SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Gelecek Partisi Ekonomi Masası Toplandı: ‘’Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sorulur’’

Gelecek Partisi Ekonomi Masası Toplandı: ‘’Bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sorulur’’
Bu haber 23 Ağustos 2022 - 0:40 'de eklendi ve 167 kez görüntülendi.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, partisinin, Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin, Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan ile gerçekleştirdiği değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden; partisinin Ekonomi Politikaları Başkanı Kerim Rota, Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin ve Parti Sözcüsü Serkan Özcan ile birlikte ekonomide yaşanan son gelişmeleri değerlendirdikleri bir video yayınladı.

Davutoğlu’nun Kerim Rota’ya yönelttiği “Son alınan kararlar kredi faizlerini nasıl etkiledi?” sorusuna Rota, “Krediye ulaşabilen bir şirket -onlar da kim bilmiyoruz- malına yüzde 80 zam yaparak hayatına çok güzel bir şekilde devam edebilir” şeklinde yanıt verdi.

‘DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR DİYE SORULUR’

Gelecek Partisi Genel Başkanının Serkan Özcan’a “Nereden buldular bu parayı Serkan Bey?” sorusunu yöneltmesi üzerine Özcan, “Son günlerde Rusya’nın yarattığı özgüvenin bu kararlarda etkisi var gibi görünüyor” diyerek cevap verdi. Davutoğlu da Özcan bu sözleri karşısında; “Belki sadece Rusya değil başka ülkelerden de kayıt dışı bir aktarım söz konusu. Bir müddet sonra sorulur bu değirmenin suyu nereden geliyor diye” ifadelerini kullandı.

‘ BULUNAN BORÇ PARA AKKUYU GELİŞMELERİYLE BAĞLANTILI’

Rota “Borç parayı bulunca özgüvenleri artmış. Hesabınızı kitabınızı yapmazsanız, borç parayı kendinizin gibi harcarsanız sonra o borcun vadesi gelir” derken Davutoğlu, “Aynı zamanda milli egemenliğinizi ve

dış politikanızı da ipotek altına alırsınız. Akkuyu’daki gelişmelerle bütün bu kararları birlikte değerlendirmek lazım” ifadelerinde bulunarak, alınan tüm ekonomik kararların Akkuyu Nükleer Santrali ile ilgili gelişmelerle bağlantısını işaret etti.

ALINAN KARARLARIN HUKUKİ SONUÇLARI SORGULANMALI

Politika İzleme Kurulu Başkanı Feridun Bilgin’in “Görevi kötüye kullanmada artık nitelendirilebilecek bir seviyeye geldiğini düşünüyorum” sözlerine ilişkin Davutoğlu “Hesap sorma anlamında hukuki bir sonuç da doğuracak bu” dedi. Bilgin de “Bu alınan kararların da hukuki sorumluluğunun artık sorgulanması gerektiğini düşünüyorum” diye devam etti.

‘FAİZİN DÜŞMESİNDEN KAR EDEN BANKALARDIR’

Ahmet Davutoğlu’nun mevcut duruma ilişkin “Merkez Bankası bankalara veriyor yüzde 13, bankalar şirketlere veriyor yüzde 30-35, vatandaşın ödediği faizle birlikte yüzde 30-35. Burada kar yapan bankalar. Cumhurbaşkanı Nass’tan bahsediyor, faiz yasağının esasında dayandığı temel, fakirlerin ezilerek servet transferinin zenginler ligine yapılması” yorumunda bulunurken Özcan, “Hocam doğal gaz, akaryakıta verilen sübvansiyonları anlatırken nasıl feragat ettiklerinden bahsediyorlar. Burada neyden feragat ettik, Akkuyu’da neden feragat ettik mesela?” sözleriyle alınan borç karşılığında ne verildiğini sorguladı.

Not :Bu sohbetin tamamını aşağıdaki linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

https://t.co/2I0FELKTxD https://t.co/hxBdlSOib

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA