SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

HOLLANDA’DA YILDIRIM KARDEŞLERİN BÜYÜK BAŞARI HİKÂYES

HOLLANDA’DA YILDIRIM KARDEŞLERİN BÜYÜK BAŞARI HİKÂYES
Bu haber 02 Haziran 2021 - 23:09 'de eklendi ve 225 kez görüntülendi.

Loyaal Groep adı altında toplanan firma, dernek ve vakıfların olağanüstü başarıları, medya tarafından övülüyor.

İşte o kurumlar ve faaliyetlerinden bazıları:

• Excellent Academy: Lahey’de özel dershane.

• TASA Consultancy: Araştırma ve danışmanlık.

• InnTech (Innovative Technology): Teknoloji.

• Webactueel: Web tasarımı.

• CitoMateriaal: İlkokul için eğitim materyalleri.

• Atlas Cultureel Centrum: Kültür, Sanat, Tarih ve Eğitim.

• Mister Einstein: İlk ve Ortaokul için tasarlanan dijital eğitim.

İlhan KARAÇAY’ın haberi:

1960’lı yılların başından bu yana gurbete çıkmış olan yurttaşlarımız arasında, işçilikten patronluğa yükselmiş pek çoğunun başarı öykülerini okumuşsunuzdur.
‘Çarık ile geldi, büyük iş adamı oldu’ gibi abartılı başlıklı röportajlar da okumuşsunuzdur.
Doğrudur, gurbet ellere temizlik işçisi olarak göç etmiş onbinlerce Türk, işçilikten patronluğa yükselmişlerdir. Hatta bu sayıyı yüzbinlerce olarak de verebiliriz. Zira sadece Hollanda’da işyeri sahibi olan 30 bin yurttaşımız vardır.
Bu başarı öyküleri, birinci nesil Türkler ile başlamıştı. İkinci nesil ile devam eden bu başarı, üçüncü nesil Türklerde bilgi ve teknoloji alanında da gelişmiştir.
İşte size, bilgi ve teknoloji alanında gelişmiş olan dört Türk kardeşten bir başarı hikâyesi:
Şahin, Murat, Yasin ve Hamza YILDIRIM kardeşlerin başarı hikâyesi gerçekten parmak ısırtacak bir nitelik taşıyor. Hollanda medyasının da sitayişle söz ettiği YILDIRIM kardeşlerin başarı öyküsü şöyle:
Yıldırım kardeşlerin faaliyetleri 2009 yılında başlıyor. Kurmaya başladıkları firma, dernek ve vakıfları LOYAAL GROEP’ta toplamaya başladılar.
İlk adımını eğitim ile atmış olan LOYAAL GROEP, Lahey’deki farklı eğitim kurumları sayesinde, 2019 yılında en büyük dershaneler arasında yerini aldı. 2020 yılında ise ´Mister Einstein´ dijital eğitim uygulamasını geliştirerek, Hollanda´da piyasaya sürdü ve eğitim sektöründe gücüne güç kattı.
LOYAAL GROEP bünyesindeki kurumlar ve faaliyetleri:
• Excellent Academy: Lahey’de özel dershane faaliyeti gösteren ve 2019 yılında en büyük dershaneler arasında yer alan özel bir kurumdur. 90 çalışanı ile yılda 1000’den fazla öğrenciye hizmet sunmaktadır.
• TASA Consultancy: Araştırma ve danışmanlık faaliyetleri yapan özel bir kurumdur.
• InnTech (Innovative Technology): Teknoloji alanında sürdürülebilir programlar ve uçak motoru simülasyonu üzerine araştırma yapan bir kurumdur.
• Webactueel: Web tasarımı, SEO ve dijital medya üzerine yoğunlaşan bir kurumdur.
• CitoMateriaal: İlkokul için eğitim materyalleri gerçekleştiren ve bünyesinde pedagogların, psikologların ve eğitim insanlarından oluşan bir kurumdur.
• Atlas Cultureel Centrum: Kültür, Sanat, Tarih ve Eğitim alanlarında faaliyet gösteren bir dernektir.
• Mister Einstein: İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için özel tasarlanan dijital eğitim uygulamasıdır. Henüz yeni olmasına rağmen Hollanda’nın genelinde birçok kişiye eğitim hizmetleri sunuyor.
Şahin Yıldırım Loyaal Groep’un amacı ve hedeflerini şöyle açıklıyor:
“Aslında farklı kurumlar üzerinden yönetilen şirketlerimizi üç ana dal altında toparlayabiliriz: Eğitim ve Araştırma, Teknoloji ve Tasarım, Kültür ve Tarih. Bizim vizyonumuz mutlak başarının hedef olduğu; dürüst, sürdürülebilir, prensiplerine bağlı, kurumsal bir çatı altında sunulan hizmetlerde kalite ve güvenden ödün vermeden yeni fikir ve idealler doğrultusunda LOYAAL GROEP imzasını nesilden nesile taşımak.
Eğitim ve araştırma alanında hedefimiz; bilimsel düşünen, öz güven ve özsaygısı yüksek, insan haklarına saygılı, toplumsal ve evrensel sorunların farkında olan, araştıran ve bu sorunlara çözüm üreten, barışçıl, aydın ve ileri görüşlü, entelektüel yönü gelişmiş bireyler yetiştirmek.
Dijital ve Teknoloji alanında hedefimiz; yeni bilgi tabanlı, akılcı teknikler ve teknolojiler geliştirmek ve bunları insanların hizmetini sunmak.
Tarih, Kültür ve Sanat ile hedefimiz; Hollanda´da oluşan Kollektif tarihimize sahip çıkmak, kollamak ve yeni nesillere aktarmak. Ayrıca sergi, tiyatro, film günleri, konferans ve öğrenci değişim programları ile ikili ülke ilişkilerine katkı sunmak.”
Murat Yıldırım, LOYAAL GROEP’un gücünü nereden aldığını anlatıyor:
”Loyaal Groep şirketler topluluğunun çeşitli alanlarda faaliyet göstererek hızla gelişmesinin ve gücüne güç katmasının ana sebebi, özellikle halkımızın talep ettiği ve piyasada boşluk olan alanlarda faaliyet göstermesidir. Bizler ayrıca kendi bilgi ve birikimimizin yanında teknoloji ve inovasyon alanında bir ekip kurarak, halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda yüksek teknoloji ile farklı fonksiyonları bir birine bağlayarak, güvenilir, bütünleşik ve ileriye yönelik yeni sistemler geliştiriyoruz. Böylece hem riskleri minimum seviyede tutuyor, yeni fırsatları değerlendiriyor ve ileriye yönelik yatırımlar yapıyoruz.
Yasin Yıldırım, LOYAAL GROEP’un geleceğe hazırlanışını anlatıyor:
“Eskiden uzak görünen her şey artık bize çok daha yakın olmaya başladı. Ticaretten politikaya, eğitimden eğlenceye kadar yaşamımızın her safhasında artık dijital uygulamalar ve bu dijital uygulamanın parçası hâline gelen yeni bir nesil yetişiyor. Aslında bu değişimleri tanımlamakta da artık zorlanmıyoruz; dijital para ve dijital eğitim sistemi gibi terimler, gündelik hayatın bir parçası hâline geldi. Ve eğer siz de geleceğe yön vermek istiyorsanız o zaman bugünden kolları sıvamanız gerekiyor çünkü yarın çok geç olabilir.”
Hamza Yıldırım, LOYAAL GROEP’un başarı sırrını açıklıyor:
“Sahip olduğunuz becerileriniz, hayalleriniz ve inancınızın yanında disiplinli ve özverili çalışmanız ve bir birinizle bilgilerinizi paylaşmanız ve yeni bir vizyon ve hedef ancak sizi başarıya ulaştırır. Loyaal Groep’un başarı sırrı da tam buradan kaynaklanıyor. ”

SINIR ÖTESİ FAALİYET

Kültür, Sanat, Tarih ve Eğitim alanlarında faaliyet gösteren Atlas Kültür Merkezi’nin faaliyetleri sınır ötesine de taştı.
Atlas Kültür Merkezi, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi ile ortaklaşa bir fotoğraf sergisi düzenlemişti. ‘Gurbette’ adlı Hollanda’ya göç fotoğraf sergisi, Hollanda’nın Ankara Büyükelçisi
Marjanne de Kwaasteniet tarafından açılmıştı.
Hollanda ile sözleşme yapıldığı zamanın  Çalışma Bakanı Ali Naili Erdem ve proje sorumlusu Şahin Yıldırım’ın eşlik ettikleri açılışa yurt içinden ve dışından yüzlerce davetli katılmıştı.

DÖRT ‘SİLAHŞÖR’ GİBİ DÖRT ‘DEHA’

Hollanda’da gündem oluşturan Yıldırım kardeşleri tanıyalım:

Şahin Yıldırım

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Şahin Yıldırım, Amsterdam Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını yaptı. Ayrıca bünyesinde bulunan Mister Einstein, Excellent Academy ve TASA Consultancy şirketlerinin Strateji, Koordinasyon ve Yönlendirme çalışmalarını yürütüyor. Bundan önce, 2011’de TRT yayımlanan ‘Almanya Treni Belgeseli’ koordinatörlüğünü, 2012 yılında Hollanda Türkiye ilişkilerinin 400.yılı çerçevesinde Hollanda ulusal arşivinde ‘De Prins en Pasha’ sergisi koordinatörlüğünü, 2014 yılında Hollanda’ya Göçün 50.yılı çerçevesinde geniş araştırma yapıp, çalışmasını ’50 yılda, 50 öykü’ (50 jaar, 50 verhalen) adında bir eser yayımlamış ve Hollanda’daki kolektif tarihimizi yeni nesillere anlatmak için “Gurbette” fotoğraf sergisini Türkiye’de farklı illere götürerek ikili ülke ilişkilerine kültürel ve diplomasi katkılarda bulundu.

Murat Yıldırım


LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Murat Yıldırım, bünyesinde bulunan Finaal Educatie, Excellent Academy ve InnTech genel müdürlüğünün yanı sıra insan kaynakları ve eğitim için gerekli materyal geliştirme çalışmalarını yürütüyor. Delft Üniversitesinde Uçak Mühendisliği üzerine yüksek lisansını ve Türkiye’de insansız hava aracı üzerine araştırma yaptı ve farklı sivil toplumlu kuruluşlarında görevler üstlendi.

Yasin Yıldırım

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Yasin Yıldırım, The Hague University’de Mali Müşavirlik eğitimini yaptı. Ayrıca bünyesinde bulunan Webactueel ve Loyaal Marketing genel müdürlüğünün yanı sıra Hollanda Müsiad İş adamları Derneğin’de İletişim Başkanlığı yanı sıra Lahey’de bulunan farklı sivil toplumlu kuruluşlarında görevler üstlendi.

Hamza Yıldırım

LOYAAL GROEP, yönetim Kurulu Üyesi olan Hamza Yıldırım, Mali müşavirlik ve Pilotluk eğitimini yaptı. Ayrıca bünyesinde bulunan CitoMateriaal kurumunun genel müdürlüğünün yanında LOYAAL GROEP’un genel menajer ve Mali Müşavirlik görevlerini üstlenmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA