SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GENCAN’IN ZİYARETİ

GENCAN’IN ZİYARETİ
Bu haber 13 Kasım 2013 - 18:05 'de eklendi ve 168 kez görüntülendi.

CHP Edirne Belediye Başkan Aday Adayı Nejat Gencan, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne bir ziyaret düzenledi. Ziyarette konuşan Gencan, “Bu ülke için canlarını veren aziz şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu” dedi.

 

Nejat Gencan önceki gün Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne giderek Dernek Başkanı Ali Vardar ve yönetim kurulu üyesi şehit aileleriyle bir araya geldi. Duygusal dakikaların da yaşandığı ziyarette konuşan Gencan, “Bugün buraya gelmemizdeki amaç siyaset yapmak değil, acınızı bir nebze paylaşmaktır” dedi. Gencan ziyaret sırasında şunları söyledi:

 

“Öncelikle ziyaret için bizi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Yaklaşan yerel seçim aşamasında parti içinde kendi içimizde bir yarışımız var adaylık belirleme konusunda. Dernekte yapmış olduğunuz çalışmalardan ötürü sizi kutlamak istiyorum. Vekillik dönemimde yanınızda olduk bundan sonra da her şekilde yanınızda olmaya hazır olduğumu bilmenizi istiyorum. Bu hizmeti yapmak kolay değil, yaptığınız çok kutsal bir görev. Tüm yönetim kurulu üyelerinizi kutluyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de sizlerle Edirne’mize yardımcı olma görevi bize de düşer bizler de yardımcı olmaya çalışırız.

 

Hepimizin bildiği gibi terör Türkiye’nin kanayan sorunlarından biri. 2000’li yıllar4da azalan terör bilhassa 2002 sonrası ülkemizi en çok meşgul eden sorunlardan biri olmuştur. Mevcut hükümetin terör konusunda amacına uygun çalışmalar olmaktan çıkmış ve neredeyse termr örgütü ile pazarlık yapan görüşmelerle sorunu çözmeyi tercih etmiştir. AKP Hükümeti, savunmasında şehit olan, bu mücadelelerde gazi olan tüm vatandaşlarımızn yakınlarını yok sayarak onların acılarını bir kat daha arttırmıştır. Halbuki her ülke vatanını savunan şehit ve gazilerini, hatta onların yakınlarını el üstünde tutan uygulamaları ile öne çıkmaktadır. Ülkemizde de bu ve buna benzer uygulamaları beklemek vatandaşlarımızın hakkıdır. Hatta hükümetlerin birinci görevi ülke savunmasında şehit ve gazi olan vatandaşlarımıza ve yakınlarına sahip çıkmak olmalıdır. Günümüzde bunu zedeleyen bu anlayışı bir kez daha sizlerin huzurunda kınıyor ve bu uygulamaların son bulmasını temenni ediyorum.”

 

Ziyaret sırasında konuşan Dernek Başkanı Ali Vardar ise derneklerinin acılarını dindirme yeri olduğunu ifade ederek, “Bizler bu ülke için şehit olmuş evlatlarımızın isimlerini yaşatma mücadelesi veriyoruz. Burası ağlama duvarı değil, huzur bulma yeri olsun istiyoruz” dedi. Edirne’nin ilçe ve köyleriyle birlikte 142 şehidinin bulunduğunu da kaydeden Vardar, Edirne’ye Cumhuriyet öncesi ve sonrası şehitlerin bir arada toplanacağı bir şehitlik yapılacağını da söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA