SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GÜLVER DE ADAY ADAYI

GÜLVER DE ADAY ADAYI
Bu haber 09 Ekim 2013 - 22:34 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.

 

“Değişim şart olduğu için adayım”

Gazeteci Ferat Gülver, Ak Parti Keşan Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Projeleriyle birlikte her türlü hazırlığını yaptığını ifade eden Gülver, “’Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için belediyecilik’ felsefesiyle Keşan’a yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğim. İktidarın desteğiyle eğitimde, şehircilik, turizm ve ticarette marka ilçe haline gelmiş, genciyle, yaşlısıyla, engellisiyle herkesin mutlu olduğu Keşan’ı yeniden inşa edeceğiz” dedi.

/////

Gazeteci Ferat Gülver, Ak Parti Keşan Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili basın toplantısını Kurban Bayramı’ndan sonra yapacağını söyledi. Projeleriyle birlikte her türlü hazırlığını yaptığını ifade eden Gülver, “’Gelecek seçim için değil, gelecek nesil için belediyecilik’ felsefesiyle Keşan’a yeni bir belediyecilik anlayışı getireceğim” dedi.

İstanbul’da ulusal basında 20 yıl görev yaptıktan sonra 2009 yılından beri İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul’un en büyük ilçesi Bağcılar Belediyesi’nde belediyecilikle ilgili çok önemli tecrübeler edindiğini belirten Gülver, “Keşan’ın sevilen, saygın kişilerinden oluşturacağımız ekip ile  Keşan tarihine geçecek bir dönem yaşatacağız. 2014-2019 Keşan’ın altın yılları olacak” diye konuştu.

KEŞAN, EĞİTİM KAMPÜSÜ OLACAK
“Öncelik insana yatırım olacak, gençlerin eğitimi temel hedefimiz” diyen Gülver, “Okul sayısı ve çeşidi açısından belkide Türkiye’nin en şanslı ilçelerinden biri olan Keşan’da fen lisesi, Anadolu öğretmen lisesi ve üniversite birimlerinin eğitime kazandırılması çok önemli bir adım oldu. Yurt eksikliği var ve bunları kısa sürede ilçemize kazandırıp Keşan’ın bir eğitim kampusu haline gelmesini sağlayacağız. En büyük ağırlığı eğitime vereceğiz.” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Gülver, kentsel dönüşümü şehircilik açısından Keşan için bir kurtuluş projesi olarak gördüğünü kaydederek sözlerine şöyle devam etti; “Dönüşümü mutlaka gerçekleştireceğiz. İnsanımızın en iyi şartlarda yaşamasını istiyoruz. İki Şerefeli Camii ve (4. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı yanındaki) Keşan Meslek Yüksek Okulu arasındaki bölgede prestij bir kentsel dönüşüm uygulayacağız. Beyoğlu Tarlabaşı modeli gibi yüksek binalar değil, mahalle havasının yaşanacağı 3-4 katlı yöresel mimarinin olacağı bir kentsel dönüşüm olacak. İddia ediyorum Paşayiğit Caddesi Keşan’ın en nezih caddesi olacak.”

TURİZM KEŞAN’IN EN BÜYÜK SERMAYESİ

Turizmin Keşan’ın can damarı olduğunu kaydeden Gülver şöyle devam etti: “Yazın yaşadığımız canlılık Keşan esnafına nefes aldırıyor. Malum, Saros Körfezi turizm bölgesi ilan edildi. İktidarın imkanlarını buraya getirerek projelerin bir an önce hayata geçirilmesi önceliklerimiz arasında olacak.  Mecidiye’yi turizme kazandırmaya çalışacağız. Bölgenin NATO tatbikat alanından çıkarılması için çaba sarf edeceğiz. Dünya incisi sahilimizi konut değil sosyal tesis ve otel ağırlıklı projelerle turizme kazandırmak en büyük hedefimiz olacak. Tabi verimli toprakları katletmeden…. Taş ocaklarının, bölgemizin duble yol çalışmaları tamamlandıktan sonra kapatılacağı açıklandı. Taş ocaklarını kaliteli toprak hafriyatları ile doldurup fidan dikilerek yeşillendirilmesi için gayret edeceğiz.

 

ENEZ – EFES YOLU ARASINDA SAHİL YOLU

İpsala – Enez arasında yapılan yol; İpsalalıların hatta sınır kapısından gelebilecek turistlerin Enez’e gidişlerini 60 -70 km kısaltılmış oldu. Bu yol, Yayla, Erikli, Mecidiye, Gökçetepe, Sazlıdere ve Adilhan üzerinden geçerek Efes Yolu’na yani Çanakkale yoluna bağlanmalı. Saroz Körfezi’nin gerçek hareketliliği bu sahil yolu ile kazanacağını düşünüyorum. Yayla’da oturan yakın beldelere gidebilmeli, Gökçetepe’de yazlığı olan akşamları ailece Erkli’ye gidebilmeli…

Turizm çalışmalarımızın ikinci ayağı masmavi sahillerimizin tanıtımı… Medya aracılığı ile bunu gerçekleştireceğiz. Milyonların yaşadığı İstanbul’dan özellikle Erikli ve Yayla sahillerine büyük ilgi var.  İstanbul’un interlandı, (arka bahçesi) konumundaki Keşan ve Saros Körfezi’nin Enez’den başlayıp Sazlıdere’de bittiğini birbirinden güzel sahil beldelerimiz olduğunu anlatacağız.”

HEDEF PROJELER:

GÜNEŞ VE RÜZGAR ENERJİSİ
Rutin belediyecilik hizmetleri ile uğraşmayacaklarını belirten Gülver hedef projelerini şöyle sıraladı:

“Önümüzdeki dönem sürdürülebilir enerji, ekolojik çevre ve su kaynaklarının verimli kullanılması tüm dünyanın en önemli gündem maddesi. Bu sebeple güneş ve rüzgar enerjisi konusundaki potansiyelimizi değerlendirmek istiyoruz. TV antenlerinin bulunduğu tepeler rüzgar enerjisi için çok müsait. Oldukça yüksek olan tepelerimizi rüzgar gülleri ile donatıp enerji üretebiliriz. Enez başardı Keşan da başarabilir…

SIRA EVLER VE ŞEHİR PARKI PROJESİ

Toplu konutların alt bölgesinde Keşan’ın prestiji olacak olan villa ağırlıklı bir Sıra Evler Projesi ilçemize çok yakışacaktır. Zira yeni Devlet Hastanesi, Çanakkale Yolu Kavşağı’na yapıldığı zaman sağlık görevlileri için nitelikli konut ihtiyacı da doğacak. Emekli yazlıkçılarımızı, yani Saros aşıklarını kışın da Keşanlı yapmak gerektiği kanısındayız. Bu sebeple de o bölgedeki Karayolları Tesislerinin olduğu alana ikinci bir Cennet Parkı yapıp eski yağ fabrikası arazisinin yerine de bir alışveriş ve yaşam merkezi yapılması teşvik edilerek bölgenin cazibesi artırılabilir.

AMFİTİYATRO PROJESİ 

Keşan’ın tam merkezindeki eski otogar alanını aradaki yolu yeraltına alarak şehir parkımızla birleştirip küçük çaplı bir ticaret merkezini de içeren bir ‘şehir merkezi’ne dönüştüreceğiz. Şehir merkezimizi işlevsel kılmak için muhteşem bir Amfitiyatro Projesi inşa edeceğiz. En büyük hayalim olan bu proje ile ilçemizde kültür-sanatı da sürekli kılacağız. Keşan’a gelenin hafızasında burası yer edecek.

ÜCRETSİZ TURİST TAŞIMA

Yunanistan ve Bulgaristan’dan alışverişe gelen turist ve Batı Trakyalı kardeşlerimiz otopark eksikliğinden dolayı farklı illere yöneldi. Kapalı Pazar otoparkı ile Amfitiyatro’nun altına inşa edilecek otopark, Keşan’ın otopark problemini çözecek. Turistlerin aradığını bulabilecekleri dükkanlar da bu küçük ticaret merkezinde yer alacak.

 

KAPALI PAZAR BİR AN ÖNCE HİZMETE AÇILMALI

44 köy ve 5 beldesi ile birlikte komşu ilçeler İpsala, Enez ve Uzunköprülüler’in de alışverişe geldiği “Keşan Cumartesi Pazarı” yağışlı havalarda kâbusa dönüşüyordu. Ak Parti iktidarının desteğiyle 2013 Nisan ayında temeli atılan Çok Amaçlı Pazar Yeri projesinin bir an önce tamamlanmasından yanayız. Esnafımız ve halk kapalı pazar projesinin en kısa sürede faaliyete geçmesini istiyor.

FESTİVAL ALANI

Trakya’nın en gözde festivallerinden olan Keşan Festivali’nin kalıcı bir mekanda yapılması gerekir ve güzel bir konser alanı ile birlikte kalıcı stantların yer alacağı modern bir fuar alanını göreve geldiğimizin ikinci yazındaki Keşan Kültür Festivali’ne yetiştireceğiz.

DOĞALGAZ HAVA KİRLİLİĞİNİ BİTİRECEK

Keşan havası en kirli ilçe olduğu tespit edildi. İlçemize getirilmesi düşünülen doğalgazla ilgili olarak Nisan 2013’te halkla beraber kaymakam ve belediye başkanının da katıldığı bir toplantı yapıldı ve elektrik abonesi olanların % 60’ı abone olursa Keşan’a doğalgaz geleceği açıklandı. Ancak, sonrasında Keşan Belediyesi pek istekli değil ki; gerekli tanıtım ve çalışmalar yapılmadı.

Doğalgaz meşalesini Tekel Meydanı’nda kadınlarımız ile birlikte yakarak doğalgaz meselesini çözeceğiz ve böylece ilçemizi kirli havadan da kurtaracağız. Tüm evler doğalgazla ısınmanın kolaylığını yaşayacak.”

KEŞAN HALKI HER ŞEYİN İYİSİNE LAYIK 
Gülver, “ Tüm bu saydıklarımızın iyi bir ekip ve iktidar desteği ile yapılacağını herkes biliyor.  Keşan halkı büyük projelere layık. Keşan büyük bir ilçe. Avrupa’dan Türkiye’ye girenlerin İpsala’dan sonra gördüğü ilk ilçe Keşan. Bu sebeple vizyonumuz olmalı. Geleceğin Keşan’ını imar etmek için Keşan’ın yönetimine talibim. Bunu da hep birlikte başaracağız” diye konuştu.

FERAT GÜLVER KİMDİR?

1966 Keşan Beyendik doğumlu olan Ferat Gülver, ilk ve ortaokulu Beyendik’te okudu. Keşan Lisesi’ni bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü kazandı. 1988 yılında mezun olduktan sonra Türkiye Gazetesinde muhabir olarak gazeteciliğe başladı.

10 yıl Türkiye’de çalıştıktan sonra 1999 yılında Sabah Gazetesi’ne geçti. Yaklaşık 4 yıl Sabah’ta çalışan Gülver, 2004 yılında Hürriyet Gazetesi’nde başladı. 2 yıllık Hürriyet tecrübesinin ardından internet gazeteciliğine geçen Gülver, yaklaşık 2 yıl haber7.com haber sitesinde editör olarak görev yaptı. (2007-2009)

Şubat 2009’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığı’nda göreve başlayan Gülver, 2 yıl İBB’de çalıştıktan sonra Bağcılar Belediyesi’ne geçti ve 2 yıldır devam ediyordu.GÜLVER DE ADAY

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA