İNCE:TÜRKİYE TRAKYA’YA BENZEMELİ

P1390054P1390050CHP Genel Başkan Yardımcısı  Muharrem İnce”,Türkiye CHP’ye Trakya’daki gibi oy versin.Türkiye fırlar gider” dedi.

İnce,Keşan Küçük Sanayi Sitesi’nde CHP Edirne Milletvekilleri Recep Gürkan ve Kemal Değirmendereli ile birlikte esnafları ziyaret etti.

Burada esnafların sorunlarını dinleyen İnce,Türkiye’nin çözümünün Trakya Modeli’nde olduğunu söyledi.

Trakya’dan partisinin yüzde 50’nin üzerinde oy aldığını vurgulayan İnce,”Türkiye CHP’ye Trakya’daki gibi oy versin.Türkiye fırlar gider.Türkiye Trakya’ya benzemeli.Bunun  çaresi bu.Yoksa memleketi bölecek bunlar”şeklinde konuştu.

İstanbul ve Türkiye’nin bir çok yerinde son günlerde yapılan eylemlere de değinen İnce, şöyle devam etti:”    İlk kez  Türkiye’de sokaklara Başbakan’a küfür yazdılar.Bu suç sadece çocukların mı ?. Ben cocukları savunmuyorum yanlış olmasın.Ben  o küfür yazanları savunmuyorum.Oradan yanlış bir anlam çıkarılmasın.Doğru değil. Bu ülkenin Başbakan’ına sokaklara küfür yazılmasını doğru bulmuyorum.Başbakan’da kendine şunu sorsun. Ben bu insanlara ne yaptım. İnsanları aşağılıyorsun durmadan.”

CHP’nin Türkiye’de vatandaşlardan hak etmediği bir eleştiri aldığına da işaret eden İnce,şunları kaydetti:” CHP halktan uzak. Bu doğru değil. Biz halkın ta kendisiyiz. CHP Genel Başkanı sıradan bir memurun  çocuğu.Anasının babasının okuması yazması bile  doğru dürüst yok.Ben sıradan bir köylü ailesinin çocuğuyum.Arkadaşlarım da öyle.”

Sanayi sitesi’nde  bir torna atelyesini de ziyaret eden İnce,daha sonra partisi tarafından düzenlenen “İktidara Yürüyüş”yemeğine katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir