SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İPSALA’DA SULAMA KOOPERATİFLERİ ELEKTRİK’DE İNDRİM İSTİYOR…

İPSALA’DA SULAMA KOOPERATİFLERİ ELEKTRİK’DE İNDRİM İSTİYOR…
Bu haber 15 Şubat 2022 - 23:40 'de eklendi ve 226 kez görüntülendi.

ipsala’da  sulama kooperatifleri  Meriç Nehri’nden pompalarla  barajlara basılan suyun elektrik giderlerinin düşürülmesi istiyorlar.

SS.Altınyazı Karasaz Sulama Kooperatifi Başkanı Alaaddin Kaya ile   SS Yeni Karpuzlu Sulama Kooperatifi  Başkanı Serdar Atalay,Keşan’da gazetecilere konu hakkında açıklama yaptılar.

Bu sene  barajlarda doluluk oranlarının yüzde 85’e ulaştığını anlatan başkanlar,çeltik ekiminde bir sıkıntı yaşanmayacağını belirttiler.

Bu sene en büyük sıkıntıyı gübre,akaryakıt  ve  elektriğe yapılan zamda yaşayacaklarını ifade eden Kaya ile Atalay,üreticinin çeltik ekiminde zorlanacağına işaret ettiler.

Sulama kooperatiflerinin en büyük girdi maliyetinin elektrik olduğunu ifade eden  Kaya ve Atalay, şöyle devam etti:” Devletimizden elektrik girdi maliyetlerinin yüzde 30-40 gibi düşürülmesini istiyoruz. Biz üretimden yanayız. Eğer bu olmazsa  bölgede yüzde 20-30 çeltik ekilişi azalacak.Bu maliyetlerin altından üretici kalkamaz.”

Başkanlar,”. Biz devletimize güveniyoruz. Biz üreticimizin yanındayız. Üretmesinden yanayız. Üreticimiz ürettiği ile ülke ekonomisine katkı sağlayacak.”şeklinde konuştular.

Bu yıl Altınyazı-Karasaz Sulama Kooperatifi’nin 65 bin, Yeni Karpuzlu Sulama Kooperatifi’nin de  30 bin dekarlık alana su sağlayacağı belirtildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA