SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

BELEDİYE TENKİTLERE CEVAP VERDİ

BELEDİYE TENKİTLERE CEVAP VERDİ
Bu haber 13 Ocak 2018 - 17:06 'de eklendi ve 181 kez görüntülendi.

İpsala Belediye Başkanlığı ,son günlerde belediye hizmetleri ile ilgili CHP’nin yaptığı açıklamalara cevap verdi.

“İpsala Yeni Gazete’nin 10 Ocak Çarşamba günkü sayısında Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı adına Basın Sözcüsü Özer Çınar’ın doğalgaz ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili talihsiz açıklamalarda bulunmuştur.

Geçtiğimiz günlerde ilçemizde döşenen doğalgaz boru hatlarının gaz kaçırıp kaçırmadığını kontrol etmek için gaz istasyonuna tankerle gaz basılarak boruların testi halkımızın da katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Bunun doğalgaz açılışı olduğunu yazan CHP Sözcüsü Özer Çınar, halkı yanıltarak, belediyemizin hizmetlerini küçümseme gibi bir davranışta bulunmuştur. Kısa bir zaman sonra ilçemizde abonelerimiz doğalgaz yakmaya başladığında bu tarihi anı hep beraber yaşayarak büyük bir törenle açılışını yapacağız.

Bu deneme testinin şova dönüştürüldüğünü yazan CHP Sözcüsü, şov yapıldığı düşüncesiyle gazetelere beyanatta bulunmuştur.

Belediye Başkanımız şovmen değil ki şov yapsın. O her zaman verdiği sözün arkasında olup halkını da kandırmamıştır. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla halkın takdirini kazanmıştır.

İpsala Kaymakamlığı ve İpsala Belediye Başkanlığı öncülüğünde siyasi partilerimizin ve sivil toplum örgütlerimizin de desteğini alarak gerçekleştirilen abone kampanyasında tüm İpsala tek bilek olarak kısa süre içinde abonelikte yeterli sayıya ulaşılarak İpsala’da doğalgaz çalışmalarının başlanması sağlanmıştır.

CHP Basın Sözcüsü doğalgazı İpsala’ya getiren de zaten İpsala Belediyesi değildir yazmıştır. Peki, İpsala Belediyesi getirmemiş ise kim getirmiştir?

İpsala Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman, Ankara düzeyinde gerçekleştirdiği ziyaretler sonucunda doğalgazın gelmesi için yeterli nüfusun olmamasına rağmen doğalgazın ilçemize gelmesini sağlamıştır.

Doğalgazın ilçemize gelmesi sağlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Berat Albayrak’a, Ak Parti Edirne Milletvekili Sayın Rafet Sezen’e, Ak Parti İl Başkanı Sayın İlyas Akmeşe’ye, Zorlu firmasına ve çalışanlarına teşekkür ederiz.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kerman, Ayrıca doğalgaz hattı döşenen yolları kısa bir zaman içerisinde onararak , yaklaşık 17 km yol asfaltlayarak vatandaşlarımızın kısa bir zaman içerisinde hizmetine sunmuştur. Geri kalan ara sokaklarımızı da 2018 yılı içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacaktır.

Meyve veren ağaç taşlanırmış. Belediye Başkanlığımızın Yeni Yıl billboardı bile eleştiriye tutulmuş. Billboardımızda doğalgaz hatlarımızın deneme testindeki alevin resmi kullanılmıştır. O kadar çok rahatsız olmuşlar ki arka fondaki doğalgaz alevi bile birilerini rahatsız etmiş.

Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman’ın ilk hizmeti vatandaşlarımızı kanserojen asbestli içme suyu borularından kurtarmak olmuştur.  Ve 2017 Ekim Ayında yeni hattımızdan ilk su denemesi yapılarak içme suyu hattının açılışı yapılmıştır.

Bozkurt Mahallesi’nde yapılan Yeni TOKİ Konutlarında vatandaşlarımız Şuanda açılışı yapılan yeni şebekeden su kullanmaktadırlar.

Ayrıca İçme suyu hattı Kapucu Mahallesi, Saraç İlyas Mahallesi, Bozkurt Mahallesi’nde aktif hale gelmiştir. Vatandaşlarımız diledikleri zaman yeni şebekeden su almak için belediyemizden dijital su sayacı alarak sularını bağlatabilirler.

Yıllardır vatandaşlarımız asbestli borulardan su içerken sizler neredeydiniz?

İpsala’yı yeni devlet hastanesine kavuşturmak için  Belediye Başkanımız çok mücadele vermiştir. Bir talihsizlik yaşanarak ihaleyi alan firma işi terk edip gitmesinden kaynaklanan bir gecikme olmuştur. İkinci bir ihale yapılarak tamamlanması sağlanmış olup, ihaleyi alan firma Ocak ayı içerisinde hastanemizi Sağlık İl Müdürlüğü’ne teslim ederek en kısa zamanda hastanemiz yeni yerinde hizmet verecektir.

CHP Basın Sözcüsü açılışa hazır olmayan hastaneyi Belediye Başkanımızın doktor önlüğü giyerek açılış yapacağını yazmış ve gerçek mesleğini icra eden doktorlarımıza da sataşma yapmıştır. Aslında kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğimiz devlet hastanemizin karşısında bir eczane yeri alarak kendisinin eczacı önlüğü giymesi tavsiyesinde bulunuruz.  Belediye Başkanımız doktor önlüğünü değil, hizmet önlüğünü giyerek halkımıza gece gündüz hizmet etmeyi kendine bir görev saymıştır.

Aklı sıra muhalefet etmeyi düşünen CHP’nin basın sözcüsü İpsala’da durup, İpsala’da yapılan hizmetleri takip etmediği buradan anlaşılmaktadır.

Yapılan açıklama hizmetlere gölge düşürmekten başka bir şey değildir.

Bu yazdıklarınız fesatlık ve kıskançlıktan başka size bir şey kazandırmaz.

Yakın bir zaman içinde doğalgaz İpsala’da yandığında, içme suyunu halkımız kullandığında, yeni devlet hastanesi hizmete girdiğinde İpsala Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kerman’dan özür dilemenizi bekliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla…”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA