reklam

GÜVEN MAĞDEN’İ BOMBALADI…!

29 Nisan 2013 - 11:48 'de eklendi ve 223 kez görüntülendi.
resim
reklam

image

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Yaşar Güven,Ender Mağden’in açıklamalarına bomba gibi cevaplar verdi.

Bakalım Mağden bu sorulara cevap verebilecek mi. Yoksa Kırkpınar ‘da kaçak güreşen güreşciler gibi yan mı çizecek.Bekleyip göreceğiz.

İşte Güven’in gündeme bomba gibi açıklamaları.

Değerli basın mensupları, bugüne dek hakkımda basında çıkan asılsız, iftiraya dönük, yalan yanlış beyanlara her seferinde önce kanuni yollara başvurarak akabinde de üslubumu bozmadan cevap vermeye çalıştım. Ancak geçtiğimiz günlerde Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Mağden’in açıklamalarını hayrete düşerek inceleme fırsatım oldu, gereksiz polemiklere girmeyi hiçbir zaman istemesem de artık gerek üyelerimizin bilgilenmesi gerekse de kamuoyunu aydınlatmak adına Ender Bey’in açıklamalarına karşı kendisine basın yoluyla bazı sorular sormak ve cevaplar verme gereği duydum.

Öncelikle Ender Mağden’in ben dâhil diğer 13 meclis üyesi arkadaşım ve daha önce görevlerinden ayrılan eski meclis başkanımız Reha Ergene ve diğer meclis üyesi arkadaşlarımız hakkında kullandığı “Düşük Seviyeli” tabirini aynen kendisine iade ediyorum. Acaba Ender Beyin seviyesi hangi konumda ve sıralamadadır. Çok yakın zamana kadar Borsa Hizmet Binasını arkasında 20 kişiyle basan ve kurumumuza polis ekiplerinin çağrılmasına neden olan, Ender Bey “yüksek seviyesini” bu şekilde mi göstermektedir?

Bizler Ender Mağden’i Arsa satışında yaşanan yanlış uygulamalar ve hatalı sözleşmeler nedeni ile defalarca uyarmamıza rağmen kendisi bildiğini okumuş, bilhassa bazı arkadaşlarımızın etnik kökenini ve yaşadığımız köyleri kast ederek bizlere “Ciguli” deme cesaretini bulmuş olmasına rağmen, neden son olağanüstü meclis toplantısına “ki bu toplantının konusu KDV borcu ve cezalı ödemeler nedeniyle kime rücu edileceği konusudur”  bazı arkadaşları ile birlikte topluca katılamamayı tercih etmiş, Meclis Başkanımız Fehmi Beyi orada yalnız bırakmış ve toplantı yeter çoğunluğunun oluşmamasına zemin hazırlamıştır? Bu cesareti neden o toplantıya katılarak göstermemiştir.

Ender Bey,  Hüdai Güner döneminde beyanname verilmesine olan kızgınlığını da anlamış değilim. Biz beyanname vermeseydik de ; Gelir İdaresi Başkanlığı Borsamızın malına mülküne haciz mi koysaydı ? Yeterince küçük düşürülmüş kurumumuz için Yapılandırma Komisyonuna başvurarak Borsamızı  750.000TL cezadan kurtarmaya çalışmak, borcu yapılandırmaya sokmaya çalışmak mı art niyettir. O zaman siz iki katı cezaya razısınız. Ama bu cezaları üyelerin paralarından ödemek sanırım sizin için çok ta problem değil. Gerçek art niyet sendedir Ender Bey. Bu yerle ilgili projeler sundunuz,  nerede bu projeler ne oldu da arsanın arkası kaldı bize? O da 10 dönüm eksik!! Şimdi biz bu durumda kar mı elde etmiş olduk Ender Bey?

Temmuzda nereye ve neye istinaden yattığı belli olmayan, borsanın kasasına girişi görülmeyen paralar ile neden KDV borcunu kapamadın da kuruma temerrüt faizi doğmasına sebep oldun? 30 Nisan 2012’de yatması gereken 4.250.000 + Toplam satış bedeli KDV’si niye ödenmedi? Sen hangi kar ettiğin 3.500.000 TL’den bahsediyorsun? Hani şu 31.12.2012 de alman gereken ama alamadığın, Borsanın kasasına girmeyen ve 1 takvim yılı daha ödenmeyecek paradan mı(?) Söz konsu şirketle hangi yazışmaları yaptın gizli gizli onları açıkla önce.

Turkmall ile yapılan Satış Vaadi Sözleşmesini ve İhale Şartnamesinin son hallerini kamu oyu ile paylaşmanız gerekmektedir. Her ikisini de aynı anda yayınlar iseniz Borsamızın nasıl bir cadı kazanın içinde olduğunu anlayan uzman kişiler olacaktır. Ender Bey, siz ve Bülent Bey Turkmall Şirketine sözleşmeyi fesih ettiğinize dair ihtarname çektiniz mi çekmediniz mi? Bu şirket size cevap verdi mi vermedi mi bunu açılayınız ve kamuoyunun bilgilenmesini sağlayınız. Keşan TB, emlak şirketi midir? Siz borsaların fatura kestiğini ne zaman duydunuz? Basiretli bir tacir olduğunuzu söylüyorsunuz her yerde ama sizin döneminizde Borsaya Gelen Gelir İdaresi Başkanlığı yazısını Meclis Toplantısında okuduğunda niye harekete geçmediniz o zaman? Siz bu gibi durumlarda KDV ‘nin ne zaman doğduğunu bilmiyor musunuz? Bari bilen birilerine danışsanız olmaz mıydı?

Amacınız Yaşar Güven ve arkadaşlarını  borsadan uzaklaştırmaktı. Çünkü Yaşar Güven ve arkadaşları her şeyi farkına varmıştı. Hukuk dışı yollarla beni disipline sevk ettiniz. Üyelikten atmaya kalktınız, yetmedi bide basına verdiniz ama ne hikmetse hakkımdaki tüm usulsüz kararları kaldıran T.O.B.B Yüksek Disiplin Kurulu Kararını açıklama gereği duymadınız? Ayarıca şunu da kamuoyu ile paylaşınız; Hakkınızda, göre yaptığınız döneme ilişkin kaç tane soruşturma yapıldı, savcılıkta, mahkemede hakkınızda devam eden soruşturmaları, davaları ve en önemlisi ne gibi suçlardan dolayı yargılandığınızı yahut soruşturulduğunuzu açıklamanız gerekmektedir.

Siz kasap/celep üyelerimiz için haftada 2 güne çıkmasını istediğiniz hayvan pazarı kurulması kararını kendiniz gidip kaldırılmasını istediniz mi istemediniz mi? Önüne engeller çıkardınız mı çıkarmadınız mı? Siz kendi üyelerinizin daha çok kazanmasını istemiyorsun herhalde? Böyle mi Keşan Ekonomisini canlandıracaksınız Ender Bey?

Son olarak bazı kişilerin kurumlara imzasız mektuplar verdiğini söylemişsiniz, bunu yapanlarında meclisin içinden olduğunu söylüyorsunuz.  Siz önce bunların kim olduklarını açıklayınız da kamuoyu öğrensin. Yok açıklayamıyorsanız iftira attığınız gün gibi ortadadır.

Ben 2 dönem Borsada görev yaptım. Sanırım Ender Mağden dönemindeki kadar çarpık, keşmekeş, entrikalı ve saygısızlığın ve sevgisizliğin tavan yaptığı, hakkın hukukun kalmadığı, Ali Kıran Başkesen tarzda yönetilmiş, her konuda siyasete bulaşmış bir Borsa görmedim. Ender Bey ile 2009’da yola çıktığımızda nasıl yaptıysa bizi kendine inandırmıştı. Ama bizler Ender Bey’in gerçek yüzünü çabuk fark ettik. Umarım yapılacak seçimler bu kurum için hayırlı olur, umarım üyeler artık daha sağlıklı düşünür ve bizlere babalarımızdan, dedelerimizden miras bu yarım asırdan fazladır yaşayan çınar emin ellere teslim edilir, saygılarımla….

 

reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.