SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu’nun gelecek 5 yıl vaadleri…

Helvacıoğlu’nun gelecek 5 yıl vaadleri…
Bu haber 05 Mart 2024 - 12:41 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.

· Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, “Geçen dönem 106 projenin %90’nını gerçekleştirmenin gururunu yaşarken gelecek döneme de onlarca proje ile dört dörtlük hazırlandık. Cumhur İttifakı Belediyeciliğinin Trakya’ya önder, Türkiye’ye örnek oluşuna tüm Keşan şahit olduk. Şimdi sıra daha büyük hedeflerde!”

Cumhur İttifakı Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, 28 Şubat 2024 Çarşamba akşamı düzenlediği “Gelecek 5 yılı 2024-2029 Proje Tanıtım Toplantısı”nda, önümüzdeki dönem için hazırladığı vizyon projeleri tanıttı.

Saat 20.00 sıralarında Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda başlayan toplantıya; Cumhur İttifakı Keşan Belediye Başkan Adayı ve Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti İl Başkanı Aydoğan Akıncı ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İl Başkanı Emre Tokluoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Adnan İnan, AK Parti Genlik Kolları Başkanı İsa Vural, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Yiğit Yamalı, belediye meclis üyesi adayları, AK Parti İpsala Başkan Adayı Mehmet Kerman, AK Parti Beyendik Belediye Başkan Adayı Ferat Gülver, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı.

“KEŞAN’IMIZA CUMHUR İTTİFAKI ÇOK YAKIŞTI”

Daha sonra konuşan Tokluoğlu, “Dünya coğrafyasında nerede bir Türk varsa sigortası, Türk dünyasının bilge lideri Genel Başkanım Devlet Bahçeli’nin en derin selam ve sevgileriyle. Ata yadigarı, İstanbul’un ağabeyi, Bursa’nın kardeşi, 92 yıl başkentlik yapmış, ülkemizin incisi Edirne’mizin güzel ilçesi Keşan’ımıza Cumhur İttifakı çok yakıştı. Cumhur İttifakı masa etrafında 6’lı 7’li ne olduğu belli olmayanlar tarafından değil, 15 Temmuz gecesi Ankara’da Kızılay Meydanı’nda, İstanbul’da köprü üstünde, TRT binasında, Edirne’de Atatürk Meydanı’nda, Keşan’da Cumhuriyet Meydanı ve Alparslan Türkeş Meydanı’nda olanlarla kuruldu. Önce ülkem ve milletim diyenlerin birlikteliğini Allah kıyamete kadar devam ettirsin. Biz inanıyoruz ki Trakya’ya, Cumhur İttifakı belediyelerine rol modellik yapan, Keşan Belediye Başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, bundan sonraki 5 değil, 10 değil, 20 değil, Allah ömür verdiği sürece birlikteliğimiz daim olsun. Allah çıktıkları bu yolda zaferle sonuçlandırsın.” dedi.

“KEŞAN HİZMETLERİN DEVAM ETMESİ İÇİN KARARLI VE HAZIR”

Emre Tokluoğlu’nun ardından konuşan Aydoğan Akıncı ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘Vatanını en çok seven en çok hizmet edendir’ anlayışla 5 yıldır Keşan’a hizmet eden Başkanımız ve ekibi 31 seçimlerinde de Keşan halkının oylarını alarak, Kurucumuz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işaret ettiği, Türkiye yüzyılı şehirleri belediyecilik hizmetleri devam edecektir. Keşan hizmetlerin devam etmesi için kararlı ve hazır. Durmak yok yola devam.”

“BELEDİYECİLİKTE ADETA BİR DESTAN YAZDIK”

Toplantı, Helvacıoğlu’nun konuşmasıyla sürdü.

Yaptıkları eserlerle Keşan’a mühürlerini vurmanın gururuyla vatandaşın huzurunda olduklarını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Üstad Necip Fazıl’ın dediği gibi; ‘Tohum saç, bitmezse toprak utansın! Hedefe varmayan mızrak utansın! Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!’ dedik ve durmadan çalıştık. Tohumu saçtık ve bugün çok şükür meyvelerini topluyoruz. Her gün açılışlar yapıyor, Keşan için bıraktığımız eserlerle övünüyoruz. Tüm bunları yaparken, 5 yılın 2 yılında pandemiyle, ardından asrın felaketi depremle meşgul olduk. Her seferinde, engel olanların direnciyle karşılaştık. Keşan’ın iradesini, gücünü, kapasitesini küçümseyenlere karşı ısrarla, inatla, cesaretle, azim ve umutla Keşan’ı savunduk. Keşanlı için çalıştık. Her şeye rağmen, Keşan’a hep dev eserler

kazandırdık. Durmadık, yılmadık, yorulmadık, ‘Eşek ölür kalır semeri. İnsan Ölür kalır Eseri’ diyerek, eserler verdik. Çöple, çamurla, çukurla anılan Keşan’ı ilklerle enlerle, rekorlarla anılan Keşan yaptık. Sayın Cumhurbaşkanımızın, ’94 ruhu’ denilen belediyecilik anlayışını model aldık. Belediyecilikte adeta bir destan yazdık. Trakya’da bir çığır açtık. Allah nasip ederse, teşkilatlarımız da güç verirse, en önemlisi Keşan halkı takdir ederse, şimdi ki hedefimiz Keşan’da, Edirne’nin en yüksek oyuyla seçilen belediye başkanı olmaktır. Her seferinde, hizmetleri engelleyen bir meclis yerine, Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerinin daha çok olduğu engelleyen değil şahlandıran bir meclis kurmaktır.” şeklinde konuştu.

“TIPIŞ TIPIŞ OY VERME DÖNEMİ BİTMİŞTİR”

5 yıl daha, Keşan’a kazandırmak için kolları yeniden sıvadıklarının altını çizen Helvacıoğlu, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı olarak yola çıkıyoruz. Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız. Biz, gözü gönlü başka yerlerde olanlar değiliz. Biz, gönül belediyeciliği yapanlarız. Keşan’ın hak ettiği eser ve hizmetlerle buluşturmaya ant içenleriz. İdealimiz; Keşan’ı ilçe değil, il kategorisine çıkarmaktır. Muhalefetin ideolojik dayatmaları ve korku siyasetine karşı eser siyasetine devam edeceğiz. Hizmet siyaseti dilinden vazgeçmeyeceğiz. Gönül belediyeciliğini terk etmeyeceğiz. Önümüzdeki dönem, Allah nasip ederse milletimiz takdir ederse, Keşanlının mutluluğu ve yaşam kalitesi tüm Türkiye’de örnek olacak. Ayağı yere basan projelerle, Keşan’ı bir ilçe değil, il seviyesine çıkarmak istiyoruz. Yeşil bir kalkınma, gerçek belediyecilikle Keşan parmakla gösterilen bir cazibe merkezi yapmak istiyoruz. Şunu da vurgulamalıyım; halka hizmet, hakka hizmettir. Belediyecilik aşktır. Biz belediyeciliği gönül işi olarak görüyoruz. Biz yola böyle çıktık. Makam sevdalısı değil, millete hizmet etmenin sevdalısıyız. Belediyecilik keyif ehillerinin değil, dertlenenlerin işidir. Belediyecilik masa başında oturanların değil, milletinin içinde olanların işidir. Ve şuna inanıyorum; milletimiz bize oy vermeye mecbur değil. Biz milletimizin oyunu hak etmeye mecburuz. Tıpış tıpış oy verme dönemi bitmiştir. Yeter artık, söz de karar da milletindir.” diye söyledi.

“BU BİR MİLLİ MUTABAKAT İTTİFAKIDIR”

Laf değil proje üretenlerin zamanı olduğunu kaydeden Mustafa Helvacıoğlu, sözlerine şu şekilde sürdürdü: “Vakit, bahane değil, çözüm peşinde koşanlarındır. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da kendi hayatımızı değil, Keşanlıların hayatını kolaylaştıracağız. Kibirle değil, tevazuuyla hareket edeceğiz. Bugün Cumhur İttifakı ortakları olarak buradayız. Ben aramızda bulunan, AK Parti ve MHP Teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Bu bir milli mutabakat ittifakıdır. Milletin bekasının ittifakıdır. Milletini yüceltmenin ortaklığıdır. Masa başında siyaset yapanların, halka tepeden bakanların, kendi çıkarlarını düşünenlerin yeri değildir. Bu ittifak, milletin derdiyle dertlenenlerin yuvasıdır. Bu ittifak, İstiklal Marşımızdaki ifadeyle ‘Mabedimizin göğsüne namahrem eli değmesin’ diyenlerin çabalamasıdır. Ben bir kez daha, yol yürüdüğümüz Ak Partili ve MHP’li kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bize destek veren; CHP’li, İYİ Partili ve her partinden Keşanlılara şükranlarımı sunuyorum. Yunusun dediği gibi ‘Biz gelmedik kavga için, bizim işimiz sevgi için, gönüller yapmaya geldik.’ diyoruz. Şimdi önümüzde bir zafer duruyor. Bu zafer levhasına ismini yazdırmak isteyenlerin yapacağı tek şey var: o da çalışmaktır, çalışmaktır, çalışmaktır. Lütfen, 31 Mart gününe kadar, saflarımızı daha sıkı tutalım. Yaptığımız hizmetleri daha çok anlatalım. Göğsümüzü gere gere eserlerimizi gösterelim. Keşan’ın yıldızını parlatacak projelerimizi anlatalım. 31 Mart’a kadar aynı kararlılıkla, aynı heyecanla çalışmaya var mıyız? Gerçek belediyeciliği Keşan’da devam ettirmeye hazır mıyız? Birlik ve beraberlikle, Keşan’ı, Edirne’yi, Türkiye’yi büyütmeye devam ediyor muyuz? Muradımız Hak yolunda halka hizmet etmektir. ‘Mevlâ görelim neyler. Neylerse güzel eyler’ diyoruz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık etsin. Rabbim inşallah utandırmasın.”

Helvacıoğlu, konuşmasının devamında gelecek 5 yılda yapacakları projeleri anlattı.

MERKEZ CADDELERDE YENİLİK

Sadece çarşımız kaldı. Bankalar caddesi ve Alparslan Türkeş Meydanı’nı modern bir şekilde yapacağız. Trakya’nın açık hava AVM’si olacak. Kıskanılacak bir çarşı olacak.

ALPARSLAN TÜRKEŞ MEYDANI

Yenilik rüzgarı olacak. Peyzaj, sosyal alanlar, trafik düzenlenmesi, güvenlik kameralarıyla Keşan’a yakışacak. İsmine yakışan bir meydan olacak.

KEŞAN KENT ORMANI

Millet Bahçesi Sıfatıyla olacak. Geçmiş dönem bakanımız Murat Kurum, söz verdi. İBB’yi alınca Keşan İstanbul’un +1 ilçesi olacak. Bu projemize destek verecek. Geçtiğimiz dönem söz vermişti. Geçtiğimiz dönem yarım kalmıştı. Bu dönem tamamlayacağız. Keşan nefes alacak.

KAPALI GİYİM PAZARI

Eski itfaiyenin olduğu alanda kapalı giyim pazarımızı yapacağız. Haftanın 6 günü otopark olacak ve gençlik merkezi kısmı da olacak. Keşan’ın acil ihtiyaçlarından. Çocuk alanları, şarj istasyonları ve sosyal alanlarıyla inci gibi bir proje olacak.

ESKİ GELİBOLU CADDESİ

Hersekzade Ahmet Paşa Camii’nde çalışmaların bitmesini bekliyoruz. O adayı tarihi ruhuyla yenileyeceğiz. Tarihi dokusuna kavuşacak.

ESKİ BELEDİYE BİNASI KATLI OTOPARK PROJESİ

Katlı otopark, düğün salonları, sosyal alanlar. Yeme içme adası 0 katta olacak. Modern bir tesis. 3 kez ihalesini yapmak için getirdim yapılması için izin vermediler.

ARA SOKAKLAR YOL VE KALDIRIM YAPIM İŞİ

100 kilometrelik bir alan planladık. Tüm mahallelerimizde hangi ara sokakları yapacağız belirledik.

TEMİZ ENERJİYE HAZIRLIK

Günü kurtarmıyoruz. Geleceği düşünüyoruz. Bize yakışan budur. Akıllı araçlar için şarj istasyonları hazırlıyoruz.

GÜNDÜZ BAKIM EVLERİ VE 3-6 YAŞ KREŞLERİ

Bu projelerimizde tekstil firmalarımızla anlaştık. Çalışan ailelerimiz çocuklarını kreşlere bırakabilecek. En az 3, en fazla 5 adet gündüz bakım evi yapacağız.

OKUL BAHÇELERİ YENİLENECEK

Okul bahçelerimizi yenileceğiz. Tüm çocuklarımız okul bahçelerinde sosyal zamanlarını geçiriyor. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Spor Bakanlığımız görüşerek okul bahçelerimizi sosyal alanlarla kıymetli hale getireceğiz.

CAMİ BAHÇELERİ

Yeni Cami’den başlıyoruz. Hayırseverlerimiz vasıtasıyla yapacağız. En iyi şekilde cami bahçelerimizi düzenleyeceğiz. 12 camimiz var 6’sının bahçesi çok bozuk.

FUAR VE FESTİVAL MERKEZİ

Özgün Yapı’da yapacağız. 20 bin metrekare kapalı alan. Yağmurlu çamurlu hava diye bir şey yok. STK’larımız birlikte Keşan’ımızda ilk tarım fuarı düzenleyeceğiz.

HUZUREVİ

Keşan’a huzurevi getirmek istedik ancak yeri yoktu. İmar planlarında yerimizi ayarladık, bakanlığımıza gittik ve 18 dönüm yerin teslimini yaptık. Bu yıl da Vekilimiz ve il ilçe başkanlarımızın aracılığıyla huzurevini yapacağız. Keşan’ın ihtiyacı var ve çözeceğiz.

YENİ BAĞLANTI YOLLARI

Cennet Bahçesi’nin arkasından Yeni Mahalle’ye bir yol yapacağız. İzzetiye Mahallesi-Bahçeköy arası, özel hastane –Beyendik Kavşağı yollarını yapacağız. Bu işi yaptığımızda Keşan trafiği nefes alacak.

OTOGAR

Dışını bitirdik sıra içinde. 10 Nisan’da ihale çıkacağız. Projemiz hazır. Bulunduğumuz yerde yenileştireceğiz.

ERİKLİ ARITMA TESİSİ

Erikli’nin temiz geleceği için kolları sıvadık. Geçen hafta Valimizin ve İller Bankası’nın desteği ile proje çalışmalarına başladık.

ŞEHİTLİK PARKI

Hastane Caddemizi yeniledik. Şehitlik Parkı’mız da o bölgede. Şehitlik Anıtımız kalacak ancak parkımızı güncelleyeceğiz. Çarşıya çok yakışacak.

HALK PLAJI

Mecidiye sahilinde günü birlik halk plajı yapacağız. Saros’ta yaşanan kaosun önüne geçecek ciddi bir çalışma. 55 dönüm yer. Tüm Trakya’ya hatta İstanbul’a hizmet edecek bir halk plajı.

KURTULUŞ CADDESİ

Kurtuluş Caddemizi baştan aşağıya yeniliyoruz. Çalışmalarımıza başladık. Keşan’a yakışan bir cadde olacak. Sadece Keşan için çalışmadık etrafa da rol model olduk.

ANAFARTALAR CADDESİ

Anafartalar Caddesi göz kamaştıracak. Maçın ikinci yarısında Anafartalar Caddemizi yenileyeceğiz.

YAYLA SAHİLİ DALGA KIRAN UYGULAMASI

İhalesi yapılmak üzere. 2024 planlamasına alındı. Proje yenilendi. Takipçisiyiz. Bürokrasi işi bunlar. Yaylamıza hayırlı olsun.

KEŞAN’IN SU GÜVENCESİ

2 yıl yağmur yağmasa bile 25 yıl suyumuz var artık. Bu yetmez dedik Çokal Barajı’ndan Keşan’a su getirmek için kolları sıvadık. Yılda 4 milyon su alacağız. Önümüzdeki yıl ihalesi olacak. Keşan’ın su problemi kalmayacak.

İZZETİYE VE PAŞAYİĞİT VE MÜCAVİR ALANLARDA DOĞALGAZ

%100 doğalgaz kullanım hedefini koyduk ortaya. Erikli, Yayla, Paşayiğit, İzzetiye, Yenimescit Mahallesi’ne doğalgaz gelecek.

KEŞAN ATATÜRK STADI GÜNEŞ ENERJİSİ

Keşan Atatürk Stadyumunun elektriğini kendimiz üreteceğiz. Projesi hazır.

BELEDİYE BİNALARI GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİYLE DONATILACAK

Bu projemiz için çalışmalarımıza başladık. Önümüzdeki hafta ihalesi var. İller Bankası’ndan onay geldi. Seçim başlamadan ilk projemize başlayacağız. Belediye’nin elektriğini kendimiz üreteceğiz.

GÜNEŞ ENERJİLİ SOKAK AYDINLATMALARI

Artık dönem buraya gelir.

HİZMET FİLOSUNDA ELEKTRİKLİ ARAÇLAR

Artık araçlarımızı elektrikli yapacağız.

SU YÖNETİMİ

SAİS yönetimi ile su kalitesini, su kaçaklarını, dağıtım sistemini, şebekeleri izliyoruz. Çok önemli bir proje. 40-50 milyon TL tasarruf sağlayacak bir proje.

GÜNEŞİN MASALI ENERJİ PARK

Başarılı bir proje. çocuklar bu parkları çok sevecek. Enerji ile çalışan oyuncaklar.

ATIKSIZ YAŞAM DÜKKANI

Dükkan kuracağız ve atıklarını getirenlere hediyeler, puanlar vereceğiz. Çevre dostu belediye olmak zorundayız. Çevreci Keşan olmalıyız.

EKOLOJİK EVLER İLE SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM

Yeşil çatı duvarları, yenilenebilir enerji sistemleri, atık su geri dönüşüm sistemleri. Avrupa, dünya bu seviyede artık.

ELEKTRİKLİ BİSİKLET

Elektrikli bisikletler ile güvenli ve hızlı bir ulaşım olacak.

YEŞİL ALAN VE PARK PROJELERİ

Tüm parklarda 7/24 güvenlik. Parklarda güvenlik yok diye şikayetler geldi. Artık tek noktadan parklarımızın güvenliğini sağlayacağız.

Rahmetli Belediye Başkanımız Mehmet Gemici’nin ismine yakışacak şekilde Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ni yenileyeceğiz.

Eğitimde Yeşil Mola ile öğretmenevimizi düzenleyeceğiz.

Yeni Mahalle’de rehabilite edilen çöp alanına millet bahçesi projemizi uygulayacağız.

Trafiksiz çocuk sokaklarımızı hayata geçireceğiz. Sokağı trafiğe kapatacağız ve çocuklarımız için alanlar yaratacağız.

Dokuzdere Meseri Alanı projemiz Keşan’a nefes aldıracak. Bu proje başladı ve Avrupa Birliği’nden 1 milyon avro gelecek.

Yayla Sahili’ne Onur Yılmaz Spor Parkı yapacağız. Hayırseverimiz destek olacak.

Çamlıkent’te Değirmen Park’ı yapacağız. 112 istasyonumuzun karşısına yapacağız.

Bisiklet Parkı, Bağkur yolunda, Enez Kavşağı’nda yapacağız. Bisiklet kulüplerimiz var ve sosyal alan olarak kullanılacak.

Doksanlar Parkımızı Muammer Aksoy Caddemize yapacağız ve çok da yakışacak. Şuandaki Berkin Elvan Parkı’nın yerine yapacağız.

Ahmet Gücüyener Parkı ve Spor Kompleksi’ni Aşağı Zaferiye Mahallemize kazandıracağız.

Paşayiğit Mahallemize düğün salonu ve spor tesisi yapmak için projemiz hazır.

Haldun Taner Parkımızı sil baştan yeniden yapıyoruz ve çok da güzel bir park olacak. Rasim Ergene Parkı’mız vatandaşımızın mola noktası olacak.

Kaykay ve Paten Parkı projemiz. Gençlerimiz çok istiyor. Hatta kendilerini Bursa’ya getirdik. Macera Parkı’nın yanına yapacağız.

ADD Parkı’nı yenileyeceğiz.

Kampüs parkı üniversite öğrencilerimiz için yapıyoruz.

Yuvam Park. Yuvam Evleri’nin oraya park yapmadık diye çok şikayet aldık. Projesi hazır sıra onda.

Macera Parkı’nda korku tüneli yapacağız. Emin olun bu tünele çevre ile ve ilçelerden, yurt dışından misafir çekeceğiz.

Erikli esnafımızla Erkli Çarşı Pazarı’nı yapacağız.

Güvenli ve modern kentsel dönüşümü. Valimiz ile Yenimescit Mahallemizi gezdik. İçler acısı bir durum var. Kırçeşme bölgesi, İki Minareli Çarşı Camii’nin arka tarafları. Vatandaşımıza yakışan bir proje yapacağız. Başarmamız lazım. TOKİ’den ayrıcalık isteyeceğiz. Evi olmayanlar, çatısı olmayanlar, bir göz odada yaşayan 2 aile. Bu kardeşlerime yakışmıyor. Onlar için devletimizden destek isteyeceğiz.

Şehrimizin merkez noktalarına dijital bilgi panoları koyacağız.

Bağkur alt yolunda 1,5 km bisiklet ve yürüyüş yolu yapacağız.

İki Meydan arası elektrikli tramvay. Kent Müzesi ile Cumhuriyet Meydanı arası. Edirne Valilimiz iki adet aldı. Raysız olarak hareket edecek.

Mahalle otoparklarını hayata geçireceğiz.

Keşan OSB’ye başlıyoruz. Sanayi bölgesine bir tesis yapıyoruz. Meslek edindirme kursları açacağız. Belki geciktik. 5 bin işçi dedim ve sözümün arkasındayım. Bu iş olacak. Önümüzdeki hafta bakanımız gelecek. Cumhurbaşkanımız, Bakanlarımız, Vekilimiz, İl ve İlçe başkanlarımız elimizden tuttu.

Tekerlekli sandalye bakım ve onarım atölyesini kuruyoruz.

İhtiyacı olan mahallelerimize düğün salonu yapacağız. Yerleri hazır. Projelerimizi gerçekleştireceğiz.

Hasta nakil aracı. Yeni dönem projelerimiz arasına yazdık ama önümüzdeki hafta geliyor.

Keşan kartı hazırlıyoruz. 65 bin vatandaşımız Keşan kartı olacak. Bu kartlar herkese avantaj sağlayacak. Keşan kart tüm Keşan’ın kartı olacak. Bu da başlayan projelerimizden.

Modern tuvaletler. Bu projeyi yapmadığımızdan ötürü mahcubum. Sayıyı arttıramadık. En çok şikayet edilen bölüm bu. Çok önemli bir iş.

Dönemimizde kurduğumuz KİSEV ile yardımları büyüteceğiz.

Dijital ortamda hayvan sahiplendireceğiz. Türkiye’nin neresinden olursa olsun hayvan sahiplenebilecekler. Bakacaklar can dostumuzun fotoğrafına sahiplenebilecekler. Bu Türkiye’de yok.

Evcil hayvan ve sokak hayvanları mezarlığı oluşturacağız. 5 dönüm yer hazırladık.

Petbulans yollara çıkacak. Sokak hayvanları için aracımızı hazırlıyoruz.

Hayır çeşmelerinin sayısını artıracağız.

Ücretsiz WİFİ alanlarını daha da arttıracağız. Nereye giderseniz gidin Keşan Belediyesi kapsam alanını göreceksiniz.

Kadın kooperatiflerimize kadınlarımıza gelir kapısı ulaştıracağız.

Doğal Afet Koordinasyon Merkezimizi yaptık. 7 Mart’ta açıyoruz. Bu projemizi daha da geliştireceğiz. Kurtarma ekibimizi kuracağız.

Meslek edindirme kurslarımızı açacağız. OSB geliyor. Buralarda mesleği olanlar çalışacak. Valiliğimiz ve ticaret odamızla aldığımız karar doğrultusunda kurslarımıza katılanlara öğrenirken maaş vereceğiz.

Dünyadaki Keşanlıları dijital platformda toplayacağız.

Gönül belediyeciliği çalışmalarımıza yeni dönemde de devam edeceğiz.

Paşayiğit Mahallemize yeni düğün salonu.

Keşanspor’u 3. lige taşımak için sonuna kadar destek olacağız. Bunu başaracağız.

Keşan Belediyespor’u sporu kurduk. Yeni dönemde de sportif başarı için kulübümüze desteğimiz tam olacak.

Amatör spor kulüplerine desteğimiz artacak.

Sağlıklı yaşam için Keşan Belediyesi fitness salonu yapacağız.

Eski yüzme havuzunu spor kompleksi yapacağız.

Gençlik ve etüt merkezi kuracağız.

Dönemimizde kurduğumuz belediye sanat merkezimizi büyüteceğiz.

Tarihi hamamımızı restore edeceğiz ve kültür evi yapacağız.

Erikli sahilimize spor alanları kazandıracağız.

İbrice limanımız dalış merkezi olacak. Misafirlerimiz geliyor, giyinecekleri yer yok. Dünyanın en önemli sporlarından biri. Dalış için insanlar çeşitli ülkelere gidiyor. Saros Körfezi bir cennet. Bu projemizi hayata geçireceğiz.

Hayal değil gerçek, buz pisti kuracağız.

Tarihi Keşan Panayırı bu yıl başlıyor. Keşan panayırını hepimiz hatırlıyoruz. Yeniden canlandıracağız.

Yerel esnafımıza katkımız devam edecek.

Keşan Müzik Akademisi’ni ve Greenbox stüdyosu, e-spor ve oyun geliştirme atölyeleri kuracağız.

Mecidiye kavununa coğrafi işaret alacağız.

Seralarımızı, meyve bahçelerimizin sayılarını arttıracağız.

Tescilli Korudağ balı için üretim ve paketleme tesisi kuracağız.

Devlet ve özel tiyatrolar gelmeye devam edecek. Devlet tiyatroları Trakya’da başka ilçeye gitmiyor.

Belediye marangoz atölyesini kuracağız. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzde bir kademe olacak.

Can dostlarımız için hayvan hastanesi modelinde bir klinik yapacağız.

Hizmet filomuza yenilerini ekleyeceğiz.

Mali disiplin ve şeffaf belediyecilik devam edecek.

5 yıldızlı hizmet devam edecek. Hız kesme Keşan diyoruz. Bu projeleri başarırız. Yeter ki meclis bizden olsun.”

Mustafa Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyesi Adayları tanıtıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA