SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu, haftalık faaliyet raporunu açıkladı

Helvacıoğlu, haftalık faaliyet raporunu açıkladı
Bu haber 23 Ağustos 2021 - 20:28 'de eklendi ve 221 kez görüntülendi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 16-22 Ağustos 2021 tarihleri arasındaki, bir haftalık belediye çalışmalarına dair açıklamada bulundu.

“Keşan ve Ankara arasında yine mekik dokuduk”

Keşan Belediyesi olarak temalı parklar yapmaya başladıklarını belirten Helvacıoğlu, “9 ayda 9 temalı park için kolları sıvıyoruz. Kocaman yürekli Keşanlıların destekleriyle doğal afetlerden etkilenen bölgelerimiz için yardım TIR’ları göndermekten onur duyduk. 30-40 yıldır yapılamayan işler yapılmaya başlandı. Keşan, ‘Hibe zengini’ bir ilçe oldu. Geçtiğimiz hafta da Keşan ve Ankara arasında yine mekik dokuduk. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Keşan Kent Müzesi için destek sözü alırken, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘Genç Dostu Şehirler’ proje yarışmasına katıldık. Ankara TOKİ Başkanlığı’na Keşan’a sosyal konut projesi sunduk, kent meydanı projesinde çalışmaların hızlandırılması girişiminde bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çöp döküm alanı konusunda görüşerek hibe sözü alırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na ise Keşan’a engelsiz yaşam merkezi yapılması teklifini sunduk. Gençlik ve Spor Bakanlığı’yla yaptığımız görüşme sonrası spor yatırımlarımızın yıl sonuna kadar tamamlanması için çalışmalara hız verildi. Tüm bu görüşmelerde Keşanlılar için çalışan Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Keşan’ın çehresi değişmeye devam ediyor”

Keşan’ın her gün geliştiğini ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Güzel eserlere imza atıyoruz. Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonu ve teşhir tanzimine ilişkin protokolümüzü de geçen hafta imzaladık. Kalkınma Ajansları Genel Müdürümüz ile bölge turizmi için çalışmalar yaptık. Keşan’ın çehresi değişmeye devam ediyor. Geçen hafta; Necati İşcan Caddemizi baştan aşağı

yenilemeye başlarken, Atatürk Stadı’nda imar, Anafartalar okulu önünde peyzaj, Atatürk Bulvarı’nda yol çalışmaları yaptık.”

“Keşan için çalışmaya devam ediyoruz”

Keşan’ın başarıları ve ilişkileriyle dikkat çekmeye devam ettiğini dile getiren Helvacıoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçen hafta çok sayıda önemli misafiri ağırladık. AK Parti Grup Başkanvekilimiz ve Çanakkale Milletvekilimiz Bülent Turan’dan Keşan’ın projeleriyle ilgili destek sözü aldık. Edirne Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’ın yanı sıra Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’nu, Gaziantep’in Şahinbey, Çanakkale’nin Biga ve Karabiga Belediye başkanlarını ve Biga Ticaret Borsası başkanımızı Keşan’da ağırladık. ‘En Baba Tatil Keşan Belediyesi’nden’ projemizle Keşanlı babalara tatil, ‘Hoşgeldin Bebek’ projemizle yeni doğan bebeklere hediye sunmaya devam ettik. Birbirinden güzel hediyelikler ve doğal lezzetlerle yöresel ürünler pazarımız faaliyetine devam ederken, kadınlarımız için kurduğumuz gezen pazar özelliğindeki HANIMAR Pazarımızı Bendis’te açtık. Geçen hafta da gece-gündüz demeden, nikahlardan doğum günlerine, aşure ikramlarından asker uğurlamalarına, turnuva yapan gençlerimizden, sanayimizde çalışan esnafımıza kadar cadde cadde, sokak sokak Keşanlılarla birlikteydik. 1 yılda, 1 ayda değil, geçen 1 hafta da yaptıklarımızı, Keşan’ın az zamana sığdırılan birçok başarısını, sizlerle sunmaktan onur duyuyor, Keşan için çalışmaya devam ediyoruz.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA