SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İPSALA REKOR KIRDI

İPSALA REKOR KIRDI
Bu haber 05 Şubat 2015 - 23:11 'de eklendi ve 32 kez görüntülendi.

İpsala Belediyesi ve Kızılay’ın ortaklaşa gerçekleştirdiği kampanya bugün saat 10.30’da belediye önünde kurulan çadırlarda başladı.Kampanya sonunda 103 kişi kan bağışında bulunarak, İpsala Trakya’daki rekorun yeni sahibi oldu.
KERMAN “TEK GÜÇ, TEK YUMRUK OLABİLMENİN ÖRNEĞİNİ ŞU ANDA İLÇEMİZDE GÖSTERİYORUZ”
Genci, yaşlısı herkesin yoğun ilgi gösterdiği kampanyada konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “İlçemizde kan bağışı kampanyası yapacakları yönünde talepleri olduğunda, biz de kan bağışı çok önemli, organ bağışı çok önemli. Bununla ilgili İpsala Belediye Başkanlığı ve Kızılay olarak bir çalışma yapalım dedik. İlçe halkımın böyle bir duyarlılık içerisinde olmasından dolayı çok teşekkür ediyorum. Yani Türk Milleti istediği zaman başarıya imza atar. Kan bağışı insan hayatı çok önemlidir. Böyle bir günde bir araya gelip, tek güç, tek yumruk olabilmenin örneğini şuanda ilçemizde gösteriyoruz.” dedi.
Kerman, “ Edirne Kızılay Başkanıyla telefon görüşmemizde Trakya’nın şuanda 1 günde alınan kan bağışı rekorunun 96 olduğunu öğrendim. Biz bu gün ilçemizde bu rekoru İnşallah kıracağız. 96’nın üzerine çıkacağız. Ben bu çalışmalardan dolayı ilçe halkıma ve Kızılay Edirne Şubesi Başkanıma teşekkür ediyorum. Güzel bir organizasyonda birlik ve beraberlik içerisindeyiz. İnşallah bunu ileri ki günlerde tekrar gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini sürdürdü.
ARPACI “KAN VERENLERİ GÖNÜLLÜ OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”
Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Vedat Arpacı yaptığı konuşmada,” Sayın Başkanımızın desteğiyle Belediye ile kan bağışı kampanyası düzenledik. Bu kampanya için buradayız.Sayın Belediye Başkanımızın da söylediği gibi şuanda sadece çadırdaki olan sayı 96. Yoksa yani bizim tırlarımız var , otobüslerimiz var. Kişi sayısı 120-130’u buluyor. Ama bu söylediğimiz 96 sayısı sadece çadırda olan bir sayı. Kan bağışı gönüllülük işine dayanan bir şeydir. Onun için gönüllü vatandaşların kan vermesi için Sayın Başkanım yardımcı oluyor. Bugün İnşallah bu sayıyı 100’ün üzerinde tamamlamaya çalışıyoruz.” dedi.
Arpacı konuşmasının devamında “Edirne Kızılay Kan Bankası Müdürü olarak; kan vermenin insanlar için çok yararlı olduğunu belirtmek isterim. Yani normal şartlarda erkeklerde senede 3 ayda bir olarak 4 sefer, bayanlarda da 4 ayda bir olmak üzere senede 3 kez kan verebilirler. Kan veren kişilerin sağlıkları her zaman var. Çünkü, bu kanın yerine yeni taze kan geliyor. Onun için bizim formlarımız var. Formları vatandaşlarımıza söylüyoruz. Tabi biz sağlıklı kişilerden kan alıyoruz. Biz gelen kişinin değerlerine bakıyoruz. Hemoglobin değerlerine, tansiyon değerlerine ve nabzına bakıyoruz. Çünkü, eğer uygunsa kan alıyoruz. Onun için gönüllü vatandaşların kan vermesi bilincinin yanında kendi sağlıkları için de, ikinci öneride manen rahatlama. Manen rahatlaması nedir? Biz burada kişilerin adreslerini telefon numaralarını alıyoruz. Ve bu kanları değerlendirdikten sonra,bu kanları hayat kurtarmak için kişilere yönlendiriliyor. Kendilerinde de eğer bir bulaşık hastalık veya herhangi bir konu varsa kendilerini çağırıyoruz.Onları tedavi amaçlı yönlendiriyoruz. Onun için kendileri de hayat kurtardıkları için kan verenleri gönüllü olmaya çağırıyoruz.” ifadelerini kullandı.
Edirne Kızılay Şube Başkanı Kadir Çakay kısa bir konuşma yaptı.
Çakay, Edirne Kızılay Şube Başkanı olarak İpsala’daki kan bağışı kampanyasına destek vermek için geldiklerini belirterek, bağışlanan her kan kurtarılan üç can ifadelerini kullandı.
Çakay, kampanyaya desteklerinden dolayı İpsala halkına teşekkür etti.
Gün boyu süren kampanya sonunda Kızılay görevlileri Türkan Çayülkü, Melek Albayrak, Aytül Şengül Say, Semra Erkan ve Sinan Tan bugün İpsala’da 103 kişinin kan bağışında bulunduğunu ifade etti.
Kampanya sonunda Belediye Başkanı Mehmet Kerman kısa bir açıklama yaptı.
Kerman, “Bugün ilçemizde Kızılay ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz kan bağışı kampanyasında 103 kişi kan bağışında bulunarak, ilçemiz Trakya bölgesinde yeni rekorun sahibi olmuştur. Kan bağışında bulunan tüm vatandaşlarımıza, kampanyada görevli Kızılay personeline teşekkür ederim.” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA