SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İpsala’da yaşlı,hasta ve engelli vatandaşlar yalnız değil…

İpsala’da yaşlı,hasta ve engelli vatandaşlar yalnız değil…
Bu haber 25 Nisan 2021 - 16:29 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.
        İpsala Kaymakamlığı tarafından başlatılan  “Yalnız değilsiniz”projesinde yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara ev temizliği, tadilat, sosyal destek ve yardım imkânları sunuluyor.
       İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör’ün koordinasyonunda başlatılan ve Vakıf Mütevelli Heyetinin kararları doğrultusunda  sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından yaşlı, hasta ve engelli vatandaşlara ev temizliği, tadilat, sosyal destek ve yardım projesi başladı.
       Proje kapsamında, 3294 Sayılı Kanun kapsamındaki gelir seviyesi düşük kendiişlerini göremeyen vatandaşların ev temizliği ve tadilatları yapılacak olup talep etmeleri durumunda yemekleri de yapılacak. Proje sayesinde vatandaşlar ile birebir sohbet edilerek samimi ve sıcak iletişim kurularak ihtiyaç ve talepleri tespit edilecek. Sosyal Devlet olma ilkesi gereği vatandaşların daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmelerine katkı sağlanacak. Proje 2021 yılı boyunca devam etmesi planlanıyor. Bu süre zarfında vakıf da 5 personel istihdam edildi. Projenin başarılı olması hâlinde önümüzdeki yıllarda daha fazla aileye hizmet edilmesi için çalışmalar yapılacak.
       Proje ile ilgili  Kaymakam Ekrem Güngör şunları aktardı; “Bakıma muhtaç olan vatandaşlarımız insan onuruna yakışır şekilde yaşama haklarına sahiptir. Bu proje ile yaşlı, engelli ve muhtaç bireylerimizin toplumla bütünleşmesi ve yaşama bağlı kalması kapsamında temizlik işlerinin yanı sarı diğer Kurum ve Kuruluşlarla işbirliği içerisinde ailelerin ihtiyaçları ve sorunları çözülecektir. Kaymakamlık bünyesinde yer alan tüm kamu kurumları, sağlık personelimiz ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın yanında olacağız, Yalnız Değilsiniz diyerek onların ihtiyaçlarını gidereceğiz. Projemize katkı sağlayan Mütevelli heyet üyelerine Vakıf Müdürümüz ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz ”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA