SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

ibrice limanı’ndan çıkanlar şaşırttı…

ibrice limanı’ndan çıkanlar şaşırttı…
Bu haber 20 Mart 2021 - 22:00 'de eklendi ve 640 kez görüntülendi.

Dalgıçlar İbrice LimanI’nda temizlik yaptı. Çıkanlar ise herkesi adeta şaşırttı.
Keşan Belediye’si öncülüğünde gerçekleşen temizlik çalışmasında çıkan araba tekerleklerinden birini de Belediye Başkanı Helvacıoğlu çıkardı.

Keşan Belediyesi, İbrice Limanı’nda bulunan dalış merkezleri işbirliğinde 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla dalgıçların katılımıyla İbrice Limanı’nda su altı temizliği gerçekleştirdi.

Su altı temizliği öncesinde etkinlik ve Dünya Su Günü nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu bir açıklama yaptı.

22 Mart Dünya Su Günü nedeniyle Keşan Belediyesi olarak bir dizi farkındalık etkinlikleri hazırladıklarını belirten ve konunun önemini vurgulamak istediklerini anlatan Helvacıoğlu, “Bugün İbrice Limanı’nda dalış merkezlerimiz ile birlikte su altı temizliği gerçekleştiriyoruz. Bugün hep birlikte önemli bir etkinliğe imza attık. Dalış merkezlerimiz işbirliğinde liman içi ve çevresinde su altı temizlik çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bölge turizmine önemli katkılar sağlayan İbrice’deki dalış merkezlerimiz aynı zamanda da çevre sağlığı açısından son derece önemli işlere imza atıyorlar. Dünya Su Günü her ne kadar tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek amacıyla kutlansa da biz bugün temasıyla bir farkındalık oluşturalım istedik. Bugün dünyada yaklaşık 800 milyon insanın güvenli ve temiz suya erişimi yok. 2,7 milyar insan yılda en az 1 ay su kıtlığı görülen bölgelerde yaşamını sürdürüyor. Bu yüzden; yaşam kaynağımız yu korumak ve doğru kullanmak zorundayız. Sadece bir sigara izmariti 7 metreküp suyu kirletiyor. Çöpleri doğaya atan bir kişinin ekolojik dengenin bozulmasına sebebiyet verdiğini ve bundan yine kendisinin etkileneceği bir döngüye girdiğini bilmesi gerekiyor. Bilinçli dünya vatandaşı olmayı başarmamız lazım.” dedi.

Keşan Belediyesi olarak her zaman temiz ve atıkların yer almadığı bir Saros Körfezi amaçladıklarının altını çizen Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “İbrice’deki dalış merkezlerimiz ile yaptığımız bu anlamlı etkinlikle de farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Hayat kaynağımız suyun korunması ve verimli kullanılması bilincinin yaygınlaşmasına vesile olması dileğiyle Dünya Su Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Etkinlikte hem limanda hem de denizde Dünya Su Günü ile ilgili farkındalık oluşturan pankartlar açıldı.

Dalgıçlar tarafından deniz dibinden çıkarılan atıklar Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve kıyıda bulunanlar tarafından toplandı.

Denizden çok sayıda araba tekerleği, pet ve cam şişe ile plastik atıklar çıktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA