SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Hava kirliliği azaldı

Hava kirliliği azaldı
Bu haber 18 Ocak 2022 - 20:23 'de eklendi ve 252 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz  yıllarda  Türkiye’de hava kirliliğinde birinciliği bırakmayan Keşan’da  doğal gaz gelmesiyle birlikte hava kirliği azaldı.

Gazdaş Bölge Direktörü Akaslan açıkladı “Keşan’da hava kirliliği yüzde 50-6o azaldı

Helvacıoğlu, “İzzetiye, Paşayiğit, Yenimescit ve İstasyon Mahalleleri de doğalgaza kavuşacak

GAZDAŞ yetkilileri 18 Ocak 2022 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

GAZDAŞ Bölge Direktörü Tamer Akaslan, proje yöneticisi Gökhan Nogay ve İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir ve GAZDAŞ Keşan Yöneticisi  Murat Arsa , Helvacıoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Akaslan, Keşan’da Doğalgaz Projesi’nin yüzde 90 oranında tamamlandığını ve yüzde  10 bölümünün eksik kaldığını belirterek “Keşan’da 20 bin doğalgaz abonemiz oldu. Doğalgazı gelmesiyle Keşan’da hava kirliliği yüzde  50-60 azaldı. Projenin geri kalan %10’luk bölümünü de en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. İzzetiye, Paşayiğit, Yenimescit ve İstasyon Mahallesi’nde de bağlantı çalışmalarını 2022 içinde başlayacağız. 2022 yılının planlamasını planlamasını da yapıyoruz. Keşan Belediyesi ile uyum içinde çalışıyoruz.”dedi.

Helvacıoğlu da GAZDAŞ yetkililerinin ziyaretinden memnunluk duyduğunu belirterek “Doğal gaz çalışmaları sonucu hava kirliliğini kökünden çözümledik diyebiliriz. İlçemizde eksik olan mahallelerimizde de plan çerçevesinde çalışmalara başlanacak. GAZDAŞ ile Keşan Belediyesi olarak uyum içerisinde çalışıyoruz. Bugün kendilerini de belediyemizde ağırlamaktan mutluyuz” şeklinde konuştu.

 

Toplantıya Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ünal’da katıldı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA