SON DAKİKA

Keşan Haber
Keşan Gardenya Çiçekçilik

Gazeteciye sözlü saldırı iddiası

Gazeteciye sözlü saldırı iddiası
Bu haber 18 Nisan 2017 - 21:50 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

 Keşan’da gazeteci Erdoğan Demir’e yönelik sözlü saldırı iddiası Türkiye Yerel Basın Birliği ile bir çok dernek tarafından kınandı.

Güneydoğu Avrupa Gazeteciler Derneği olarak Keşanlı meslektaşımız, üyemiz Erdoğan Demir’e yönelik sözlü saldırıları üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz.

Erdoğan Demir yıllardır bir çok basın – yayın kuruluşunda çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir. Demir’in gazeteci olup olmadığını sorgulamak hiç kimsenin haddine değildir.

“Erdoğan Demir denen ve kendisini gazeteci olduğuna inandıran kişi; Nedir senin bu Keşanspor düşmanlığın? Seni basın açıklamalarımıza çağırmadık diye mi, yoksa radyo programına katılmadık diye mi? Sen bizim gözümüzde gazeteci değilsin ve bizleri bu kadar kötülemeye hakkın yok. Yalan yanlış kulaktan duymalarla yaptığın yazılarından ötürü, yanlış bilgilendirdiğin için insanlardan özür dilemeni bekliyorum” şeklinde sözler sarf eden Keşanspor 1959 Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Baygül’ü kınıyor, meslektaşımızın yanında olduğumuzu bildiriyoruz

Demir’e yapılan hakaret kınandı

 

Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu, ‘’kesanpostasi.com’’ Genel Yayın Yönetmeni ve Keşan FM’de Spor Zamanı Programı’nı hazırlayıp sunan gazeteci Erdoğan Demir’in, Keşanspor Başkanı Mustafa Çelik ve Keşanspor 1959 Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Baygül’ün Keşan’da yayın yapan yerel bir gazeteye verdiği röportajda hedef göstermesi kınandı.

egdGeçen dönem EGD Yönetim Kurulu Üyesi görevini yürüten ve bugüne kadar gazetecilikle ilgili önemli görevleri yürüten gazeteci Erdoğan Demir hakkında bir yerel gazeteye verdiği röportajda “Erdoğan Demir denen ve kendisini gazeteci olduğuna inandıran kişi; Nedir senin bu Keşanspor düşmanlığın? Seni basın açıklamalarımıza çağırmadık diye mi, yoksa radyo programına katılmadık diye mi? Sen bizim gözümüz de gazeteci değilsin ve bizleri bu kadar kötülemeye hakkın yok. Yalan yanlış kulaktan duymalarla yaptığın yazılarından ötürü, yanlış bilgilendirdiğin için insanlardan özür dilemeni bekliyorum” ifadelerini kullanan Keşanspor 1959 Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Baygül, dernek yönetimi tarafından kınandı.

EGD kınamasında şunlara yer verildi:

‘’Edirne Gazeteciler Derneği üyesi Demir, Keşanspor-Saraçhanespor karşılaşmasında, şeref tribününde maçın  gözlemcisine hakaret edilmesi hakkında tarafsız bir biçimde köşe yazısı yazdığı ve bu yazının ardından Keşanspor 1959 yönetimi tarafından hedef alındığı anlaşılmaktadır.

Kaldı ki; Başkan Baygül’ün Demir’e karşı tutumu yukarıda söylediği sözlerinden bellidir.

Yine Keşanspor Kulübü Başkanı Mustafa Çelik’in, Erdoğan Demir’i kendisi hakkında yaptığı yalan yanlış haberlerden dolayı muhatap almadığını belirten açıklaması da hiç doğru bir açıklama olmayıp, Demir’in kendisi ile ilgili yalan yanlış değil kendisini eleştiren yazılar yazdığı gerçeği ortadadır. Erdoğan Demir, iki yıldan bu yana Keşan FM’de yaptığı Spor Zamanı Programı’na gerek Mustafa Çelik gerekse Sadettin Baygül’ü defalarca davet etmesine rağmen ne Çelik ne de Baygül programa katılmadığı ifade edilmektedir.

Meslektaşımız Erdoğan Demir için “Erdoğan Demir denen kişi” ibaresinin yakışık almadığı, Edirne Gazeteciler Derneği olarak bu ibareden rahatsızlığımızı da dile getirmekteyiz ve Erdoğan Demir’e yapılan haksız saldırıyı ve açıklamaları esefle kınıyoruz.

Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik bir saldırıdır. Bu kapsamda Erdoğan Demir’e sözlü olarak gerçekleştirilen bu eylemleri EGD olarak kınıyor ve bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.’’

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA