SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Hangi gıdalar neden faydalı?

Hangi gıdalar neden faydalı?
Bu haber 24 Mart 2021 - 19:35 'de eklendi ve 105 kez görüntülendi.

2n14 Korunmuş Lezzetler Projesi, ürün yelpazesini her geçen gün genişletiyor. Analizleriyle gıda güvenliği garanti altına alınmış 2n14 lezzetleri “önce sağlık” fikrinden yola çıkarak, sağlığa en çok fayda sunan ürünleri sizlere ulaştırıyor.

İşte analizli yeni lezzetlerimiz ve sağlığa faydaları…

15’li Güçlü Bağışıklık Kalkanı

15'li Güçlü Bağışıklık Kalkanı

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen ve soğuk sıkım yöntemiyle elde edilen çörek otu yağının yanı sıra sızma zeytinyağı ve 13 farklı baharat ve tohumla zenginleştirilen, antioksidan yönünden zengin Bağışıklık Macunu.

Çörek otu yağı geleneksel tıpta çok çeşitli sağlık koşullarını tedavi etmek için kullanılmıştır. Çörek otundaki timokinon, karvakrol, t-anetol ve 4-terpineol gibi bitki bileşikleri güçlü antioksidan özellikleri taşır. Soğuk sıkım sızma zeytinyağı, dünya üzerindeki en sağlıklı yağ olarak bilinmektedir. Diğer zeytinyağı tiplerine göre en az işlem görmüş olan yağdır. Sızma zeytinyağı oldukça besleyici bir içerik sunar. İçeriğinin %73’ünü, çoğunluğunu oleik asitten oluşan tekli doymamış yağlar meydana getirir. E ve K vitaminleri açısından zengindir. Özellikle sızma zeytinyağı, diğer yağlara göre çok daha fazla antioksidan sunar. Oleokantın ve oleropin gibi antioksidanların yanı sıra polifenoller yönünden zengindir.

 • Çörek otu yağının, içerdiği antioksidanlar sayesinde iltihabı azaltmaya, kalp hastalığı, Alzheimer ve kanser gibi hastalıklara karşı koruma sağladığı biliniyor. (Sun Yat-Sen University)
 • Çörek otu yağı, güçlü antioksidan ve anti-enflamatuar etkileri olan timokinon açısından zengindir. Araştırmalarda bu bileşiğin beyin sağlığını koruduğu ve çeşitli kanser türlerinin tedavisine yardımcı olabileceği ortaya çıkmıştır. (Sheffield Hallam University, University of Veterinary Medicine, Birjand University of Medical Sciences, Suez Canal University)
 • Zeytinyağı, kalp hastalığı ve erken ölüm için en güçlü risk faktörlerinden biri olan kan basıncını düşürmeye yardımcı olur. Bilimsel bir çalışmada, zeytinyağının tansiyon ilaçlarına olan ihtiyacı % 48 oranında azalttığı belirtilmiştir. (University of Athens Medical School, Federico II University of Naples)
SİPARİŞ VER

Karabuğday Susamlı Çıtır

Karabuğday Susamlı Çıtır

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen tane karabuğday ile hazırlanan, ham bal ve yerli susam ile lezzetlendirilen Karabuğday Susamlı Çıtır. Siparişe özel üretilir.

Karabuğday, ismine rağmen, buğday familyasında ait olmayan, glütensiz bir tahıl ürünüdür. Düşük glisemik indekse sahip olmasının yanı sıra oldukça faydalı besin maddeleri sunar. Bol miktarda lif ve dirençli nişasta içerir. İyi dengelenmiş amino asit profili sayesinde, karabuğdaydaki protein çok yüksek kalitededir. Özellikle lizin ve arjinin amino asitleri bakımından zengindir. Manganez, bakır, magnezyum, demir ve fosfor gibi mineraller içerir. Ayrıca, antioksidan bitki bileşikleri bakımından zengindir. Rutin, kuersetin ve viteksin gibi çok faydalı flavonoidler içerir. Glütensizdir; glüten hassasiyeti olanlar için uygundur.

 • Karabuğday iyi bir lif kaynağıdır ve düşük glisemik indeks değerine sahiptir. Araştırmalarda, karabuğday tüketiminin diyabetli kişilerde kan şekerini düşürmeye yardımcı olduğu görülmüştür. (Second Military Medical University, Welch Center for Prevention Epidemiology and Clinical Research)
 • Karabuğday, zengin rutin içeriği sayesinde iltihap ile savaşır. Aynı zamanda, kan basıncını düşürerek kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olur. (University of Manitoba, Chinese Academy of Agricultural Sciences, Harvard Medical School)
SİPARİŞ VER

Karabuğday Granola

Karabuğday Granola

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen tane karabuğday ile hazırlanan, ham bal, kara üzüm kurusu, goji berry, badem ve hindistan cevizi tozu ile lezzetlendirilen Karabuğday Granola.

 • Bilimsel araştırmalarda, goji berry yemişinin içeriğindeki bitki bileşiklerinin bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve genel sağlık üzerinde iyileştirici etkileri olduğu gözlenmiştir. (FreeLife International LLC)
 • Goji berry ayrıca, zengin antioksidan içeriği sayesinde, enflamasyonu azaltmaya; kanser, kalp hastalığı ve diyabet gibi kronik hastalıklara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. (Stanford University Medical Center)
SİPARİŞ VER

Tane Anason

Tane Anason

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen ve tarım kimyasallarına karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilen, mineraller yönünden zengin Tane Anason.

Anason, sağlık için birçok fayda sunar ve yüzyıllardır geleneksel tıpta kullanılmaktadır. Önemli mikro besinler yönünden zengindir. Özellikle, demir için çok iyi bir kaynaktır. Ayrıca, daha az miktarlarda manganez, kalsiyum, magnezyum, fosfor, potasyum ve bakır içerir. Anason tohumu anethole isimli çok güçlü bir bitki bileşiği sunar.

 • Anasonun mide asidi salgısını azalttığı, mide ülseri oluşumunu önlemeye yardımcı olduğu ve hücreleri hasara karşı koruduğunu belirtilmiştir. (King Saud University)
 • Bir diğer bilimsel çalışmada, anason tohumunun vücutta östrojenin etkilerini taklit ettiği ve menopoz semptomlarını potansiyel olarak azalttığı görülmüştür. (Anadolu Üniversitesi)
 • Ayrıca, anason tohumundaki bazı bitki bileşiklerinin menopozun ayırt edici semptomlarından biri olan kemik kaybını önlemeye de yardımcı olduğu bilinmektedir. (Reading Hospital and Medical Center)
SİPARİŞ VER

Bilye Kekik

Bilye Kekik

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen ve tarım kimyasallarına karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilen, flavonoidler yönünden zengin Bilye Kekik.

Kekik birçok vitamin, mineral ve antioksidan yönünden zengindir. C ve A vitaminleri için çok iyi bir kaynaktır. Aynı zamanda demir, manganez ve bakır gibi değerli mineraller sunar. Karvakrol ve timol adı verilen, antibakteriyel özellikler taşıyan uçucu yağ bileşeni içerir. Ayrıca apigenin, naringenin, luteolin ve timonin gibi çeşitli flavonoidler barındırır. Bu flavonoidler kekiğin antioksidan kapasitesini artırır.

 • Kekiğin içeriğindeki bitki bileşiklerinin, kalp atış hızını önemli ölçüde azaltabildiği ve ayrıca kolesterolü düşürmeye yardımcı olduğu gözlenmiştir. (US National Library of Medicine)
 • Kekikte bulunan karvakrol ve timol, antiviral özelliklere sahip iki bileşiktir. Bir test tüpü çalışmasında, karvakrolun ishal, mide bulantısı ve mide ağrısına neden olan viral bir enfeksiyon olan norovirüsü etkisiz hale getirdiği ortaya çıkmıştır. (The University of Arizona)
SİPARİŞ VER

Kabuklu Pikan Cevizi

Kabuklu Pikan Cevizi

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak elde edilen ve tarım kimyasallarına karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilen, antioksidan ve sağlıklı yağlar açısından zengin Kabuklu Pikan Cevizi.

Pikan cevizi birçok önemli besin maddesi sunar. Özellikle bakır, tiamin ve çinko yönünden zengindir. Ayrıca, daha az miktarlarda magnezyum, fosfor ve demir içerir. Pikan cevizi sağlıklı yağlar için çok iyi bir kaynaktır, tekli ve çoklu doymamış yağ asitleri barındırır. Aynı zamanda, çok güçlü bir lif kaynağıdır. Çözünmeyen liflerin yanı sıra çözünür lif de barındırır.

 • Pikan cevizi, içeriğindeki zengin tekli doymamış yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını korumaya yardımcı olur. (University of Vienna)
 • Aşırı kilolu 26 yetişkin üzerinde yapılan bir çalışmada, 4 hafta boyunca pikan cevizi yönünden zengin bir diyet uygulamanın vücuttaki insülinin daha etkili bir şekilde kullanılmasına neden olduğu görüldü. Ayrıca, insülin üretiminden sorumlu olan pankreastaki beta hücrelerinin işlevlerinde de iyileşmeler gözlendi. (Tufts University)
SİPARİŞ VER

Kabuksuz Kavrulmuş Tuzsuz Badem

Kabuksuz Kavrulmuş Tuzsuz Badem

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak elde edilen ve tarım kimyasallarına karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilen, antioksidan deposu Kabuksuz Kavrulmuş Tuzsuz Badem.

Badem sağlıklı yağlar, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller açısından zengindir. Bunların yanı sıra lif ve protein de sunar. Güçlü bir antioksidan olan fitik asit, E vitamini ve magnezyum içerir. Özellikle, çok iyi bir magnezyum ve E vitamini kaynağıdır. Yalnızca 100 gram badem, günlük magnezyum ihtiyacının % 67’sini, günlük E vitamini ihtiyacının ise % 171’ini karşılar. Yüksek lif oranıyla da dikkat çeker.

 • Birçok farklı bilimsel çalışmada, daha çok E vitamini alımının kalp hastalığı, kanser ve Alzheimer hastalığı riskini düşürdüğü ortaya çıkmıştır. (Channing Laboratory, University of Minnesota, Rush Institute for Healthy Aging)
 • Araştırmalarda, ana öğünlerle birlikte badem tüketmenin oksidatif stres kaynaklı hasar belirteçlerini azalttığı gözlenmiştir. (St. Michael’s Hospital)
SİPARİŞ VER

Mango

Mango

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen, tarım kimyasallarına karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilen, toplanmasını takip eden 36 saat içerisinde soğuk zincir koşullarında sizlere ulaştırılan, vitamin ve antioksidan deposu Mango.

Mango çok lezzetli bir meyve olmasının yanı sıra etkileyici bir besin profiline sahiptir. Düşük kaloridir ve birçok önemli besin maddesi sunar. Özellikle, C vitamini açısından çok zengindir. 165 gram (1 bardak) dilimlenmiş mango günlük C vitamini ihtiyacının % 70’ini karşılar. B6, A, E, B5, K vitaminlerinin yanı sıra bakır ve folat için çok iyi bir kaynaktır. Ayrıca, daha az miktarlarda potasyum, riboflavin, manganez, tiamin, magnezyum, fosfor, pantotenik asit, kalsiyum, selenyum ve demir içerir. Mango, polifenoller başta olmak üzere antioksidanlar yönünden zengindir. Mangiferin, kateşinler, antosiyaninler, kuersetin, kemferol, ramnetin, benzoik asit de dahil olmak üzere onlarca farklı antioksidan türüne sahiptir.

 • Mango, “süper antioksidan” olarak adlandırılan mangiferin adlı polifenol yönünden zengindir. Test tüpü ve hayvan çalışmalarında, mangiferin bileşiğinin kanser, diyabet ve diğer hastalıklarla bağlantılı serbest radikal hasarına karşı koruyuculuk gösterdiği ortaya çıkmıştır. (University of Auckland, Chulalongkorn University)
 • A vitamini, enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olduğu için sağlıklı bir bağışıklık sistemi için gereklidir. Mango, zengin A vitamini içeriği sayesinde enfeksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur. (National Institute of Allergy and Infectious Disease, Fudan University)
SİPARİŞ VER

Kuru Sele Zeytini

Kuru Sele Zeytini

Geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak ilaçsız olarak yetiştirilen, doğal fermantasyon yöntemi ile hazırlanan, antioksidan yönünden zengin Kuru Sele Zeytin ve Edremit Sarı Zeytin.

Zeytin oldukça sağlıklı ve besleyici bir besindir. % 15 oranında yağ içerir ve bunun da % 74’ü tekli doymamış yağ asidi olan oleik asittir. Bu sağlıklı yağ asidi aynı zamanda zeytinyağının da ana bileşenidir.  Zeytin, çeşitli vitamin ve mineraller için çok iyi bir kaynaktır. Özellikle E vitamini, demir, bakır ve kalsiyum yönünden zengindir. Oleropin, hidroksitirosol, tirosol, oleanolik asit ve kuersetin gibi çok güçlü antioksidanlar sunar. İçerdiği karbonhidratların büyük bölümü liften oluşur.

 • Bilimsel çalışmalarda, oleik asitin iltihaplanma ile savaştığı, kalp hastalığı ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olduğu belirtilmektedir. (University of Vienna)
 • Zeytin, zengin demir içeriği sayesinde kırmızı kan hücrelerine oksijen taşımasına yardımcı olur. (Swiss Federal Institute of Technology)
 • Ayrıca araştırmalarda, bakır yönünden zengin olması nedeniyle, zeytin tüketiminin kalp hastalığı riskini azalttığı ortaya çıkmıştır. (Chandigarh University)
SİPARİŞ VER

Edremit Sarı Zeytin

Edremit Sarı Zeytin

Ege Bölgesi’nde genetiği korunmuş yerli zeytin ağaçlarından, detaylı analizler gerçekleştirilen topraklarda, geleneksel tarım yöntemleri uygulanarak elde edilir. Doğal fermantasyon yöntemi ile hazırlanır. Zeytinlerin yetiştirilme sürecinde gübre ve ilaç dahil olmak üzere, hiçbir kimyasal madde kullanılmaz. Tarım ürünlerindeki en büyük tehlike olan pestisitlere karşı bağımsız laboratuvar analizlerinden geçirilir.

 • Bilimsel çalışmalarda, oleik asitin iltihaplanma ile savaştığı, kalp hastalığı ve kanser riskini azaltmaya yardımcı olduğu belirtilmektedir. (University of Vienna)
 • Zeytin, zengin demir içeriği sayesinde kırmızı kan hücrelerine oksijen taşımasına yardımcı olur. (Swiss Federal Institute of Technology)
 • Ayrıca araştırmalarda, bakır yönünden zengin olması nedeniyle, zeytin tüketiminin kalp hastalığı riskini azalttığı ortaya çıkmıştır. (Chandigarh University)
SİPARİŞ VER

REFERANSLAR

* Sun Yat-Sen University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26633317/

* Sheffield Hallam University
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4883276/

* University of Veterinary Medicine
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3016565/

* Birjand University of Medical Sciences
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5898665/

* Suez Canal University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31060003/

* University of Athens Medical School
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15447913/

* Federico II University of Naples
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10737284/

* Second Military Medical University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17645626/

* Welch Center for Prevention Epidemiology and Clinical Research
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/7840076/

* University of Manitoba
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0963996906001773

* Chinese Academy of Agricultural Sciences
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18167074/

* Harvard Medical School
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22565308/

* FreeLife International LLC
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19857084/

* Stanford University Medical Center
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3614697/

* Anadolu Üniversitesi
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15368661/

* Reading Hospital and Medical Center
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22635014/

* US National Library of Medicine
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25272894/

* The University of Arizona
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24779581/

* University of Vienna
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3546618/

* Tufts University
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5872757/

* Channing Laboratory
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8479463/

* University of Minnesota
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8364919/

* Rush Institute for Healthy Aging
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12117360/

* St. Michael’s Hospital
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17116708/

* University of Auckland
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27367721/

* Chulalongkorn University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28217550/

* National Institute of Allergy and Infectious Disease
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/22857854/

* Fudan University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20363594/

* University of Vienna
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25274026/

* Swiss Federal Institute of Technology
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24778671/

* Chandigarh University
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9451822/

Neden 2n14?

2n14’te yalnızca genetiği korunmuş ürünleri bulabilirsiniz. Kahvaltılık, sebze, meyve, bakliyat ve tahıl ürünlerimiz; yerel tohumlar kullanılarak, geleneksel tarım yöntemleriyle, tarım ilacı veya kimyasal gübre kullanılmadan üretilir. Hayvansal ürünlerimiz ise antibiyotiksiz, hormonsuz, serbest gezinen ve doğal şartlarda yetiştirilen hayvanlarımızdan geleneksel yöntemler ile elde edilir. Tüm tahıllarımız taş değirmende öğütülür, ekmeklerimiz ekşi maya, peynirlerimiz şirden maya, turşu ve sirkelerimiz ise doğal fermantasyon yöntemi ile hazırlanır.

2n14’te hangi lezzetlere ulaşabilirsiniz?

 • Korunmuş ekmekler
 • Siyez ürünleri
 • Kırmızı etler
 • Sakatatlar
 • Kahvaltılıklar
 • Gurme mezeler, atıştırmalıklar ve soslar
 • Pastane ürünleri
 • Glütensiz ve vegan lezzetler
 • Taze meyve, sebze ve yeşillikler
 • Ege ve Akdeniz’e has otlar
 • Şirden mayalı peynirler
 • Mantı ve makarnalar
 • Özel üretim yağlar
 • Taş değirmende öğütülen unlar
 • Şarküteri ürünleri
 • Doğal fermente turşu ve sirkeler
 • Toz ve tane baharatlar
 • Bakliyat ve pirinçler
 • Bitki çayları
 • Salçalar
 • Şekersiz reçel, marmelat ve pekmezler
 • İşlem görmemiş bal ve arı ürünleri
 • Kuru yemişler
 • Zeytinler
 • Analizli tavuk ve yumurtalar
 • Güneşte kurutulmuş sebze ve meyveler

Ürünlerimizde GDO, tarım ilacı, hormon, antibiyotik, herhangi bir koruyucu veya katkı maddesi kullanılmaz. Sunduğumuz lezzetlerin tamamı, 17 ana başlık altında, 200’den fazla kriter içeren “2n14 Onaylı Tedarikçi Ağı” değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan üreticilerden temin edilir.

GDO-Koliform-ZON-Boya-Pestisit-Aflatoksin-DON-Antibiyotik-Kurşun-Küf-Salmonella-Okratoksin-Kadmiyum-Nitrit-Nitrat-HMF-Arsenik gibi  gıdalarda oluşabilecek potansiyel tehditleri içeren tüm gerekli analizler, İsviçre Merkezli SGS firması laboratuvarlarında gerçekleştirilir. Bu analizler tüm ürün gruplarımıza düzenli şekilde uygulanır ve 2n14.com web sitemiz üzerindeki “Kalite Beyanı” bölümünde yayınlanır.

2n14.com ile sağlıklı yaşam
2n14 korunmuş lezzetler projesi, sürdürülebilir sağlıklı yaşamı destekleyen dinamiklere sahip, güvenilir bilimsel araştırma verileriyle şekillenen, sadece lezzet odaklı değil, “Hem Lezzet Hem Sağlık” prensibiyle hareket eden, meraklı ve gelişime açık, uzun süreli iş birlikleri ve geleneksel üretim yöntemlerini tekrar modern dünyaya kazandırmayı amaçlayan, karlılığa değil, genetiği korunmuş daha fazla lezzeti seçerek, üreterek toplumla paylaşmaya odaklanan, “Sadece Genetiği Korunmuş Lezzetler” mottosuyla etki alanını giderek büyüten bir “İyi Yaşam” hareketidir.
Bu ebülten yalnızca www.2n14.com adresinde yayımlanan kurumsal e-ticaret sitemizden üye olan müşterilerimize gönderilmektedir. Eğer gönderim listemize herhangi bir yanlışlıkla dahil olduğunuzu düşünüyorsanız ve bizden daha fazla duyuru almak istemiyorsanız listemizden ayrılmak için tıklayın.
© 2021 2n14.com Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi. Tüm hakları saklıdır.
İçeriklerin izinsiz kullanımı, yasal yaptırımlara sebebiyet verecektir.
Mersis 0001105180900016 | Gıda İşletme Kayıt No: TR-34-K-124385

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA