SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

GEMİCİ VE EKER ANILDI

GEMİCİ VE EKER ANILDI
Bu haber 09 Şubat 2015 - 22:07 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

Keşan eski belediye başkanlarından olan ve 9 Şubat 2001 tarihinde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren Mehmet Gemici 14. ölüm yıldönümünde, Keşan Belediye Meclis üyesi iken 10 Şubat 2007 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren İsmail Eker ölümünün 8.yıldönümünde 9 Şubat 2015 Pazartesi günü Asri Mezarlık’taki kabirleri başında düzenlenen törenle anıldılar.
Saat 13.00’de ilk olarak Mehmet Gemici’nin mezarı başında düzenlenen anma törenine Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Cengizhan Aktan, Salim Şevik, Yenimuhacır Belediye Başkanı Recep Ordu, Edirne İl Genel Meclis Üyeleri, CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, CHP Keşan İlçe Başkanı Erdoğan Gümülcineli, CHP Keşan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, çok sayıda vatandaş, belediye personeli ile Gemici’nin eşi Lütfiye Gemici ve kardeşi İsmail Gemici ile yakınları katıldı.
Burada ilk olarak konuşan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan şunları söyledi: “Bugün Keşan’a 3 dönem hizmet vermiş, kendisini halkına adamış ve bu uğurda hayatını vermiş merhum belediye başkanımız Mehmet Gemici’nin ölümünün 14.yıldönümünde anısı adına buradaki kabri başında bir kez daha beraberiz. Allah mekanını cennet etsin, nur içinde yatsın. Önce geride kalan ailesine ve sülalesine Allah’tan uzun ömürler sabırlar ve esenlik diliyorum. Gemici bizim ebedi büyüğümüzdür. Her zaman Keşan’a verdiği hizmetleri minnetle anacağız. Her zaman kendisi bize yol gösterici olacak. Keşan’a 2.5 dönem yaptığı hizmetlerden dolayı da şu andaki başkan olarak Keşan halkı adına şükranlarımı minnetlerimi sunuyorum. Allah nur içinde yatırsın, her zaman yaptıkları bizlere rehber olacaktır. Onu hiç unutmayacağız nur içinde yatsın. Katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim”
Özcan’dan sonra söz alan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmenedereli de şunları söyledi “ Değerli dostlar, eminim burada olan bütün arkadaşların üzerinde Mehmet Gemici ağabeyimizin sevgili başkanımızın izi var. O, yaptığı gerek siyasi önderlikle gerekse Keşan’a yaptığı hizmetlerle bize hep yaşadığı dönemde ışık oldu. Gerçek değer, varlığında boşluk dolduran değil, yokluğunda boşluğu hissedilendir. Eminim buradaki arkadaşlar ve başta ailesi olmak üzere onun boşluğunu hissediyorlar. Ölen bir kişi onu anan kişi öldüğünde gerçekten ölürmüş diye bir deyim de var. Aradan 14 yıl geçmesine rağmen burada dostları yine kocaman başkanı anmak için buradalar. Onun ölmediğinin kanıtı, yüreklerimizde yaşadığının kanıtı. Hepimizin gerek siyasi mücadelesine gerekse hizmet uğraşı ışık tutmaya devam edecek, anısı önünde saygıyla eğiliyorum, ailesine de sabır ve metanet diliyorum”
Mehmet Gemici’nin eşi Lütfiye Gemici de, böyle bir günde kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederek “Onu çok özledim. Kendisi bugün tüm sevenleri ve dostları ile buluştu” dedi.
Konuşmaların ardından emekli imam Salim Akın tarafından okunan dualarla tören sona erdi.
İSMAİL EKER DE ANILDI
Gemici’nin anma töreninin ardından İsmail Eker de mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Buradaki törene İsmail Eker’in eşi Aynur Eker, oğlu Ahmet Eker ve yakınları da katıldılar.
Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi. “Bugün hem çok önemli bir belediye başkanımız Mehmet Gemici’nin hem de siyasete beraber başladığım ve çok sevdiğim değerli arkadaşım İsmail Eker’in 8.ölüm yıldönümü. Bir cumartesi günü idi bundan 8 yıl önce arkadaşımızı kaybettik. Allah geride kalanlara gani gani sabırlar versin. Esenlikler versin, belalardan kazalardan uzak tutsun. Biz kendisini saygıyla anıyoruz, iyiliklerle anıyoruz, minnetle anıyoruz. Allah ona rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun.Hepinize böyle anılmak kısmet olsun. Geride kalan acılı ailesine sabır ve metanetler diliyorum”
Özcan’dan sonra söz alan CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli de bugün iki değerli partiliyi ölüm yıldönümlerinde andıklarını belirterek “ İsmail Eker de çok konuşmanın ötesinde iş yapmayı seven, ağır duruşuyla hepimize örnek olan, Keşan’a önemli hizmetler yapma noktasında arzu ettiği hizmetleri tamamlayamadan kaybettiğimiz bir arkadaşımız. Ama biraz önce diğer tarafta da dile getirdiğimiz gibi onun da yaptığı hizmetler var, partimizdeki hizmetler ışık olmaya devam edecek. Anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Ailesine de sabırlar diliyorum”
Ahmet Eker de anma törenine katılanlara ve bu anma töreni geleneğini başlatan Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’a teşekkürler etti.
Ardından Salim Akın tarafından okunan dualarla tören sona erdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA