SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Helvacıoğlu: “Bir damla su, geleceğe yatırım olarak evlatlarımıza geri dönecektir.”

Helvacıoğlu: “Bir damla su, geleceğe yatırım olarak evlatlarımıza geri dönecektir.”
Bu haber 28 Mart 2022 - 23:39 'de eklendi ve 346 kez görüntülendi.

Keşan Belediyesi Meclis Üyesi Nehir Gergin ve Su İşleri Müdürü Bedri Kara da okulları ziyaret ederek su tasarrufunun önemini anlattı.

Keşan’da evlerindeki musluklara su tasarrufu kartuşu takacak öğrenciler arasında yapılacak çekilişle 3 öğrenciye bisiklet ve çekilişe katılan her öğrenciye sinema bileti dağıtılacak.

Keşan Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, 22 Mart Dünya Su Günü kapsamında öğrencilere bilgiler verildi.

Öğrenciler evlerindeki musluğa takacağı tasarruf kartuşunun fotoğrafını göndererek çekilişe katılabilecek. Su tasarrufu temalı çekilişe katılan her öğrenciye sinema bileti ve 3 öğrenciye bisiklet hediye edilecek.

Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, yaptığı açıklamada, tüm canlılar için suyun en önemli değer olduğunu söyledi.

Dünya nüfusunun hızlı artışı ile küresel ısınmanın olumsuz etkileri, sanayileşme gibi nedenler göz önüne alındığında su kaynaklarının öneminin giderek arttığını ifade eden Helvacıoğlu, şunları kaydetti:

“Gelecek yıllarda özellikle büyük kentlerde su ihtiyacının giderek artması beklenmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde gıda ürünlerinin yetiştirilmesinde daha fazla suya ihtiyaç duyulacaktır. İçme ve kullanım suyu olarak tüketiminin yanı sıra tarımsal sulama, enerji üretimi ve turizm gibi birçok alanda istifade ettiğimiz su, yanlış kullanım nedeniyle her geçen gün temizliğini kaybetmekte, kirlenmektedir. Suyun israf edilerek kullanılması ve küresel ısınma gibi nedenlerle su kaynakları her geçen gün azalmakta, sulak ve verimli topraklar kuraklaşarak çölleşmektedir.”

Helvacıoğlu, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakabilmenin ilk şartının çevreyi ve doğal kaynakları korumak olduğunu vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA