SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İPSALA’DA PARKLARIN BAKIMSIZLIĞINA CHP İSYANI

İPSALA’DA PARKLARIN BAKIMSIZLIĞINA CHP İSYANI
Bu haber 31 Ağustos 2016 - 22:58 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

İpsala’da son yıllarda gözle görülür değişimler yaşanıyor. Evet bu değişimleri destekliyoruz, ancak burada bir konu da dikkati öekmeye başladı.

Her yere elini uzatan belediye parklara gelince sağır ve dilsiz oldu nedense.

Konu CHP  İlçe Başkanı Ahmet Uybaş’ın da dikkatinden  kaçmadı ve konuyu gündeme taşıdı.

İşte CHP İlçe Başkanlığı’nın açıklamas:”Uzun zamandan beri şikayetçi olduğumuz bir konu maalesef halen İpsala Belediye’si tarafından çözüme kavuşturulmadı
Aşağıdaki fotoğraflar İpsala’daki bazı parklara ait, fakat tüm parklar genel olarak zaten bu halde ve bu parkların tamamı CHP Belediyesi olduğumuz dönemde yapılmış parklar.
Bu parkların bu kadar bakımsız bırakılmasının sebebini merak ediyoruz. Geçmişle hesaplaşma düşüncesiyle mi bakımları yapılmıyoranlayamıyoruz.
Bu parklarda görüldüğü gibi bir tanesi, bugün de şükran ve minnetle andığımız Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün heykellerinin bulunduğu park, bir diğeri usta yazar Uğur Mumcu parkı, diğerleri de halkımızın ve çocuklarımızın eğlence ve oyun alanlarının bulunduğu parklar. Hiçbirinin bakımı yapılmıyor ve tamamı çürümeye terk edilmiş durumda.
Bu parkların bakımını yapmak bu kadar mı zor? Yarın İpsala’ya gelecek misafirlerimizin karşısına neden bu parklarla çıkıyoruz? (gerçi parklar görülmesin diye yürüyüş güzergahı da değiştirilmiş galiba)
Eğer İpsala Belediyesi bu parkların bakımını yapmayacaksa. Samimi bir çağrı olarak söylüyoruz ki, Cumhuriyet Halk Partisi olarak her türlü yardımı ve desteği yapmaya hazırız.
Eğer yardım çağrımız kabul edilmez ve gereken bakım ve onarım da yapılmazsa Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerekeni yapacağımızı da kamuoyuna bildiririz.
Bir diğer husus da Uğur Mumcu parkının tamamen kaldırılacağı söylentisi. Bir süredir İpsala Belediyesinin bu parkı kaldıracağı söyleniyor. Fakat bu güzel parkın hangi sebeple kaldırılacağını da anlayamıyoruz.
Yine geçmişle hesaplaşma mı? yoksa sayın Mumcu’nun şahsına yönelik bir saldırı olarak mı bu karar alınıyor?
Unutulmamalıdır ki Uğur Mumcu Türkiye’nin geleceğine ışık tutmuş ve hayatı boyunca halkına gerçekleri anlatmayı çalışmış, halka mal olmuş bir yazardır. Yaşadığımız 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin dahi yıllar öncesinden yaptığı tespitlerle geleceği görmüş, uyarılarda bulunmuş ve yine haklılığı tarih huzurunda bir kez daha ortaya çıkmıştır. Halkı için yaşamış ve halkı için ölmüş bir yazarın anısından neden rahatsız olunuyor? Yoksa en başta belirttiğimiz gibi İpsala Belediyesi geçmiş dönemde yaptıklarımızı İpsala’dan silme hesaplaşmasına mı girişiyor?
Böyle bir hesaplaşma düşüncesiyle hareket ediliyorsa da bu düşünceden derhal vazgeçilmelidir.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA