SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Hollandayı sallayan dolandırıcık

Hollandayı sallayan dolandırıcık
Bu haber 07 Ekim 2015 - 15:00 'de eklendi ve 76 kez görüntülendi.

Hollanda seyahat dünyasını sallayan dolandırıcılık olayında bir Türk kurban mı seçildi ?

1 Milyon euroluk dolandırıcılığı yapan Hollandalı kayıplara karıştı

 

İlhan KARAÇAY’ın haberi…

Geçtiğimiz temmuz ayı başlarında patlayan bir dolandırıcılık olayında, Behzat Ünsal isimli Türk, dolandırıcılığı yapan Hollandalı’nın kendisini kurban olarak seçtiğini ileri sürdü.

1 milyon euro bedelinde hayali bilet satışı yapan Hollandalı’nın, ülkeyi çalkalayan dolandırıcılık olayı şöyle gelişti:

Hollanda’da uzun yıllar seyahatçılık yapan Behzat Ünsal ve Turgay Kırılmaz, Zonfly adlı seyahat bürolarını, Belçika’daki Ticaret Odası’na kayıtlı bir Hollandalıya 1 Şubat 2015 tarihinde noter kanalıyla sattılar.
Belçika’da EMTEC B.V. adlı firmanın malıymış gibi gösterilen Zonfly, ucuz fiyat taktiği ile büyük rağbet gördü ve 1 milyon euroya yakın bilet satışı yaptı.
Ne var ki, tarih 7 Temmuz 2015’i gösterdiği zaman bomba patladı ve Zonfly’dan bilet alanlar havalimanlarına gittikleri zaman rezervasyonlarının olmadığı haberi ile yıkıldılar.

Bu haberi, Mersin’de uzun süreli tatilim sırasında öğrenmiştim. Hatta bilet mağdurlarından bazıları benimle irtibata geçmişlerdi. Aynı günlerde Behzat Ünsal da beni aradı ve bir Hollandalı tarafından oyuna getirildiğini söyledi.
Behzat Ünsal’a elinde ne kadar belge varsa göndermesini söylemiştim. Ne var ki, sadece  elime geçen belgeler ile haber yapaazdım. Bilet mağdurları tarafından sürekli arandığını ve hatta tehdit edildiğini belirten Behzat Ünsal’a, bu konuda haber yapabilmem için Hollanda’da araştırma yapmak zordunda olduğumu belirtmiştim.

Hollanda’ya döndükten sonra yapmış olduğum araştırmalar içinde, Hollanda televizyonlarında yayınlanan iki program da vardı. Her iki televizyon kanalındaki yayınlarda, Zonfly’ı satın alan Hollandalı’nın sahte adresler verdiği, bu ara Behzat Ünsal’ın da tehditlerden korktuğu için saklandığı izlenimini aldım.

Behzat Ünsal bana göndermiş olduğu savunmasının bir bölümünde şunları yazıyor:

‘Sevgili İlhan abi, 7 Temmuz 2015 tarihine kadar hersey yolunda gidiyordu. Bu tarihden itibaren  firmamı satın alan W.S. Leeuwenkamp  ortadan kayboldu. Tabii ki yolcular da  havalimanlarında dökülmeye başladı.

Beni tanıyan yolcular aramaya başladılar. kendilerine durumu izah ettiysem de inandırmam mümkün olmadı. Daha sonra beni tanımayanlar da cep telefonumu bulup aramaya başladılar.

Bu ara tehdit edenler de oluyordu. İnan ki günde 100 kişi arıyordu. telefonumu kapatmak mecburiyetinde kaldım. Tehdit edenler, küredenler, beddua edenler whatsapp ve facebook kanalıyla bunu sürdürdüler.

O zaman hemen polise başvurdum. Firamayı sattığım Hollandalı’dan 45 bin euro alacağım vardı. Hem şikayetçilerden duyduğum rahatsızlığı anlattım ve hem de Hollandalıyı şikayet ettim. Benim suçum olsaydı polis beni zaten tutuklardı.

Evime kadar gelip eşimi ve 13 ile 16 yaşındaki kızlarımı korkutanlar oldu. Çocuklarımı teyzelerine göndermek mecburiyetinde kaldım.

Bu konuda mağdur olan insanları beden iyi kimse anlayamaz.  Zira ben de eşimi ve çocuklarımı 6 yıldır tatile gönderemiyordum.  Parasını ödedikleri halde tatile gidemeyen insanların ruh hallerini çok iyi bilirim.
Lütfen İlhan abi, benim bu derdimi haber yap. Hiç olmazsa beni tanıyan insanlar suçsuzluğumu bilsinler.

Yaşananlar gösteriyor ki, Hollandalı uyanık beni kurban seçmiş. 10 yıllık seyahat büromu planlı olarak satın almış. Paramın tamamını vermediği gibi, Türk ve Hollandalı yolcuları da dolandırmış. Yani adam beni resmen kurban seçmiş.’

*****

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA