SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’na katıldı

Helvacıoğlu, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’na katıldı
Bu haber 10 Haziran 2022 - 23:48 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 10 Haziran 2022 Cuma günü, İstanbul’da gerçekleştirilen Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’na katıldı.

Trakya’dan Birlik’e üye tek temsilci olarak genel kurula katılan Keşan Belediyesi, üye belediye başkanları ve ekipleriyle görüşmeler ve istişarelerde bulundu.

30 ülkeden 1200 belediyeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop’un öncülüğünde ev sahipliği yaptıklarını belirten Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi olarak Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda, Keşan olarak Trakya Bölgesini temsil ediyoruz. Balkanlar’dan Kafkas’lara, Orta Asya’dan Moğolistan’a kadar tüm Türk Cumhuriyetleri ile bir aradayız. Tüm Türk Dünyası belediye başkanlarımız ile birlik, beraberlik içinde kültür ve tecrübe paylaşımında bulunuyoruz. Keşan Belediyesi olarak Türk Dünyası belediyeleriyle ilçemizi dünyaya tanıtıyoruz. Gün geçtikçe mesafeler ortadan kalkıyor, ülkeler yakınlaşıyor. Hatta fiziksel sınırlar kalkıyor dünyamızda. Yerelleşme her geçen gün önem kazanarak gelişme ve modernleşmenin göstergesi oluyor.” dedi.

Bilginin stratejik bir değer olarak önem kazandığı dünyada, küresel, bölgesel ve yerel birlikteliklerin, işbirliği ve dayanışma ruhunun ön planda olduğunu anlatan Mustafa Helvacıoğlu, kentlerin yönetimlerinden sorumlu olan yerel yönetimlerin hizmet sundukları bölgelerin refahında ve kalkınmasında önemli bir aktör olarak öne çıktığını gördüklerini aktardı.

Bölgesel ve yerel işbirliği imkanlarının artmasıyla birlikte, belediyelerin gerek bilgi alışverişi, gerek tecrübe paylaşımı anlamında dayanışma ve işbirliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğunu bildiren Helvacıoğlu, “Ortak fayda için birlikte hareket etmenin en kayda değer örneklerinden birisi olan belediye birlikleri, medeniyetler arası diyaloğa yüksek katkılar sağlamakta. Binlerce yıldan beri aynı kültür coğrafyasında yaşayan ülkelerin birbirleriyle etkileşmesi son derece doğal. Bu etkileşimin karşılıklı kazanç ve menfaate dönüşmesi ilişkilerin sağlamlığı açısından önemli.

Son zamanlarda kültür coğrafyamızdaki ülkeler arasındaki iyi ilişki ve iş birliklerinin geliştiğini görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA