Hollanda’da 3.Altın Lale’nin Ömür Boyu Yaşam Ödülü Fatma Girik’in Oldu…

Güncel Haberler

Hollanda’nın Lahey şehrinde  500  den fazla  vatandaşımızın katıldığı  3 Altın Lale ödüllerinin dağıtımı ve  Cumhuriyet Balosunda  her şey dopdolu idi. Kıyafet mecburiyetinin olduğu baloda  konuklar şıklıkta birbiri ile yarıştı.

Sunucu Tülay ve Nesrin in yaptığı balo da saygı duruşu ve İstiklal marşımızdan sonra  açılış konuşmasını  Altın Lale Organizatorü Bülent Türker yaptı. Türker” hiç bir siyasi amacı olmayan  Türkiye ve Atatürk sevdalılarının bir araya getirmek ve Hollanda’da ve dünyada başarılı Türkleri ödüllendirmek en büyük amacımız”  dedi.

Ardından Docent Erol Sanburkan ve TC Rotterdam Konsolosu   Mustafa Ünal’ın Cumhuriyet  kutlamaları ile  program başladı. Hollanda şampiyonu folklor ekibi Turkuaz çocuklarının nefis gösterisi ayakta alkışlandı.

Ardından konuklar dans ederek  adeta sahneyi doldurdular. Gecenin güzelleri   Altın Lale ve Cumhuriyet Güzeli seçilebilmek için  yarıştı. Juride Hollanda , Belçika ve Lüksemburg güzelleri yanında  Muhterem Çapur, Arzu Sönmez ve Hülya Kaya  da yerini aldı.  Jürinin seçtiği Altın Lale  güzeli  Gorincem şehrinden  Tuğçe Evren, Geceye gelen 500 konuğun oyları ile de  Cumhuriyet Güzeli olarak  da Rotterdam’dan  Melda Çalı seçildi.

Geceye iş adamlarından Erdal Torunoğulları, Hakkı Dağıstan,  Netubadan Hatice Bekker, BuroPastan  Fehmi Uzun,  Hayrettin Ozcınar, Oktay  Balaban,  Sakarya Holdingten Baha Karakaş, Modacı Arzu Sönmez, İş adamı Mesut Dilakay, Muhlis  Ayboğan,Hollanda ,Belçika ve Lüksenburg güzelleri  , Politikacı Emine Bozkurt  , İlk gelen Türk Erol Konyalı, Fikirtepeli Erdoğan,  Azerbeycan derneği başkanı  İlhan Aşkın, Fatma Koşer Kaya ,  Murat Ateşalp, Mimozadan Meryem Ozdoğan, Den Haag Belediyesinden  meclis üyesi Tahsin Özkaya   gibi Hollandanın her yerinden  konuklar katıldılar.

Ardından  yemek ile programa devam edildi.  Konuklar yemek boyunca  Sarı saçlı mavi gözlum, Türkiyem, Onuncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı ile salonu inlettti.

 

  1. Altın Lale ödülleri dağıtımında ise  heyecan dorukta idi.

Bülent Türker, Nurhan Akkarpuz,  Hülya  Kaya, Beyzade Ünver,  Erol Sanburkan, Murat Erçarıkçı,  Fatma Koşer Kaya, Ali Koç, Sonya Çakır, Seyid Yeyden den oluşan  seçkin jüri tarafından yüzlerce aday arasından seçilen ve finale kalan 12 daldaki   yarışmacılar ödüllerini  törenle aldılar.

Jüri  Genç Girişimci  Cihat Çilikkol  Mimar Den Haag,  Kültur ödülü  Mehmet Emin Alkanlar Kırmızı Lale,  Spor ödülü  Avrupa şampiyonu   Ali Özkal,   Onur Ödülü  Hollandalı   Braam Verbrugge ve Emine Kara ‘ya,    En iyi dernek ödülü   Erzincanlılar Vakfı Leiden’ e  , Yılın Politikacısı  Zeki Baran,  Yılın İş Kadını Arnhem şehrinden  Hatice Bayer’e  , Sağlık ödülü  Melih Öymen’e,   Basın ödülü   Deniz TV den Özcan Özbay’a   .Jüri özel ödülü   ünlü  Karma Astrolog   Görkem Yüce ye  ve yılın iş adamı  ödülü de  Turgut Torunoğulları’na verildi.

Ardından   yılın Ömür Boyu Yaşam Ödülü de  yılların sinamacısı  ünlü sanatçı  Fatma Girik’in   sahneye davet edilerek büyük pasta eşliğinde Onuncu Yıl Marşı ile birlikte   Başkan Bülent Türker ve Hülya Kaya  tarafından kendisine takdim edildi.

Bir konuşma yapan Fatma Girik  “Aldığım en güzel ve en değerli ödül bu. En baş köşemde saklıyacağım. Seneye kime verilecekse onun ödülünü de ben vermek istiyorum.  Altın Laleyi 1. yıl Naim Süleymanoğlu, 2. yıl Türkan Şoray bu yıl da Fatma Girik  aldı.

Ardından   geceye gelen konuklar saat 01.30 kadar dans edip oynadılar halaylar çektiler ve Cumhuriyet parçaları ile   geceye renk kattılar.

Gecenin organizatörlerinden  ve büyük destekçisi Hülya Kaya ve Ahmet Kaya da yaptıkları  açıklamadı  “Cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız . Bugün hepimizin.  Fatma Girik gibi değerli bir sanatçımızı burada ağırlamak ve konuk etmek ödüllendirmek çok güzel.  Bizler Mustafa Kemal in askerleriyiz. Türkiye’yi ve Atatürk’ümüzü seviyoruz.  Seneye daha iyisini ve daha organizesini yapacağız.  Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederiz.” Şeklinde konuştular.

Bülent Türker de  gecede büyük emeği gecen Fatma  Şahin Arabacı , Hülya Ahmet Kaya, Meral Tokay, Ali  Koç  ,Elif Tekmen  ve Ayşe Yarar, Güncel Haber Gazetesine ,Ercan Erdoğan’a, Altın Kadayif Murat Erçarıkcı ‘ya,Opera salonlarının müdüresi Feyhan hanımefendiye,  Beyzade Ünver, Serpil Ete , Nurhan Akkarpuz ,Vahit Acıöz ve tüm  Cumhuriyet ve Atatürk sevdalılarına teşekkür ederiz “dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir