SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İKİNCİ BAHARLARINDA EDİRNE’Yİ KEŞFETTİLER

İKİNCİ BAHARLARINDA EDİRNE’Yİ KEŞFETTİLER
Bu haber 08 Şubat 2014 - 16:41 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

            Edirne Belediye Başkanlığınca, Edirne Merkez’de yaşayan 65 yaş üstü yaşlılara yönelik başlatılan proje tüm hızıyla devam ediyor.

            Edirne Belediye Başkanlığınca, Talatpaşa Mahallesi’nin ardından, Dilaverbey Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik Edirne turu gerçekleştirildi.

Dilaverbey Mahallesi’nde yaşayan 65 yaş üstü 28 kadının katıldığı Edirne Gezi turu sabah saatlerinde yeni yerleşim bölgesinin otobüsle ile gezilmesi ile başladı. Gezi turu kapsamında, Edirne Belediye Başkanlığınca yapılan Suni Gölet gezildi. Ardından, Toki yerleşim Bölgesi, Sarayiçi Bölgesi, Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaret edildi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nun da eşliğinde Sultan II.Beyazıt Külliyesi’ni gezen Dilaverbey Mahallesi sakinleri, böyle bir gezi düzenlendiği için çok memnun olduklarını söyleyerek, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ettiler.

Sultan II.Beyazıt Külliyesi ziyaretinin ardından, Karaağaç Mahallesi, Lozan anıtı ve Pazarkule’ye götürülen Dilaverbey Mahallesi sakini kadınlar, Protokol Evi’nde müzik eşliğinde yemek yediler. Protokol Evi’nde eğlenceyi doruğa taşıyan kadınlar, Edirne Belediye Bandosu’nda görevli müzisyenler eşliğinde müzik dinleyerek, hareketli oyun havaları ile gönüllerince eğlendiler.

Dilaverbey Mahallesi Muhtarı Necmettin Ersaçmış’ın da katıldığı Edirne turunda, son olarak Edirne Belediye Binasını gezen Dilaverbey Mahallesi sakini kadınlar, “İçimizde Edirne’nin birçok yerine sağlık sorunları, hayat şartları gereği göremeyen arkadaşlarımız vardı. Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye böyle bir gezi düzenlediği için çok teşekkür ediyoruz. Kendisi her zaman bizlerin sorunlarına çözüm bulmak için yardımcı oluyordu. Şimdi yeni bir proje başlatmış. Muhtarımız aracılığıyla bakıma muhtaç olan, sağlık sorunları yaşayanlar tespit edilmeye başlanmış. Doktor, avukat, psikolog ücretsiz yardım desteği sağlanacakmış bizlere. Bununla ilgili bizlere bilgi de verdiler. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Her türlü sorunumuzda zaten bizlere destek oluyor, çözüm buluyordu. Bu proje ile tekrar tekrar teşekkür ediyoruz. Başkanımız Hamdi Sedefçi’ye, dün olduğu bugün de, inancımız, güvenimiz ve desteğimiz tamdır.” dediler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA