil. Böylece TFF de sorumluluktan kurtulmuş olur.
Şimdi gelelim madalyonun öteki yüzüne. Acaba diyorum iki kulübümüzde Avrupa kupa maçlarına çıkarken aynı isteklerde bulunuyorlar mı? Bu güne kadar ATATÜR akıllarına gelmedi mi? Belki UEFA ATATÜRK’ bazı sözlerini uygun bulmayabilir. Ama ‘’ Ben Sporcunun Zeki,Çevik ve Ahlaklısını Severim’’ yazıl bir pankartla çıksalar beklide UEFA da memnun olur. Haa birde yanına Yöneticinin de dürüst’ünü severim diye de benden olsun. Ben her ikisini de samimi bulmuyorum. Tribünlere oynadıklarını düşünüyorum.
TFF başlı başına krizi yönetemeyerek ve krize neden olarak bir skandala imza atmıştır. Kulüplerde pek masum değildir. Elbette kulüp yönetenler gelir katmayı düşünmeleri en doğal haklarıdır. Ama her şey de para değildir. Suudi Arabistan’ı para için seçmek yerine başka alternatif yerlerde düşünülebilinirdi.
Azerbaycan gibi bazı Türk cumhuriyetleri, K.K.C. veya Avrupa Ülkelerinden biri olabilirdi. Stat gurbetçilerle dolardı boş tribünlere oynanmazdı.
TFF ve Kulüplerin ortak yayınladığı bildiride soru işaretleri dolu. Mesela Sorun Suudilerde ise bildiri sonunda neden kendilerine teşekkür ediliyor. Sorun iki kulüpte ise TFF yaptırım uygulama yerine bildiriyi imzalıyor. Yok sorun TFF de ise iki kulüp niye bildiriye ortak olup imza atıyor. İki kulüp bir araya gelip bir bildiri yayınlanamazmıydı?. Bildiride bazı aksaklıklar nedir? kim tarafından kaynaklanmaktadır?. Organizasyonda kimlerin imzası var?. TFF,Suudi Futbol F.Organizatör ve kulüplerin ortak Protokolü var ise açıklasın ve yayınlansın. Kamuda aydınlanmış olur. Böylece bilgi kirliliğin önüne geçilmiş olur. Herkes bir şeyler yazıp söylüyor. Kimside bunu fırsat bilip nemalanmaya çalıyor.

Almanya’dan Bild ‘’Suudi polisinin soyunma odalarına girerek ATATÜRK baskılı tişörtleri toplamak istediğini de bildirdi.’’ Bu durumda bazı soru işaretlerini beraberinde getiriyor.

Buların hiç birinde suç yoksa o zaman itiraf ediyorum sade bir vatandaş olarak ben suçluyum.

31.12.2023
Eyüp KÖK

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA