SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

“GİRİŞİMCİLİKTE ÜRETEN KADIN” PROJESİNİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

“GİRİŞİMCİLİKTE ÜRETEN KADIN” PROJESİNİN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Bu haber 24 Mart 2021 - 19:43 'de eklendi ve 158 kez görüntülendi.

Malkara Belediyesi, Malkara Sanayi ve Ticaret Odası ve Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi ile birlikte 23 Mart 2021 Salı günü saat 14.00’te Belediye Başkanlık Makamında “Girişimcilikte Üreten Kadın” projesinin işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol imza töreninde; Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin, Malkara Belediye Başkan Yardımcısı ve Malkara Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ersin Kaçar, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sinan Beşer, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Halil Salmanlı, Mehmet Eskicioğlu ve Mahir Yıldırım yer aldı.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, “Malkara’mız kırsal alan özelliklerine sahip bir ilçedir. Geçim kaynağının büyük bir kısmı tarım ve hayvancılık olan ilçemiz konum itibari ile önemli bir yere sahiptir. Ekonomik hayat daha çok erkek nüfus üzerinden devam etmektedir. Bizde bunları göz önünde bulundurarak kadınlarımızın iş hayatında daha aktif rol alması için çalışma başlattık.

Malkara Ticaret ve Sanayi Odası’nca hazırlanan “Girişimcilikte Üreten Kadın” projesinin uygulanması için Trakyam Üreten Kadın Kooperatifine belediyemize ait Öztrak Parkı’nda bulunan 5 adet dükkanı 30 ay süre ile bedelsiz olarak tahsis ettik.

Üreten, çalışan, güçlü kadınların kenti Malkara’mızda, öznesi kadın olan bir projenin ilk adımında yer almanın mutluluğu içerisindeyim. Görev süremiz boyunca her zaman için üretici kadınların ekonomik ve sosyal yaşamda daha fazla yer alması gerektiğini savunduk.

Kadınların hayatın her alanında yer almaları ve üretime katılmalarını çok önemsiyoruz ve bu konuda projeler geliştiriyoruz. Trakyam kadını gücüyle, duruşuyla, bakışıyla, zekasıyla hayatımızı güzelleştirerek bu uğurda mücadele eden tüm kadınlarımızın bölgemizde ve ilçemizde yapacakları çalışmalarla bizlere yön göstereceklerdir.

Bizler; Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler ve ekibine kadın girişimciliği geliştirilmesi ve kırsaldaki kadınlarımızın işgücüne katılımının artırılması için yapacakları

tüm çalışmalarda elimizden gelen tüm imkânlarla destek olmaya devam edeceğiz.” Diyerek düşüncelerini belirtti.

Trakyam Üreten Kadın Kooperatifi Başkanı Aynur Çeşmeliler, Malkara Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ümran Bilgin ve beraberindekiler ise Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul’a vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

Haber Kaynak: Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdü

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA