Helvacıoğlu:”En değerli miras marka”

Güncel Haberler

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO)Yönetim Kurulu  Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ,bölgede gelecek için bırakılacak en değerli  mirasın marka olduğunu söyledi.

 

Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada,dünyanın marka ile büyüdüğünü,bölgede üretilen bazı ürünlerinde marka çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

 

Kuzey Ege’de tarım ve hayvancılık konusunda  çok önemli bir bölgeye sahip olunduğunu  ifade eden Helvacıoğlu,şunları kaydetti:

“ O zaman markalaşmamız gerekiyor.Bizde markalarımız ile büyümeliyiz.Büyüdükçe de markalaşmalıyız. Ne yapmamız gerekiyor. Keşan satır eti markalaştırdık.Bu ilk göz ağrımız marka konusunda.40 yıllık satır et  son 2 yıl içinde 10 kat ciro artırdı.Arkasından İpsala pirinci geliyor.GDO’suz ve yüzde 100 yerli.Biz geleceğimize çocuklarımıza iyi bir miras bırakacaksak bu markaları bırakacağız..Şu mirası bırakın 10 kat zenginleşeceğimize inanıyoruz.Enez Çeribaşı Kirazı ile Keşan Siğilli Bamyası’da da şu anda patent çalışmalarımız  devam ediyor.Çok yakın bir zamanda ulusal ve uluslar arası arenada yerini alacak.Bölgenin geliri artacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir