SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GÜRSEL İYİ PARTİ’DEN ADAY ADAYI…

GÜRSEL İYİ PARTİ’DEN ADAY ADAYI…
Bu haber 28 Nisan 2018 - 13:39 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.

Gürsel Şimşek, İyi Parti’den Edirne Milletvekilliği aday adaylığı için  hafta içinde Ankara’ya giderek Genl Başkan Meral Akşener ile görüşeceğini açıladı.

Şimşek, kesanhaber.net’te yaptığı açıklamada,Daha önce MHP’nin  bir çok kademesinde siyaset yaptığını ve şu anda da İYİ  Parti’de siyasete devam ettiğini belirtti.

2015 yılı milletvekili seçimlerinde MHP’den birinci sıra milletvekili adayı olan Şimşek’in bu dönem   İYİ Parti’den aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İYİ Part’nin 4 milletvekili çıkaracak olan Edirne’de ilk defa seçmen karşısına çıkacağına işaret eden bazı partililer de “Edirne  İYİ Parti’ye de iyi gelecek” şeklinde yorum yapıyorlar.

Bölge çapında tanınmış bir siyasetçi olan Şimşek’in Edirne’de partisi içinde en güçlü aday olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

GÜRSEL ŞİMŞEK KİMDİR

1960 yılında doğan Gürsel Şimşek, İlk orta ve lise öğrenimi ile yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamladı.

Çapa TIp Fakültesi mezunu olan Şimşek, mecburi hizmeti için İpsala’ya tayin oldu. MHP İpsala İlçe Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına il teşkilatında da çeşitli kademelerde devam etti.

1997 – 2007 yıllarında Çeltik Üreticileri Dernek Başkanlığı görevinde bulunan Şimşek, siyasete 2000 yılında Milliyetçi Haraket Partisi’nde başladı ve sırasıyla 2000 – 2002 yılları İpsala İlçe Başkanlığı, 2003 – 2007 yılları Edirne İl Başkan Yardımcılığı, 2009 – 2011 yıllarında Edirne İl Başkanı olarak görev yaptı. 2015  yılında birinci sıra milletvekili adayı oldu. Şimşek şu anda siyasete İYİ Parti’de devam ediyor.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA