SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Güçlü Demokrasi ve Güçlü Ekonomi İçin Daha da Çok Çalışmalıyız…

Güçlü Demokrasi ve Güçlü Ekonomi İçin Daha da Çok Çalışmalıyız…
Bu haber 05 Ağustos 2016 - 15:10 'de eklendi ve 149 kez görüntülendi.

Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Esnafın, sanatkârın ve iş adamlarının 15 Temmuz’da gösterdiği güçlü duruş ile verdikleri mücadeleyi yakından biliyoruz.”

Başbakan Binali Yıldırım; “Şehitlerimiz sayesinde milletimin bütün fertleri beraberce yeni bir destan yazdı.”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; “Ülkemizin tüccar, sanayici ve üreticileri olarak, daha güçlü bir ekonomi için, hiçbir kesintiye uğramadan yola devam etmek azmindeyiz.”

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu; “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün <Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir> sözü 15 Temmuz gecesi bir daha kanıtlandı.”

Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük; “Camia olarak demokrasiye sahip çıkan en hazır STK olduk.”

İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin; “TOBB camiası demokrasi mücadelesinin yanındadır.”

TOBB Camiası, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde oda ve borsa başkanlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Çankaya Köşkü’nde ise Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık görüşmelerine bölgemizden Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yörük ve İpsala Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Girgin katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile de bir araya gelen oda ve borsa yöneticileri, Keşan’a İŞ-KUR Hizmet binası kazandırılması konusunda görüşme gerçekleştirdi. Olumlu geçen görüşmede Keşan’da acil ihtiyaç duyulan İŞ-KUR Hizmet Binası konusunda söz alınarak en kısa zamanda Keşan’a İŞ-KUR’un gelmesi adına çalışmalar başladı.

Öncelikle Başbakanlık’ta düzenlenen istişare toplantısında konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başbakan Yıldırım’a, reel sektörün güçlenmesi ve rekabet gücünün artması konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür eti. İstişareye verilen önemin iş dünyasının şevkini artırdığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Şimdi sizin liderliğinizde, hükümetimizin, ekonomiye odaklanıp, büyüme ve reform alanında yeni bir sıçrama başlatacağına inanıyoruz. Bu çerçevede üzerimize düşeni yapıyoruz, yapacağız” dedi.

Camia olarak demokrasiye ve sandığa sahip çıktıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, “İlk andan itibaren darbenin karşısında, milli iradenin yanında olan bu arkadaşlarımla iftihar ediyorum. Bundan sonra da, Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Bu ülkeyi, bu milleti daha zengin yapmak için çalışacağız. Daha fazla yatırım, istihdam, ihracat için çalışacağız. Sizin de desteğinizle, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız. TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Kısa sürede hep beraber daha güvenli bir ülke ve daha güvenli bir ekonomiye kavuşacağımıza inanıyoruz. Bu süreçte bize düşen görev, millete ve devlete bağlılıktır. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize düşman olanların da karşısına dikileceğiz” diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım…

Katılımcılara seslenen Başbakan Yıldırım, “Sizler üreten, ürettiğini satan, istihdam oluşturan, reel ekonominin temsilcilerisiniz. Yatırım yapıyorsunuz, üretiyorsunuz, ihracat yapıyorsunuz, Türkiye’nin daha kalkınmış ülke olması için risk alıyorsunuz. Akıl teri, alın teri döküyorsunuz. Esnaf ve sanayicilerimizi temsil ediyorsunuz. Türkiye’nin bütün kazanımlarında sizin ve temsil ettiğiniz kesimlerin çok büyük emeği, çok büyük gayreti var, açılan köprülerde, yollarda, inşa edilen hastanelerde, okullarda, yapılan hızlı trenlerde hisseniz var, akıl teriniz, alın teriniz var. Bu emek ve fedakârlığınız için sizlere şahsım adına milletim adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım konuşmasının devamında; “Şehitlerimiz sayesinde milletimin bütün fertleri beraberce yeni bir destan yazdı. Bu gözü dönmüş katiller, darbe sonrası için her şeyi ince ince hesaplamışlar ama bir şeyi unutmuşlar, o da millet. Milli iradeyi, milleti hesaba katmamışlar. Türkiye’de istiklal ruhunu asla hesap edememişler” ifadesini kullandı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa başkanlarıyla birlikte Başbakanlık görüşmelerinin ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Hisarcıklıoğlu, “TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak, dün olduğu gibi yarın da, demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Demokrasiye ve sandığa sahip çıkan Oda ve Borsa camiamla, buradaki tüm arkadaşlarımla gurur duyuyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da burada yaptığı konuşmada, “Hiç şüpheniz olmasın, 15 Temmuz bu milleti bayraksız, vatansız, devletsiz, bırakma girişimidir çünkü bu girişimde bulunan ihanet şebekesinin ne millet diye ne bayrak diye ne vatan diye ne devlet diye bir derdi yoktur” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının sonunda; esnafın, sanatkârın, iş adamlarının 15 Temmuz’da gösterdiği güçlü duruşu, verdikleri mücadeleyi yakından bildiğini aktardı ve millete şükranı, teşekkürü, minneti ekonomiyi sürekli ileriye taşıyarak, refahı artırarak ifade edilebileceğini dile getirdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA