İPSALA SINIR KAPISI

Güncel Haberler

Edirne’nin İpsala Sınır Kapısı’nda  yurt dışına çıkmak isteyen gurbetçiler 15 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdular

 

Yurt dışında çalışan gurbetçilerin çalıştıkları Avrupa ülkelerinde pazartesi günü iş başı yapacak olmaları  nedeniyle  Edirne’nedeki sınır kapılarında büyük yoğunluk yaşanıyor.

 

İpsala Sınır Kapısı’nda  5 peronda işlemleri  hızlı bir şekilde yapılan gurbetçiler,bu sefer Yunan Gümrüğü’ndeki yavaşlığa takılıyorlar. Bu da Türkiye tarafında uzun kuyruklar oluşmasına neden oluyor.

 

Keşan-İpsala Karayolu’nda uzun kuyruklar oluşturan gurbetçileri ziyaret eden  İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’de sorunları çözmeye çalışıyor.

 

Yolda sıcak altında bekleyen gurbetçilerden  Mehmet Onur,kendilerine yardımcı olunması gerektiğini belirterek,”Çoluk çocuk güneşin altında bekliyoruz” dedi.

Bir başka gurbetçi de saatlerce beklemekten perişan halde olduklarını  yemek yiyemediklerini ,tuvalet sorunları bulunduğunu bildirdi.

Gurbetçi Hasan Kıran’da da 6 saattir beklediğini,ama daha fazla bekleyenlerinde bulunduğuna vurgu yaparak,”Acil hastaları olanlar var,bebekli olanlar var.Bizimki çile yani”şeklinde konuştu.

 

İpsala Sınır Kapısı yetkilileri, son 24 saatte 3 bin aracın yurt dışına çıkış yaptığını  bu arada 15 bin kişinin de çıkış işlemlerini gerçekleştirildiğini aktardılar.