SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu: Bırakma zamanım geldi

Helvacıoğlu: Bırakma zamanım geldi
Bu haber 28 Ekim 2016 - 20:14 'de eklendi ve 265 kez görüntülendi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 3 dönemdir odanın başında.

Burada  bu zaman zarfında neler değiştiğini hep birlikte gördük.Odanın şu anda geldiği nokta gurur meselesi Keşan  için.

Helvacıoğlu,bu zaman zarfında Keşan ve çevresindeki ekonomiyi  tahlil etti.

Tabiri caizse her türlü ekonomik soruna burnunu soktu.

Helvacıoğlu, bugün  odada geçirdiği bunca zamanda edindiği tecrübelerden derlediği bir  demeti paylaştı gazetecilerle sabah kahvaltısında.

Keşan’da 15 Temmuz  darbesi’nin bürokraside  biraz yavaşlama getirdiğini dile getirdi Helvacıoğlu.

Daha sonra Saros Körfezi’ne değinen Helvasıoğlu,son yıllarda burada ekonominin düzeldiğini, ancak Edirne’nin Saros’a sahip çıkmadığını belirtti.

Edirne’nin ilçelerden kopuk olduğuna değinen Helvacıoğlu,ilin ilçeleri ile büyümesi gerektiğinin altını çizdi.

Keşan,İpsala ve Enez’in Hamzadere Bölgesi  olarak anılmaya başlandığını,amcak yapılan çalışmaların şimdilik kağıt üzerinde kaldığına işaret etti.

Keşan’da Trakya’nın ezberinin bozulduğuna da değinen Helvacıoğlu,KTSO’nun dünya standartlarında hizmet verdiğini ve  meclisin gönüllü olarak çalıştını söyledi.

Keşan’da son yıllarda ortaya çıkan AVM lerle ilgili de görüş belirten Helvacıoğlu,pazarın Keşanla sınırlı olmadığını,şehir dışından gelenlerin ekonomiyi canlı tuttuğunu kaydetti.

Şehir içinde de cadde mağazacılığının gelişmesi gerektiği üzerinde de duran Helvacıoğlu,Keşan içinin bir değişim istediğini sözlerine ekledi.

Keşan’da ortaklık kültürünün gelişmesi gerektiğini de aktaran Helvacıoğlu,markalaşma nın da önemine değindi.

Helvacıoğlu, 3 dönemdir sürdürdüğü yönetim kurulu başkanlığını artık bırakma zamanının geldiğini ifade ederek:”Odayı yeni heyecannlara bırakmalıyım.” Şeklinde konuştu.

Oda başkanlığının kendisine  bir çok konuda tecrübe kazandırdığına da işaret eden  Helvacıoğlu, ileride  ilçeye hizmet  ve tecrübelerini aktarmak için başka alanlara da yönelebileceğinin işaretini de vermiş oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA