GAZİLER GÜNÜ

Güncel Haberler


KEŞAN GAZİLER GÜNÜ 2013 ile  necdetuybas
–  Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği  Başkanı Ferhat Dönmez,” Her Türk çocuğunu annesi ve  nenesi şehitlik ve gazilik ninnileri ile büyüttü “dedi.

“ 19 Eylül Gaziler Günü” nedeniyle Keşan  Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi.

Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı,4. Piyade Tugay Komutanı. Tuğgeneral Yıldırım Alel ve Belediye Başkanı Mehmet Özcan,  gaziler günü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Daha sonra yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal marşı okundu.

Törende konuşan Keşan Şehit Aileleri ve Gaziler Yardımlaşma Derneği  Başkanı Ferhat Dönmez, savaşta ölenlerin şehit, sağ ve yaralı dönenlerin ise gazilik unvanı ile onurlandırıldığını vurgulayan Dönmez,sözlerine şöyle devam etti:” Her Türk çocuğunu annesi ve  nenesi şehitlik ve gazilik ninnileri ile büyütmüş, askere giderken de” Haydi oğlum haydi git,ya şehit ol ya da gazi” diyerek  uğurlamış ve onu vatanı için feda etmekten çekinmemiştir.Vatanımızın ve milletimin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını,özgürlüğümüz korunmasını  ve milletçe namusumuzla şerefimizle yaşamamızı onlara borçluyuz.Bu yüzden olara sevgi ve sağlı duyuyoruz”

 

Garnizon Komutanlığı adına konuşan Piyade Kurmay Yüzbaşı Erdem Eraslan’da “  Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan tüm tehditlere rağmen, dimdik ayakta durabilir ve bu güzel vatan topraklarında bağımsız ve onurlu bir millet olarak  yaşamımızı sürdürebiliyorsak bunu şehit ve gazilerimize borçluyuz.” Şeklinde konuştu.

Tören sırasında sıcak nedeniyle baygınlık geçiren 3 öğrenciye de alanda bulunan sağlık görevlileri müdahale ettiler.

Keşan’da 54 gazi bulunduğu belirtildi.

Törene  resmi daire amirleri,dernek ve oda yöneticileri,vatandaşlar gazi ve şehit yakınları ile öğrenciler katıldı.

Daha sonra  asri mezarlık’ta  bulunan şehitlik ziyaret edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir