SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İŞKUR 710 İŞVERENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK

İŞKUR 710 İŞVERENLE YÜZ YÜZE GÖRÜŞECEK
Bu haber 31 Mart 2015 - 0:06 'de eklendi ve 118 kez görüntülendi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 2015 yılı Mart ve Nisan aylarında “İşgücü Piyasa Araştırması” yapacak.
Araştırmayla ilgili açıklama yapan Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Şengül ÇİLDAM; Araştırmanın 10+ istihdamlı olan 710 işyerinin ziyaret edilerek gerçekleştirileceğini söyledi. Edirne İşgücü Piyasası’nın fotoğrafı çekilerek işgücü ihtiyacının tespit edileceğini kaydeden ÇİLDAM “Çalışma sonucunda Edirne’de işgücünün yapısı, sektörler bazında çalışanların mesleklere ve cinsiyete göre dağılımları, ihtiyaç duyulan işgücü için talep edilen eğitim ve beceri durumları, temininde güçlük çekilen meslekler ve teminde güçlük çekme nedenleri, 2015 yılı ortasında işgücü piyasasında mesleki değişim beklentilerine ilişkin bilgiler derleyeceğiz” dedi.
İşverenlere Danışmanlık Hizmeti Verilecek
İl Müdürü Şengül ÇİLDAM işyerleri ziyaretleri esnasında işverenlere İŞKUR hizmetlerini tanıtmanın yanı sıra yükümlülükleri, hakları ile ilgili danışmanlık hizmeti de vereceklerini açıkladı. Kuruma kayıtlı olmayan işyerlerinin kayıt altına alınacağını belirten ÇİLDAM, bu işlemi gerçekleştirirken açık işler almayı, açık işleri karşılamayı, karşılanamayan açık işlerle ilgili olarak işverenle özel çalışma yapmayı, aranan niteliklerde işgücü yetiştirilmesine yönelik işverenlerle işbirliği yapmayı, işverenin İŞKUR’un sunduğu diğer hizmetlere ilişkin görüş ve önerilerini almayı, işgücü yetiştirme alanında işverenlerden etkin olarak yararlanmayı hedeflediklerini söyledi. .
Şengül ÇİLDAM, ayrıca çalışma sonuçlarının raporlaştırılmasının yine İŞKUR personeli tarafından gerçekleştirileceğini belirtti. Çalışmanın sonuç raporlarında ilin işgücü piyasası arz ve talep yönüyle ele alınarak işgücü piyasa yapısı ve işgücü piyasası ihtiyaçlarının ortaya konulacağını, Aktif İşgücü hizmetlerinden özellikle işgücü yetiştirme kurslarını tespit edilen ihtiyaçlara göre açmayı planladıklarının altını çizdi.

Geliştirilecek istihdam politikalarının araştırmanın sonuçları dikkate alınarak oluşturulacağını kaydeden ÇİLDAM, araştırmanın ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına, çalışma hayatının tüm aktörlerine, sivil toplum örgütlerine, üniversitelere, araştırmacılara ve tüm kamuoyuna faydalı olması temennisinde bulundu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA