SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İklim krizi, Kırklareli Belediyesi’nin önceliklerinden

İklim krizi, Kırklareli Belediyesi’nin önceliklerinden
Bu haber 01 Aralık 2023 - 0:25 'de eklendi ve 40 kez görüntülendi.

Kırklareli Belediyesi, tüm dünyayı ilgilendiren en kritik konu iklim kriziyle ilgili, aktif çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, geçtiğimiz aylarda İstanbul Enerji A.Ş. işbirliğiyle “Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı” protokolü imzalayan ve yakın zaman önce de bu konuda önemli bir çalıştay düzenleyen belediye, kısa-orta ve uzun vadeli planlamaları ile geleceğe yönelik adımlarını şimdiden belirliyor.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, iklim ve sürdürülebilirlik konusunda, kurumsal bilincin topluma yayılması için çalıştıklarını kaydederek; “Sorunlar belli. Ve bunlar sadece bizim değil tüm insanlığın sorunu. Burada kurumlara büyük görev düşüyor. Bizler, verimli ve önemli çalışmalar yapmalıyız ki, hem bu farkındalık topluma hızlıca yayılsın, hem de bu konu, tüm dünyada yönetimlerin birinci önceliği olsun. Her zaman söylüyorum. Asla umutsuz ve kararsız değiliz” dedi.

Kırklareli Belediyesi’nin 2035 yılı odaklı Ulaşım Ana Planı’nda karbon salınımını azaltma hedefi olduğunu da hatırlatan Kesimoğlu; “Sera gazı emisyonu azaltım ve iklim uyumu konusunda çalışmaya, hedefler belirlemeye, planlar yapmaya devam ediyoruz. Çözüme yönelik adımların artık çok daha hızlı atılması gerekiyor. Acil önlemlerin hayata geçmesi gerek. Yerel yönetimler bu işe liderlik etmeli. Yerel düzeyde bu sorumluluk herkesçe üstlenilmeli. Sivil toplumla beraber hareket ederek, doğru bir yön çizilmeli. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğümüz, bu konularda yoğun bir mesai harcıyor. Çocuklarımızdan emanet aldığımız geleceği, onlara yaşanabilir şekilde teslim edebilmek için öncülük etmeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA