SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

 GÜNGÖR, JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİ TEDAVİSİ VE TAKİBİNİ YAPACAK

 GÜNGÖR, JİNEKOLOJİK ONKOLOJİ CERRAHİ TEDAVİSİ VE TAKİBİNİ YAPACAK
Bu haber 09 Ağustos 2021 - 23:13 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.

Kadınların üreme organlarında meydana gelen kanser hastalıklarının cerrahi tedavisini jinekolojik onkoloji cerrahisi ile gerçekleştiriyoruz. Kanser tanısı alan kadın hastalarımızın uygun tedavi seçeneklerini multidisipliner olarak değerlendiriyor ve hastaya uygun olan cerrahi tedavi sürecini uyguluyoruz.

Kadın üreme organları yumurtalıklar, rahim, döllenmiş olan yumurtayı taşımaya yarayan tüpler, vajen ve vajen girişini sınırlayan vulva’dır. Kadın üreme organlarında görülen kanserler, jinekolojik kanserler olarak adlandırılır

Jinekolojik kanserler içerisinde en sık rastlanılan hastalıklar, rahim ağzı, rahim ve yumurtalık kanserleridir. Rahim ağzı, rahimin vajene açılan kısmını oluşturur. Rahim ağzının hücresel dokusu rahimin hücresel dokusundan farklıdır. Bu nedenle gelişen kanserler, rahim kanserlerinden farklı bir gelişim ve yayılma özelliğine sahiptir.  Serviks kanseri, yumurtalık kanseri, rahim kanseri, vulvar kanser, vajinal kanser ve gebeliğe bağlı trofoblastik tümörler gibi tüm jinekolojik malignite vakaları tedavi edilebilmektedir.

Ameliyat sonrası tedavi kararını onkoloji uzmanı hekimlerle birlikte veriliyoruz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA