SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

İki pehlivan çıktı meydana ama, biri kaşınmaktan çayıra yapıştı…

İki pehlivan çıktı meydana ama, biri kaşınmaktan çayıra yapıştı…
Bu haber 20 Mart 2024 - 18:48 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.

Bir varmış bir yokmuş…İki pehlivan çıkmış meydana…Bu pehlivanlar dan birinin de Yağcı başı varmış… Bu yağ başı çok uyanık bir kişiymiş…

Günlerden bir gün güreşlere az zaman var.Yağcı başı nasıl bir yağ kullanmam gerek diye,2 kulağı kesik bir bilenlere bir zarf atarak sorar. Ey kulağı kesikler yağcı başı olduğum pehlivanın güreşi kazanması için nasıl bir yağ lazım diye.

Kulağı kesikler 40 numara yağ kullan  çok uygundur demişler. Ama yağcı başı bu. Kulağı kesik abiler ben bu yağ satanla biraz pazarlık yapayım 35’e bakla olmaz mı derler. Kulağı kesik abiler olabilir derler.

Gel zaman git zaman  nihayet güreş vakti gelir çatar. İki pahlivan çayıra çıkmak için yağlanırlar. Bir pehlivan hakiki yağ kullanırken, yağçı başı  pehlivanına kaşıntı yapan çok bozuk bir yağ verir. Alışmışlardır böyle işlere bir kere. Yağçı başı pehlivanını bozuk yağ ile yağlar… Yağ dan bile yağ çıkarmıştır…!

Derken güreş başlar,ama yağcı başının pehlivanı ikide bir kaşınmaya başlar.Seyirciler bile buna bir anlam veremez.

Diğer pehlivan da durumu çakmıştır. Biraz şunu oyalayayım der ve hikâyeden güreş tutmaya başlar. Ama diğer pehlivan devamlı kaşınmaktadır.

Seyirciler de durumu anladığından yağcı başının pehlivanını değil. diğer pehlivanı alkışlamaya başlarlar.

En son bizim pehlivan,yağcı başının pehlivanını paçasından tutuğu gibi yere vurur ve  alkışlar tezahüratlar arasında güreşi kazanır.

Diğer pehlivan da boynu bükük bir şekilde çayırın ortasında kalakalır…

Yağçı başının pehlivan daha önceki güreşte biraz zorla da seçimi kazanmıştır. Yıllar sonra karşısına çıkan pehlivana neden yenildim diye araştırma yapar. Meğerse yağcı başısı,onun yağına gres yağla birlikte, biraz da şeker ilave etmiştir. Bu da kaşıntıya neden olduğundan pehlivan kaşınmaktan güreşememiştir.

Şimdi bazıları bunu siyasi fıkra gibi algıyabilir. Bu tabiki kendi düşünceleri. Yağcı başının da koltuğu gider mi bilmem ama,kaşıntılı pehlivan güreşi bırakır.İspanya’ya gider yerleşir…!

Burada sır  40 ve 35’e bakla. Yağcı başına attırır takla. Sen çok fazla aklını yorma. Koltuk altından gidince nedendir diye sorma.

Yağcı başı sen o yollara çıkmadan yıllarca önce biz o yollardan çok geçtik.

Karpuz kestim yiyen yok

aga seçimi kaybetti diyen yok

sen böyle turşu gibi adamları yanında taşırsan,

saksağan olsan senden olmaz artık bir b..

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA