SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GÜRKAN’DAN BİR İLK DAHA

GÜRKAN’DAN BİR İLK DAHA
Bu haber 19 Ağustos 2015 - 11:48 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

Göreve geldiği günden bu yana Edirne’de birçok ilke imza atan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Saraçlar Caddesi’ne yaklaşık 200 fıskiye kurdurdu.  Bu sistemin Türkiye’de ilk kez açık havada bir caddeye uygulandığını ifade eden Gürkan, “Bu sistem vatandaşların evlerinden çıkarak, Saraçlar Caddesi’nde rahatça dolaşmasına, alışveriş yapmasına neden oldu. Esnafımızın da yüzü güldü” dedi.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla belediye ekipleri tarafından Saraçlar Caddesi’ne açık hava serinleme sistemi kuruldu. Yaklaşık 200 fıskiyenin kullanıldığı sistemle, Edirne Belediyesi Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdi.

Sistemin kurulması için Saraçlar Caddesi’ne yaklaşık bin metrelik bir hat çekildi. Çekilen hattın içerisine 200 fıskiye yerleştirildi. Özel makine yardımıyla soğutulan su, bu bölgeye verilerek, Saraçlar Caddesi’nde bulunan vatandaşın serinlemesi sağlandı.

                Sıcak hava nedeniyle vatandaşların dışarı çıkmak istemediğine ifade eden Gürkan, “İnsanlar sıcaktan dışarı çıkmak istemiyorlardı. Bu sistemin ardından vatandaşımız Saraçlar Caddesi’ne gelip alışveriş yapmaya başladılar. Türkiye’de ilk kez bir caddede açık hava serinle sistemi biz kurduk.  Gelen olumlu tepkiler bizi de sevindirdi. Edirne Belediyesi olarak vatandaşlarımızın bu uygulamadan memnun olmasından dolayı çok mutluyuz. Türkiye’de bu sistemi kullanan işletmeler vardı ama açık caddede bu sistemi ilk kez biz kullanıyoruz. Bu sistem iki ay kalacak, önümüzdeki yazın başında yeniden uygulamaya başlayacağız” dedi.

Saraçlar Caddesi’ne rahatça dolaşabilen Edirneliler, ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a bu uygulamasından dolayı teşekkür ettiler.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA