SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

HALKI KANDIRMA SİYASETİ DEVAM EDİYOR!

HALKI KANDIRMA SİYASETİ DEVAM EDİYOR!
Bu haber 17 Şubat 2015 - 19:56 'de eklendi ve 176 kez görüntülendi.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimlerine 4 aydan az bir süre var. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu seçimleri diğer seçimlerden daha çok önemsiyor ve çalışmalarımıza da bu yönde devam ediyoruz. Çünkü; bu seçimler ülkenin bölünmez bütünlüğünü korumak , milli değerlere sahip çıkmak ve “Açılım” adı verilen ihanet sarmalından kurtulmak adına son şans ve son fırsattır. Ayrıca yolsuzluk batağına saplanmış olan AKP iktidarı, yolsuzluk ve hırsızlıkların üzerine gitmesi gerekirken bunun tam aksine yolsuzlukların ve hırsızlıkların üzerini örtüp bu yaşananların da son derece normal şeyler olduğunu göstermeye çalışmaktadır. Bunu yaparken de bu ülkenin asıl sorununun “Yolsuzluk” olmadığını, asıl üzerinde durulması gerekenin ülke ekonomisi olduğunun altını çizerek suni gündem oluşturmaktan başka bir şey yapmadığını görmekteyiz. AKP iktidarı on iki yıldır uygulamış olduğu ekonomik politikalar ile bu milletin büyük bir kesimini devlet tarafından yapılan kömür ve makarna yardımlarına muhtaç bırakmıştır. Bu arada uygulamış oldukları tarım politikaları ile küçük ölçekli tarım yapan çiftçiyi yıldırarak çiftçiliği bırakmanın eşine getirmesi de görmezlikten gelinmemesi gereken bir gerçektir.
Yaklaşan genel seçimler öncesinde geçimini tarım ve hayvancılık ile karşılayan çiftçinin, ay sonunu zor getiren emeklinin ve işçinin ve bunun yanında kullanmış olduğu ticari ve bireysel kredileri ödeyemez hale gelmiş olan esnafın karşısına çıkmakta zorlanan AKP iktidarı çareyi “iktidarın gücü ve nimetlerinden yararlanmak istiyorsanız oyunuzu bize verin” diyerek milleti kandırma siyaseti yapmaktadır.
2014 yılında yapılan yerel seçimler öncesinde halkın karşısına çıkıp “oyunuzu iktidar partisine verirseniz hizmet alırsınız, vermezseniz hizmet alamazsınız” diyerek kandırıp oy alan AKP, şimdi de bu söylemini değiştirerek halkımızla dalga geçmeye devam etmektedir. Şimdi de özellikle iktidar partisinin belediyesi elinde bulunan yerlerde halkın karşısına geçip “oyunuzu AKP’ye verirseniz bu iktidar devam eder ve sizler de ancak bu durumda hizmet alabilirsiniz. Aksi halde hizmeti unutun” diyerek yine aynı siyasi oyunu oynamaya devam etmektedir. Oysa ki bunun böyle olmadığını bölgemizde bulunan AKP belediyelerinin bulunduğu yerlerden biri olan Beyendik’te açık ve seçik bir şekilde görmekteyiz. Beyendik halkı da ülkenin genelinde olduğu gibi iktidarın gücünden ve nimetlerinden yararlanmak adına son yerel seçimlerde tercihini AKP adayından yana kullanmış fakat sonuç itibari ile de çok büyük bir yanılgı ve hayal kırıklığı yaşamıştır.
Bunun en canlı örneğini de 11 yıldır AKP Belediyeciliği ile yönetilen Beyendik’te bulunan ve ne yazıktır ki Bağlı bulunduğu Bakanlığın başındaki bakanın Edirne Milletvekili olduğu Beyendik Aile Sağlığı Merkezi yani bilinen adıyla Beyendik Sağlık Ocağı’nın haline bakarak görebiliriz. 1991 yılında yapıldığında bölgedeki bir çok ilçede dahi bulunmayan ve 12 Yataklı Devlet Hastanesi ayarındaki bu bina fiziki koşulları ile kullanım amacı olan sağlık hizmetine hiç de yakışmayan bir haldedir. Ne yazık ki birilerinin Yeni Türkiye diye adlandırdıkları bu dönemde yaklaşık 3000 kişiye hizmet veren bu binanın maalesef ki halen daha bir kalorifer tesisatı bulunmamaktadır. Tedavi olmak için buraya gelen hastalar doktorun muayene odasında bulunan soba ile ısınmakta olup diğerleri de buz gibi havalarda soğuk koridorlarda sıra beklemekte ve zaten hasta iken daha da hasta olmaktadır. Eh tabii bu kamu binasının bağlı olduğu bakanlık Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanı’nın da AKP Edirne Milletvekili olduğu bir ortamda bu halde olduğunu görmek bu iktidarın milletin dertleriyle ne kadar dertlendiğini bir kez daha gözler önüne sermektedir.
1990’lı yıllarda bu binada 1 doktor ve 1 hemşire hafta içi her gün mesai saatleri içerisinde tam gün olarak hizmet vermekteydi. Bununla birlikte bu doktor ve hemşire ayrıca yine bu binanın ikinci katında bulunan lojmanlarda ikamet ettiği için halkımızın sağlık hizmetini 7 gün 24 saat alması mümkündü. Fakat gelinen bu noktada “Yeni Türkiye” diye adlandırdığımız bu dönemde halkımızın en temel ihtiyaçlarından biri olan sağlık hizmetini haftanın belirli gün ve saatlerinde alıyor olmasının izahatını Sayın Bakanımız yakın zamanda çıkacağı Seçim gezilerinde nasıl yapacak merak ediyoruz. Hatta Milliyetçi Hareket Partisi olarak Sayın Bakan’ı Milletvekili Aday Adaylığı Açıklamalarını Beyendik Sağlık Ocağı önünde yapmaya davet ediyoruz. Bu vesile ile de bu Beyendik Halkına layık gördükleri bu bina ve sağlık hizmetinin açıklamasını da yapma fırsatı bulurlar. Ardından da Beyendik Sağlık Ocağı’nı referans gösterip kendilerine oy verildiği takdir de yapmayı düşündükleri hizmetleri ve çalışmalar hakkında bilgi de verirler. Malum uygulamış oldukları tarım ve hayvancılık politikaları ve hatta ekonomik politikalar ile bu halktan oy isteyecek halde olmadıklarının kendileri de farkındadır umarız.

Milliyetçi Hareket Partisi
Keşan İlçe Teşkilatı
Toplantıya Kaltılanlar : İlçe Sekreteri Murat DİNÇ
Beyendik Belde Başkanı Nuran Yavaşoğlu, Beyendik Belde Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeler Zakir Bilici ve Ramazan Keçidere

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA