SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Hasretin İki Yakası’ndan ezgiler

Hasretin İki Yakası’ndan ezgiler
Bu haber 23 Mayıs 2016 - 14:27 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.
 
Lozan Mübadilleri Vakfı Ege Temsilciliği “Hasretin İki Yakası” korosu, “Yarım Kalanların Şarkılarını” seslendirecek
 
Türkçe ve Yunanca Mübadele şarkıları “Hasretin İki Yakası” korosu konserinde seslendirilecek.
 
Karşıyaka’da Mübadele gecesi: Hasretin İki Yakası konseri
İzmir (20.05.2016)- Ocak 1923’de TBMM Hükümeti ile Yunan Hükümeti arasında, Türkiye’de yerleşik Rum-Ortodokslar ile Yunanistan’da yerleşik Türk-Müslümanların zorunlu göçünü öngören Mübadele anlaşması yapıldı. Anlaşmayla yaklaşık 2 milyon insan doğdukları toprakları terk etmek zorunda kaldı. Lozan Mübadilleri Vakfı (LMV) Ege Temsilciliği Mübadelenin 93. Yılında, mübadilleri “Hasretin İki Yakası Korosu”nun konserinde duygu dolu anlar yaşatacak.
“Yarım Kalanların Şarkıları”
Hasretin İki Yakası Korosu, Mübadelenin 93. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü saat 20.30’da Şef Mehmet Şafak, Sahne Direktörü Evrim Ateşler eşliğinde Karşıyaka Örnekköy Mahallesinde bulunan Deniz Baykal Kültür Merkezi’nde konser verecek. LMV Ege temsilcisi Taner Yasav, Ücretsiz konsere tüm İzmirlileri davet etti.
LMV Ege temsilcisi Taner Yasav, “Mübadele ile insanlık birçok acıyı getiren, telafisi olmayan bir olay yaşadı. Aynı havayı, aynı denizi kullanıyoruz. Yaşananlarla, hatıralarla, Hasretin iki yakası olmuşuz. Bu konserimiz, yarım kalanların şarkılarını Türkçe ve Yunanca olarak seslendirip, Konserimizle hasreti biraz olsun dindireceğiz. Tüm İzmirlileri, mübadele göçmeni bir şehirde yaşadıklarını ve kaybolmaya yüz tutan geçmişimizi yeniden hatırlamaya davet ediyoruz. Ücretsiz konserimize, Karşıyakalıları, tüm İzmirlileri bekliyoruz” dedi.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA