İŞBİLEN; “Ziyaretlerin artarak devam etmesini diliyoruz”

_DSC0745Dimetoka Belediye Başkanı Paraskeuas Patsouridis, Belediye Meclis Üyeleri ile eşlerinden oluşan bir ekip Uzunköprü’ye ziyarette bulundu. Ziyaretçilerle bizzat ilgilenen Belediye BaşkanıAv. Enis İşbilen, Başkan YardımcısıHüsamettin Çotra, Meclis ÜyeleriKadir Kaşkaval ve Yusuf Ziya Yalnız konuk ekibi karşıladı.

Uzunköprü Belediyesi’ni ziyaret eden Dimetoka Ekibi ile Uzunköprü Belediyesi Meclis Salonunda bir araya gelindi.

Ekibe Aziz İoannis Kilisesi’nin restorasyonu hakkında bilgi veren  İşbilen, restorasyondan sonra  kilisenin Kültür ve Sanat Evi olarak kullanılacağını ifade etti. Dimetoka Belediye Başkanı da böyle bir kiliseden bilgileri olmadığını, yapısından çok etkilendiklerini ve restore olmasından dolayı mutlu olduklarını Yunanistan’daki dostlarına burayı ziyaret etmeleri için gerekli desteği sağlayacağını söyledi.

Ardından Kağıt Rölyef Kursu’nu ziyaret eden ekip kat sanatıyla yapılan eserleri hayranlıkla izlerken Yunanistan’da yapılacak sergilere davet ederek ve halklarına bu sanatı tanıtmak istedikleriniz söylediler.

Başkanlar İşbilen ve Patsouridis Uzunköprü Kaymakamı Uğur Kolsuz’u da makamında ziyaret ederek, Eskiköy Sınır Kapısı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

Yunanistan Hükümetine Eskiköy Sınır Kapısı için isteklerini sunacaklarını dile getiren Başkan Patsouridis, sıcak kanlı Uzunköprü insanı ile aramızda köprüyü biz inşa edeceğiz dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir