SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu, mahalle gezilerine başladı

Helvacıoğlu, mahalle gezilerine başladı
Bu haber 18 Mart 2019 - 14:42 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı AK Parti Keşan Belediye Başkan Adayı Mustafa Helvacıoğlu, ilk mahalle mitingini Yukarı Zaferiye Mahallesi’nde gerçekleştirtildi.

Mitinge; AK Parti MKYK Üyesi Dr. Fatma Aksal, AK Parti İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül, Keşan Ülkü Ocakları Başkanı Serdar Duman, AK Parti Kadın Kolları ile Gençlik Kolları üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Dr. Tayyip Akalın Caddesi üzerinde bulunan  seçim koordinasyon merkezi önünde oluşutulan kortej, Hastane Caddesi üzerinden mitingin yapılacağı alana geldi.

Helvacıoğlu ve beraberindekileri miting alanında Yukarı Zaferiye Mahallesi Muhtarı Nedim İşlek ile muhtar adayları çiçek ile karşıladı.

İlk olarak söz alan Gürcan Kılınç, “31 Mart akşamı Keşan’ı AK Belediyecilik ile tanıştıralım. AK Partili belediyeler tarafından yönetilen şehirleri görüyorsunuz. Bu Keşan’dan daha iyisini hak etmiyor musunuz bir düşünün. Artık değişim şart. Bizlere izin verin. Genç, dinamik ve çalışma arsuzu içerisinde olan meclisimiz ve belediye başkan adayımız var. Yetki verin meclis çalışsın, yetki verin Mustafa Helvacıoğlu çalışsın. Şehirimizde çok iş var. Çok eskidi. 30 yıl gerideyiz. 21. Yüzyılda hala çöp, çukur, çamur, kaldırım, yol konuşuyoruz. Bu şehri yenilememiz lazım. Artık bir adım atalım. Artık icraat zamanı. Projeleri hayata geçirecek fırsatımız var. Bizden desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz Fatma Aksal var. Gelin sesimizi Ankara’ya duyuralım. Bizler çalışmaya hazırız. Sandığa gitmeden önce bir düşünelim; böyle bir Keşan’da yaşamayı hak ediyor muyuz? Keşan’a sahip çıkalım.” dedi.

Daha sonra söz alan Fatma Aksal, şunları söyledi: “Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ile konuştum. Kadınlarımız ürettiği bütün ürünleri nin pazarlanması konusunda destek olacak. Başkan Adayımız Mustafa Helvacıoğlu’nun da bu konuda ir projesi var. Bu da kadınlarımız için bir artı. 31 Mart günü bize yetki verin, Keşan’ı çok farklı yapalım. Pırıl pırıl bir Keşan hayal edin. Biz size hizmetkar olmaya geliyoruz. Yeni nesil belediyecilik yapacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 1994 seçimlerinde belediye başkanı olarak hizmet etmeye başladı. O günden bu güne İstanbul nereden nereye geldi. Cumhurbaşkanımız göreve geldiğinde İstanbul çöp ve çamur içerisindeydi. Bugün biz hâlâ Edirne ve Keşan’da çöp, çukur ve çamur içerisinde yaşıyoruz. Yerelle ilgili söyleyecek hiçbir sözleri olmadığından, iktidarın değişeceğini söylüyorlar. İktidarı filan değiştirecekleri yok.”

Son olarak söz alan Mustafa Helvacıoğlu, Yukarı Zaferiye Mahallesi sakinlerine şöyle seslendi: “Yukarı Zaferiye Mahallesinin inancı da, heyecanı da bir! Sizlerin desteği ile başarıya giden bu yolda daha da güçlüyüz. Yukarı Zaferiye Mahallemiz karar verecek, Keşan kazanacak. Keşan için çözümlerimiz var. Ancak biz ne zaman Keşan’ın sıkıntılarıyla ilgili bir çözüm konuşsak, rakiplerimiz hemen Atatürk, laiklik, Kuvayi Milliye, yaşam tarzı gibi şeyler çıkartıyorlar. Atatürk hepimizin lideri, Cumhuriyet hepimizin önemli kriteri. Sadece bir partiye hapsedilecek kadar küçük olamaz. Bu ortak değerimize sahip çıkıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hiç bir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak’ sözleriyle işaret ettiği gibi, çalışkan olacağız, durmayacağız ve asla yorulmayacağız. Keşan’ımızın dağınık enerjisini ancak iyi bir belediyecilik anlayışı ile bir araya toplayabiliriz. Sevgili hemşehrilerim; Keşan’ın enerjisi bitmiş. Şehir ve imar planları uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak. Alt yapı ve ulaşım sorunu kalmayacak. Kentsel dönüşüm vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek. Akıllı şehir uygulamalarıyla teknolojinin tüm imkanları halkımızın emrine sunulacak. Cumhurbaşkanımızın da işaret ettiği gibi; bizim farkımız gönül belediyeciliği olacak. Sadece çok iyi hizmetler yapmak ile yetinmeyeceğiz, gönüllere de hizmet edeceğiz. 31 Mart Keşan için gönül belediyeciliğinin başlangıcı olacak. Keşan’da yaşayan insanımızın doğumdan ölüme her anında belediyeciliği hissettireceğiz. Ne diyoruz; gönülden yaparsan gönüller kazanırsın. gönüller yapmaya geliyoruz. Millet İttifakı Adayı Sayın Şenol Yalı diyor ki; ‘Belediye kaç kişiye iş verecek. Bana diyecekksin ki çatıyı kapat o benim görevim ama iş iktidarın görevi. Bak Gıda İhtisas OSB mi yapacaklar, 5 bin istihdam diyorlar, yalan hepsi.’ Sevgili hemşehrilerim biliyorlar ki geçtiğimiz haftalarda Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Gıda İhtisas OSB’nin müjdesini Edirne’de verdi. 13 firma yer tahsisi için başvurusunu yaptı. En az 5 bin gencimize istihdam sağlayacağız. Çivisi çıkan bir belediyecilik değil, çivi çakan bir belediyecilik yapacağız. AK Parti Belediyeciliği’nin farkını burada göreceğiz. Devlet, millet ve belediye aynı masada oturacak. Yukarı Zaferiye Mahallemizin hizmete ihtiyacı var, ideolojiye değil.”

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA