SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Gültekin: Teröre lanet, Avrupa Birliğine hayır, Balkan Ülkeleri Birliğine evet

Gültekin: Teröre lanet, Avrupa Birliğine hayır, Balkan Ülkeleri Birliğine evet
Bu haber 09 Haziran 2016 - 14:24 'de eklendi ve 63 kez görüntülendi.

Türkiye ve Balkan Ülkeleri Dostluk Kültür Ekonomik İşbirliği Derneği Başkanı Sami Gültekin yaptığı yazılı açıklamada “07 Haziran 2016 tarihinde İstanbul Vezneciler’de meydana gelen hain saldırı sonucu hayatını kaybeden sivil vatandaşlar ve şehit polisler için baş sağlığı dileğinde bulundu. Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan terör olaylarını lanetle kınıyor ve hain odakların inşallah bir daha bu tür eylemlere tenessüp edemeyecek hale gelmelerini diliyor ve tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum milletimizin başı sağ olsun. Avrupa Birliğine hayır, Balkan Ülkeleri Birliğine evet” dedi.

Gültekin açıklamasında, “Avrupa birliğine hayır diyoruz çünkü Avrupa Birliği Ülkeleri Türkiye’nin dosta değil her konuda  Türkiye’nin aleyhine faaliyet yürütmekteler. Türkiye’nin terörist ilan ettiği PKK ve PYD gibi kanun dışı faaliyet gösterenler Avrupa Birliği Ülkelerinde rahatlıkla temsilcilik açıyorlar. Avrupa Birliği Ülkelerin silah desteği dahil her türlü desteği alıyorlar.”

Gültekin açıklamasının devamında, “Avrupa birliği teröristlere verdiği destek yetmiyormuş gibi şimdi sözde dostumuz Almanya parlamentosu ermeni soykırımına Türkler tarafından gerçekleştirildiğine dair kararı parlamentolarına geçirdiler Tamamen bu siyasi karardır. Hiç bir inceleme ve araştırma raporuna dayanmadan alınan karardır.

Avrupa Birliği ülkeleri her fırsatta Türkiye’nin karşısında yer alırken Türkiye nasıl Avrupa Birliği üyesi olur. Zaten onların Türkiye yi Avrupa Birliğine alma gibi bir niyetleri yok.” dedi.

“Yarım asırdan fazladır AB ye alacağız diye Türkiyeyi oyalamakta. Bu tutumları Türkiyeyi küçük düşürmektedir. Türkiye Cumhuriyet Hükumeti acilen karar alıp Avrupa birliğine üye olma kararını geri çekmelidir. Türkiye’nin AB’nin üyeliğine ihtiyacı yok. AB ye üye olmayan üyelerde varlıklarını devam ettiriyorlar.

Türkiye AB birliğinden vazgeçip Balkan Ülkeleri Birliğinin kurulmasına öncülük etmektedir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK Balkan Ülkeleri Birliğinin kurulmasını arzulamasına rağmen ömrü yetmemiştir.

Bu yarım kalan girişimin tamamlanması Türkiye’nin menfaatinedir. Tekrar diyoruz ki Avrupa Birliğine hayır Balkan Ülkeleri Birliğine evet.” görüşlerine yer verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA